Егати простотията е с тези от PayPal

wood

Well-Known Member
По голяма идиотщина не бях виждал с тези от ПейПал....
Преди два-три месеца един господин е платил с кредитна карта през ПейПал за две Премиум обяви в един сайт за Южна Африка. 2 х 11.30$
Преди една седмица ми идва в акаунта диспут от банката на картодържателят, че тези две операции не са валидни. ПейПал отсъдиха в полза на банката спора и получих негативен баланс за 22.60$. ОК, пих една студена вода....щях да върна парите....но преди два дена гледам баланса е вече -62.60 $. Питам онези от ПейПал какво става а те ми казват че трябвало да платя и разходите на банката по сторнирането, за всяка операция по 20$ :-o
И какво излиза, онзи платил / аз пуснах обявите Премиум, след три месеца се оплакал и сега трябва да върна парите че даже и лихви.
Отговорих на онези олигофрени от ПейПал че аз не съм длъжен и няма как да зная кой плаща от другата страна...това за сигурността е тяхна работа и на банката и че няма да им платя нищо, закривам профила си и картата също.:mad:

П.С.

Ще си открия нов ПейПал акаунт.
 
От: Егати простотията е с тези от PayPal

Същите проблеми съм имал и аз. Отговора на великите им служители беше: ако смятате, че човека от среща не е сигурен не правете бизнес с него.
Това е и основната причина да не приемам пари по пейпал от всеки.
 
От: Егати простотията е с тези от PayPal

Преди няколко месеца трябваше да преведа еквивалента на малко над 1000 лв. Реших през PayPal, но ми светна комисиона за над 85 лева и си ползвах стандартното банкиране срещу 40 лв.
Тогава опитах и Скрил, но те пък имат 3-месечен лимит от 1000 $, който също не беше вариант. Та ако знаете алтернативи, все още са добре дошли:)
 
От: Егати простотията е с тези от PayPal

Бъди готов от тук на там... Пейпал ще ти скъсат г*за :lol:

Не виждам как ще стане да ми скъсат ..............С тези банкови сторнирания " лихви " ме накараха да не платя нищо.
 
От: Егати простотията е с тези от PayPal

Порови във форума, има тема за колектори и ПП.
Да не се озъбиш после с още такси.
 
От: Егати простотията е с тези от PayPal

OP: Отваряш UA, Ctrl+F, keyword: chargeback и четеш всички текстове и изречения, маркирани с нея дума. На 5-тия резултат с ключова дума пък Chargeback Fee ще си намериш и че за всяка една от 2-те транзакции са те charge-нали: 2 x U.S. Dollar: 20.00 USD заради това, че няма как да знаеш, нито си и длъжен да знаеш кой е отсрещния, с какво плаща, дали картата му е чорена или не и т.н. Е, да, ама това важи и за ePay, Skrill и т.н., просто chargeback fees тарифите са различни. Или простично негласно казано: ТВОЕ е задължението да разследваш, да се правиш на детектив и т.н., че да имаш някакви данни за отсрещното лице и дали той ще ползва собствената си карта или funding source, както и за използваш инструменти/похвати за намаляване на рискът от щети (щети в своя вреда), но това не го пишат в UA, а аз ти го пиша.

За сигурността в днешно време е безсмислено да се говори, след като с чорена карта е било платено, мината транзакцията, минали 2-3 месеца и т.н., и чак сега идва сторнирането от original owner на картата. Гаранции-франции… все едно оная застраховка до 100k на ePay, дето е рекламират, която отново с нищо не помага против получавания на плащания от чорени карти, ама никак (минаващи преспокойно през Борика), но това е др. тема.

Това какво правиш с акаунтът си е твоя работа. Не можеш да го закриеш, ако е лимитиран или ако е на МИНУС баланс, съгласно UA, с които си се съгласил авт. с регистрацията си (както и с всякакви промени през годините, когато е имало такива в UA).

Ако си посочил реални и коректни данни в профилът си, и си на минус, след време могат да ти пратят писъмце да си ги платиш доброволно. После отваряш PDF-а, за да видиш към кои компании авт. е препратена цялата информация за акаунтът ти, както и за транзакциите към/на/за/от него, цъкаш някъде из PDF-а, Ctrl+F, keyword: collect debt и виждаш от кои компании могат да бъдат писъмцата.

---

Преди няколко месеца трябваше да преведа еквивалента на малко над 1000 лв. Реших през PayPal, но ми светна комисиона за над 85 лева и си ползвах стандартното банкиране срещу 40 лв.
Тогава опитах и Скрил, но те пък имат 3-месечен лимит от 1000 $, който също не беше вариант. Та ако знаете алтернативи, все още са добре дошли:)
За тук си има решение – TransferWise. Хем по-добре от PP/Skrill, хем по-добре от „стандартното банкиране“ (за 1000 лв. таксата щеше да бъде 7 лв. за услугата на TW и 1-2 лв. на банката за превода).
 
От: Егати простотията е с тези от PayPal

Това е част от новата им политика за връщане на парите. Обаче аз как да съм сигурен онзи кога ще направи диспут. Решението е - айде без PayPal.

Има и нещо по-лошо... има разни младежи дето купуват iPhone от други във щатите. Или фотоапарати. Основния принцип е малко и скъпо.
Свързват се със теб и купуват, плащат през PP. Ти изпращаш. Всичко 6 и по едно време идва мейл от онези че стоката не отговаря на описанието. Следва chargeback и оставаш без пари и без девайс. Даже си и на минус защото се образува една финансова дупка.

А онези са шмекери от класа - ти изпращаш уж на адрес, но всъщност е склад за препращане.
 
От: Егати простотията е с тези от PayPal

Извинявай че пиша във темата ти, но :
Клиента си платил сумата, Обща сума PayPal balance: Се е обновило.
Само че
My recent activity - Last 7 days
Не показва нищо...

Защо така? От пейпал ли е това?Как се оправя това?
ОПРАВИ СЕ :clap:

Друг въпрос:

Много често, ако примерно баланса ми днеска е 125,35 Евро
И утре ако се логна, баланса става 124,80

Защо се променя това?
 
От: Егати простотията е с тези от PayPal

Умело не упоменаваш, че имаш баланс с множество различни валути, минимум 2. Сигурно се знае, че ежечасово се променят курсовете на валутите, не е необичайно.

$10
€10

PP Balance: €19,01

Утре обаче:

$10
€10

PP Balance: €18,95

След 5 дни:

$10
€10

PP Balance: €19,09

И т.н.
 

Горе