Дължина на домейн

toretic

Member
Здравейте,
интересува ме какво мислите за дългите домейни, по-точно домейни с да кажем 4 думи?
мен лично, единственото което ме притеснява е, че са дългички, но пък целя позиции в гугъл, а не запомняне, така, че това не ми е проблем.
Обаче четох наскоро, че потребителите клонели да избягват сайтове които са с дълги домейни.

Не открих такава тема, а мисля, че трябва да има, ако все пак съм пропуснал и има такава, съжалявам :).
 
Няма какво да се мисли, кой знае какво. Ако са екзакт мач и се целиш само към сео - никакъв проблем.
Ей ти го примера - have you ever seen manchester като фраза (погледни подписа). Да с 5 думи е, но не съм правил нищо свързано със сео по него. Пуснах сайта, стотина туита, няколко форумни подписа от хора които са го харесали и фейсбук харесвания.
Това не е кой знае какъв показател и зависи от нишата, но от страна на гугъл - домейна се харесва.

Не ти разбирам въпроса въпреки това - потребители клонили да избягват такива сайтове? Нормално е, като не могат да ги запомнят.
Ти класиране в търсачките ли търсиш или директни посещения? Или пък повтарящи се посещения?
 
От: Дължина на домейн

хахаха, разби ме връзката в подписа ти :).
За клоненето на потребителя, четох, (ако утре като стана имам време ще потърся връзка към статията...) че, като потребителя види, че сайта резултат в гугъл има много дълго урл, клони да продължи към следващия...
Класиране в търсачките търся, не директни.
 

Горе