Един бърз въпрос на тема WTF се случва с тоя домейн.

NovaPS

Well-Known Member
Тъй, първо да дам малко храна за рибите... аз по принцип съм си прост...

...и не мога да разбера, защо се получава тая схема.

Имам домейн, който е регистриран в "регистратор А".
Добавих домейна като add-on домейн в "хост А" промених nameserver-ите от "регистратор А" с тези към "хост А" за да мога да си го управлявам оттам, където си направих редирект към "сайт А"

Така... до тук всичко нормално...

Преди няколко дни обаче прехвърлих домейна от "регистратор А" към "регистратор Б" ресетнах nameserver-ите да са тези по подразбиране от "регистратор Б", оказва се обаче, че продължавам да си управлявам домейна от "хост А"...

Сменях няколко пъти nameserver-ите, актуализираха се (при WhoIs си излизаха новите) но.. не.. ползва си редиректа настроен в "хост А"
Преди малко махнах редиректа и изтрих домейна от Add-on към "хост А".. и ми изкара страничка с грешка от "хост А", че в момента адреса е недостъпен...

Е.... как се получава тоя филм, при положение, че нищо не води към "хост А".. домейна още да е под неговата "шапка"



Един пример:
Променям nameserver към langing page на SEDO
При WhoIs си излизат новите nameservers
Домейна обаче си ползва редиректа от Хост-а, въпреки, че вече не ползва неговите нейм сървъри...
 
Вероятно просто на теб самия още не са се обновили ДНС сървърите към домейна, защото си го посещавал често.

Пробвай с друго ИП, изчисти си кеша и ipconfig /flushdns в CMD.
 
Пробвал съм, на различни устройства и през VPN. Сега пробвах и няколко уеб базирани snapshot... еми снимат ми това, което виждам и аз...
 
Опрайх го, изтрих всички записи и добавих default темплейтa на NameSilo.

Ама ми остава загадка как са се добавили А и CNАМЕ записите от ХОСТ сайта.
 

Горе