ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

Противно на всяка логика и закони за генетичното богатство и разнообразие, ЕС опитва да наложи забрана на събиране, размяна, продажба и употреба на собствени семена! Целта е семена да се продават само от няколко лицензирани производители, които да диктуват какво да се сее.

Петиция срещу това идиотско намерение за забрана на собствени семена. - openpetition.de

Още една петиция по темата. - avaaz.org
 
Последно редактирано:
От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

Борбата с "пиратството" още не е започнала. Тепърва ще се прокарват всякакви извращения, които изопачават авторското право и "интелектуалната" собственост.
 
От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

Това защо ми мирише на Монсанто от 100км?!
 
От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

Бюрократичната машина в полза на капитализма, дано тази империя на злото се срине по-бързо.
 
От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

Това защо ми мирише на Монсанто от 100км?!

Не мирише, еми направо си смърди!
100% сигурация че става дума за тия Монсанто, цяла Америка е вдигнала ръце от тях, ето че вече идват и в Европа. Тежко ни, ако тия стъпят тука. :mad:
 
От: От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

Бюрократичната машина в полза на капитализма, дано тази империя на злото се срине по-бързо.

Бюрократичната машина вреди на капитализма. Бъркаш капитализма с нещо друго.

Това грубо посегателство върху правото на частна собственост (да се разпореждаш със собствеността си както намериш за добре без да пречиш на другите) няма нищо общо с капитализма.

[video=youtube;0125-spjL9s]http://www.youtube.com/watch?v=0125-spjL9s[/video]

Economics Professor Chris Coyne draws the distinction between crony capitalism and legitimate capitalism. Crony capitalism is government favoritism fueled by handouts and is responsible for the plight of the 99%. Legitimate capitalism, on the other hand, uses competition to align consumer and producer interests and serves to improve everyone's standard of living.
 
От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

Преди време гледах някакъв филм как в Америка тея гонят някакъв пич с машина, която чисти и отделя семената на зърнените култури. Та този човек това му е препитанието в сезона - кара 100 км, поставя машината в двора на някой фермер, който го е викнал и чистят 1-2 дне семе, после взима кеша, семето остава за собственика, нашия човек си събира машината и към следващия клиент.

От Монсанто обаче разбират за човека и почват да го дебнат дали случайно няма да сортира от техните семена. Разбира се дори да искаш не можеш да избегнеш да имаш и от семената на Монсанто в реколтата като си заобиколен от съседи с техна продукция. Нашия човек почват да го съдят за това, че подпомага извършването на престъпление. И го съдят яко.
Човека е непукист обаче - ходи в съда, после ходи пак на полето. Но както се сещата мултимилярдна компания най-накрая ще го вкара в затвора за това, че извършва тази дейност.


Както знаете тези семена са проектирани да растат само с техни торове и да не умират от техните хербициди. Ако ги напръскаш с друго се сдухват. Така, че освен че всяка година трябва да си купуваш семе от тях, защото иначе нарушаваш закона за авторското право трябва да си купуваш и химикали и торове от тях.

Не знам дали са точно те, но наблюдавам силно налазване на нашия пазар и реклами на американски препарати по предавания за агрономи. Малко им е тяхната територия, дошли в България дето половината е плевел да си продават продукцията...


Тея направо са ИЗТРЕЩЯЛИ последните 30 години! Направо не ми се вярва...
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

+1 Хепи

Все едно на времето да се каже единствения транспорт, който се разрешава е конския впряг, когато държавата се намеси в икон. живот няма нищо капиталистическо, а обратното изкривяване на пазара!
 
От: От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

Преди време гледах някакъв филм как в Америка тея гонят някакъв пич с машина, която чисти и отделя семената на зърнените култури. Та този човек това му е препитанието в сезона - кара 100 км, поставя машината в двора на някой фермер, който го е викнал и чистят 1-2 дне семе, после взима кеша, семето остава за собственика, нашия човек си събира машината и към следващия клиент.

От Монсанто обаче разбират за човека и почват да го дебнат дали случайно няма да сортира от техните семена. Разбира се дори да искаш не можеш да избегнеш да имаш и от семената на Монсанто в реколтата като си заобиколен от съседи с техна продукция. Нашия човек почват да го съдят за това, че подпомага извършването на престъпление. И го съдят яко.
Човека е непукист обаче - ходи в съда, после ходи пак на полето. Но както се сещата мултимилярдна компания най-накрая ще го вкара в затвора за това, че извършва тази дейност.


Както знаете тези семена са проектирани да растат само с техни торове и да не умират от техните хербициди. Ако ги напръскаш с друго се сдухват. Така, че освен че всяка година трябва да си купуваш семе от тях, защото иначе нарушаваш закона за авторското право трябва да си купуваш и химикали и торове от тях.

Не знам дали са точно те, но наблюдавам силно налазване на нашия пазар и реклами на американски препарати по предавания за агрономи. Малко им е тяхната територия, дошли в България дето половината е плевел да си продават продукцията...


Тея направо са ИЗТРЕЩЯЛИ последните 30 години! Направо не ми се вярва...

Ако държавата и FDA така не работеха за тях и да им създадат ГМО монопола и монопола на семената на дали изобщо такива теми щяха да съществуват!
 
От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

Имах предвид като цяло американците, че са изтрещели (правителство, масони, еврей, всички)...
 
От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

Имах предвид като цяло американците, че са изтрещели (правителство, масони, еврей, всички)...

Тук намеси доста различни неща в едно :) масоните може ги изключа и ги заместя с илюминатите и ще поучим по точното. Но като цяло колкото е по-голяма държавността толкова по-малко добре във всяко отношение са хората :) Клипчето, което го даде хепито е правилно, в свобдни пазар човек забогатява т.е. повече облаги има като предлага такова нещо, което масата търси и ги прави тях по-добре. Като дойде държавата и си вземе данъците и нещата виждаш как се променят :) Когато има доброволни отношения има прогрес, като има насилствени се губят стимулите на прогреса! Ей сега монопола на Монсанто е типично проявление на това, което говорим!
 
Re: От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция


във тази петиция във Авааз галсувайте ако може даже я сложи горе че доказано работи а и вчера бяхе почти 2 милиона като минат 2 милиона винаги ги разглеждат в Европейската комисия

доказателството предната анкета за пчелите и пестицидите който са вредни за тях
 
От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

Вискяр я разясни малко за лайк като мене.

Знача ти да речем си отгледал 100 домата. Искаш да заделиш 10, от които да извадиш семената за да ги засееш за следваща реколта.
И кво искат тия? Не става?

Продаваш всичко и после си купуваш нови семена от "лицензиран продавач" така ли?

То по същата логика, мога да забранят и да разпръсквам семената от гащите ми ако не са "лицензирани". Малко Гатака положение.
 
От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

Обяснявайте ми после колко е било добре да сме в европейския съюз.
 
Re: От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

Обяснявайте ми после колко е било добре да сме в европейския съюз.

разбирасе че е добре щото иначе само щяха да си платят и да мине като закон в България ... ЕС е най добрата спирачка нашите политици да си правят каквото си искат.... както лесно лесно мина АКТА за онлайн съдържанието което ЕС впоследствие отхвърли

а и кога си виждал такова висока степен на демокрацията 500 милионния ЕС трябва да съберем 2 милиона подписа (при това онлайн) и въпроса ще бъде разгледан на най високо държавно ниво.... това е еквивалентно в 6 милионна България да събереш само 24 000 подписа онлайн... и въпроса да бъде разгледан на най високо държавно ниво (ама друг път)
 
От: Re: От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

разбирасе че е добре щото иначе само щяха да си платят и да мине като закон в България ... ЕС е най добрата спирачка нашите политици да си правят каквото си искат.... както лесно лесно мина АКТА за онлайн съдържанието което ЕС впоследствие отхвърли

а и кога си виждал такова висока степен на демокрацията 500 милионния ЕС трябва да съберем 2 милиона подписа (при това онлайн) и въпроса ще бъде разгледан на най високо държавно ниво.... това е еквивалентно в 6 милионна България да събереш само 24 000 подписа онлайн... и въпроса да бъде разгледан на най високо държавно ниво (ама друг път)

Особено готините директиви, които ни налагат, а че се сетих - 20 процента увеличение на цигарите следва заради ЕС - значи аз сега давам по 5.30 за цигари - 10.60 на ден - ще ми ги вдигнат на 6 и някакви стотинки... Ей го европейския съюз. Пушене на открито, щастливи кокошки, весели прасета, весели овце - само хората са нещастни.
 
Еми те еко активистите са и малко крайни и са силни в ядрото в ЕС :) това не може да го отречем въпреки че им симпатизирам за доста казуси това не ги прави по малко крайни :)

гледай да пуши по по малко съвета го давам с добро... минлата година имах момент и аз пушех по две кутии :oops: ама сега гледам да не минавам една макар че ми е трудно в следващите 10 дни ще правя опит да ги огранича на не повече от 10 цигари...

а относно пушенето на закрито ами аз вече знам няколко заведения вече в който си се събират само пушачи и тегли един ключ на вратата и си пуши вътре .... :)
 
От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

Бюрократичната машина вреди на капитализма. Бъркаш капитализма с нещо друго.

Това грубо посегателство върху правото на частна собственост (да се разпореждаш със собствеността си както намериш за добре без да пречиш на другите) няма нищо общо с капитализма.
Така е. Лишаването от право на избор и действие хич не е капиталистическо.

Не знам дали са точно те, но наблюдавам силно налазване на нашия пазар и реклами на американски препарати по предавания за агрономи. Малко им е тяхната територия, дошли в България дето половината е плевел да си продават продукцията...

България, като член на ЕС, както и всяка друга държава, членка на ЕС, е принципна мишена за всичко. Ако нещо в една държава мине, предпоставките са налице да мине във всички други.
Акулите са наясно, че всякакви нередни неща имат огромен шанс да минат в България, а да не минат в Гърция или Белгия, например. Всички знаем защо.
Пазара може да е малък, но последиците могат да са големи.
Вискяр я разясни малко за лайк като мене.

Знача ти да речем си отгледал 100 домата. Искаш да заделиш 10, от които да извадиш семената за да ги засееш за следваща реколта.
И кво искат тия? Не става?

Продаваш всичко и после си купуваш нови семена от "лицензиран продавач" така ли?

То по същата логика, мога да забранят и да разпръсквам семената от гащите ми ако не са "лицензирани". Малко Гатака положение.
Ако искам някой сорт домат да си насадя, трябва да си купя семена от лицензирана фирма. Ако тя предлага такъв. Ако не предлага, пък аз искам точно такъв, и комшията предната година някак е успял да си купи такъв сорт и е оставил семена, и аз си взема от неговите семена - и двамата ставаме престъпници.
Един по-прост пример: В градината ми от години растат и цъфтят макове, които се самозасяват. Това може да се тълкува като боравене със собствени семена. И подлежи на наказание. Аз трябва да внимавам тези макове да не си пръскат семената по градината, а да си купувам лицензирани семена от такива макове и тях да засявам.

Съвсем демократично всеки може да се лицензира за събиране и продаване на семена. И също толкова демократично има условия за лицензиране. Та, сещай се какви ще са условията, и дали всеки би могъл да отговори на тях и да получи лиценз.

Тази идея пробват от няколко години да я прокарат в щатския сенат. И понеже засега не успяват, опитват и в Европа.
 
От: ЕС опитва да забрани употреба на собствени семена - петиция

Аз трябва да внимавам тези макове да не си пръскат семената по градината, а да си купувам лицензирани семена от такива макове и тях да засявам.

Требва и да внимаваш и да гониш лошите пчелички, да не се размотават много-много, току виж опрашили нещо нелицензирано.

Те за това ги трепат в последно време.
 

Горе