Евтини Онлайн Магазини

vetzkov

Well-Known Member
Кажете ако знаете евтини онлайн магазини , които да шипват до бг и да сте ползвали. мерси предварително 8)
 
ами при колежката има доста такива www.pazaruvane.com

ама имаи напредвид че ако си куваш нещо над 100€ тук трябва да му платиш мито и ддс

sportsdirect.com
 
Последно редактирано от модератор:
А аз преди време исках да ви питам за сигурен човек от ebay, който продава телефони и техника и ги праща като "подаръци".
 
Границата вече падна от 100€ на 45€. Българските митници не познават понятие като подарък. Ако има обявена стойност повече от посочената в предното изречение, то тогава си плащаш ДДС и мито (не всички сотки подлежат на обмитяване).

Виж, ако купуваш от ЕС, тогава нещата седят по друг начин.
 
ем аз са правих 2 поръчки по 50на долара от сащ с фед екс , надявам се да влязат в 45 евро да не ме карат в пощите да плащам некви мита
 
Аз де аз съм поръчвал дискове от Амазон преди около 3-4 години за около $100-$150 и нищо не ми искаха като пари. Отидох до нещо като поща на митницата и само си ги взех. Иначе съм чувал за хора от ebay, които пишат стоката като подарък без да обевяват цена, но незнам дали в този случаи от митницата няма да направят някаква тяхна оценка и да ми искат мито върху нея.

П.П. А как стоят нещата ако примерно ми пратят телефон от англия?
 
Tsanko каза:
Аз де аз съм поръчвал дискове от Амазон преди около 3-4 години за около $100-$150 и нищо не ми искаха като пари. Отидох до нещо като поща на митницата и само си ги взех. Иначе съм чувал за хора от ebay, които пишат стоката като подарък без да обевяват цена, но незнам дали в този случаи от митницата няма да направят някаква тяхна оценка и да ми искат мито върху нея.

П.П. А как стоят нещата ако примерно ми пратят телефон от англия?
за 2 комплекта ксенон съм плащат мито и ддс със ТНТ и фактура,
пак за 2 несъм плащал нищо, само отидох до митницата на БГ пощи и си ги взех, но без фактура и застраховка,
така че ако някъде е обявена цена - плащаш, ако не - НЕ,
а и те не знаят какво има вътре ...
 
Знаят :) Всичко минава на скенер, а ако се наложи го отварят. Примерно кашончето на тези дискове, които получих беше отваряно .
 
ам да питам от митницата ли ти се обаждат да си го вземеш щото мене уж ми обясниха че ще ми го донесът в местния пощенски клон? :?
 
vetzkov каза:
ам да питам от митницата ли ти се обаждат да си го вземеш щото мене уж ми обясниха че ще ми го донесът в местния пощенски клон? :?
зависи,
за 1 ксенон са ми го носили вкъщи, за 2 трябваше да отида на митницата на пощата и за 5 лева ми го дават ...
 
netsurfer каза:
vetzkov каза:
ам да питам от митницата ли ти се обаждат да си го вземеш щото мене уж ми обясниха че ще ми го донесът в местния пощенски клон? :?
зависи,
за 1 ксенон са ми го носили вкъщи, за 2 трябваше да отида на митницата на пощата и за 5 лева ми го дават ...
a обаждат ли ти се да отидеш?
 
vetzkov каза:
netsurfer каза:
vetzkov каза:
ам да питам от митницата ли ти се обаждат да си го вземеш щото мене уж ми обясниха че ще ми го донесът в местния пощенски клон? :?
зависи,
за 1 ксенон са ми го носили вкъщи, за 2 трябваше да отида на митницата на пощата и за 5 лева ми го дават ...
a обаждат ли ти се да отидеш?
зависи с какво е пратено??
Ако е пратено с обикновената поща получаваш известие къде и кога да отидеш ...
 
netsurfer каза:
vetzkov каза:
netsurfer каза:
vetzkov каза:
ам да питам от митницата ли ти се обаждат да си го вземеш щото мене уж ми обясниха че ще ми го донесът в местния пощенски клон? :?
зависи,
за 1 ксенон са ми го носили вкъщи, за 2 трябваше да отида на митницата на пощата и за 5 лева ми го дават ...
a обаждат ли ти се да отидеш?
зависи с какво е пратено??
Ако е пратено с обикновената поща получаваш известие къде и кога да отидеш ...
ем то се води ФедЕкс Интернашънал Мейл Сървиз
 
А как стоят нещата ако вкараш стока от някоя страна, която е в Европейския съюз. ДДС ли мито ли какво се плаща?
 
Tony_G каза:
А как стоят нещата ако вкараш стока от някоя страна, която е в Европейския съюз. ДДС ли мито ли какво се плаща?
от ЕС нищо не се плаща освен акциз ако има за тази стока ...
 
netsurfer каза:
Tony_G каза:
А как стоят нещата ако вкараш стока от някоя страна, която е в Европейския съюз. ДДС ли мито ли какво се плаща?
от ЕС нищо не се плаща освен акциз ако има за тази стока ...
демек ако си поръчваш алкохол или цигари :wink:
 

Горе