Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

Здравейте,
това е първата ми публикация в Предприемача и мога да кажа, че съм развълнуван! Нека да се представя накратко: Казвам се Велизар Дончев и съм интернет предприемач. Сътрудник съм на доста сайтове в Англия и Турция. С висше образование, специалност "Икономика и мениджмънт" в Истанбулския университет.

Та, стига толкова празни приказки :) Както става ясно от заглавието, вече България има един нов сайт. Казва се webtavern.org (букв: уеб механа). Проекта е основно реализиран в САЩ, и името му е wptavern.com. Познавам се лично със собственика на този сайт и ми предложи да направя такъв (подобен) проект за България. След 1 седмица, казах "окей".

Какво представлява webtavern.org?
От дълги години се познавам с момчето Дженк Юсеин (мисля, че беше gnmerindjey) и бях му обещал да реализира такъв проект и че ще му помогна безвъзмездно. Сайта, който създадохме се казва webtavern.org (извинявам се, че поствам линковете директно). В него ще има съдържание като Wordpress (теми, плъгини, кодове и др), Blogger (по същия начин като WP), Seo, монетезиране от уеб сайтове, уеб приложения (за уебмастъри, скриптове) и много други щуротии. Мисля, че избрахме добра ниша и ще се трудим докрая за нея. Българите ще имат сайт, който предоставя всичко необходимо- лесно,бързо и ефикасно!

Оставям всичко в ръцете на това младо момче и ще гледам развитието на проекта. Да знаете, че ще му дам достъп до този профил за да може да публикува от тук.

Виждам, че някои хейтват момчето, но аз лично съм очарован от желанието му и потенциала за развитие.Познавам баща му, който се занимаваше с електронна търговя. Надявам се, че ще помогна на българската аудитория (дори докато съм в САЩ). Основната ми идея (доколкото се може) е поне малко да дадем тласък на блогавнето в България.

“Ако корабът не идва, плувайте до него,“ Джонатан Уинтърс.

Пожелавам Ви, както в кръчмата имате хубави моменти, същото и да се случи в сайта ни. Успех на всички млади предприемачи!

Наздраве :beer: ,
от вашата уеб механа.

Наздраве, на колко ракии го писА тва, да не са удавиш преди да си стигнАл до кораба, таверната май дала фира появява ми се смсхостинг
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

Наздраве, на колко ракии го писА тва, да не са удавиш преди да си стигнАл до кораба, таверната май дала фира появява ми се смсхостинг
Перхундееееееееееееееееееееее!!! Хакнала го е !!!
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

Пишман предприемачи

Не знам те дали са пишман предриемачи, но 99% от форума не са никакви.

С нищо не се различава тяхната идея от това да някой 50 сайта с адсенсе реклами което също няма нищо общо с предриемачеството или да препордаваш Фейбук страници. Давам за пример тези две неща защото най-разпространени сред "онлайн бизнесмените" хейтващи по темите на всеки нов потребител. Да не говорим за другата простотия с менте феновете и трафик - страшни бизнес идеи...

Така и не ми стана ясно, защо някой трябва да бъде "нахранен" хубаво когато представя някаква идея? Завиждате ли? Малоумни ли сте та нямате друга форма на забваление?
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

... Да не говорим за другата простотия с менте феновете и трафик - страшни бизнес идеи...
..
Не e кат да базираш бизнеса си на чужда търговска марка или кат да въртиш големите пачки от ментеливи инфо домейни, съгласен съм :mrgreen:
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

Двама? Аз си мисля, че е само един човека :D Иначе петък по-рано дойде...
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

aбонирам се, а я дайте и други теми на този меринджея да се посмея
И тая тема за какво е за тролене май, как ще си представя какво ще пуска, но сайта още го няма, че и смс хостинг, страшен предприемач ще да е тоя
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

Не знам дали са двама или един меринджей и се мисли за двама, ама сигурно са изпили парите за хостинга и ще трябва да чакаме да отвори таверната
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

Не e кат да базираш бизнеса си на чужда търговска марка или кат да въртиш големите пачки от ментеливи инфо домейни, съгласен съм :mrgreen:

С какво един инфо домейн е по-лош от ком? С нищо. Мога да ти класирам прозиволе инфо домейн стотици пъти по-добре от всеки ком + ПР 3-4 до 1 година за 0 лв

А бизнес базиран наа търговски марки нямам. Но пък обичам да прибирам пари от " гранде предримачи"
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

С какво един инфо домейн е по-лош от ком? С нищо. Мога да ти класирам прозиволе инфо домейн стотици пъти по-добре от всеки ком + ПР 3-4 до 1 година за 0 лв

А бизнес базиран наа търговски марки нямам. Но пък обичам да прибирам пари от " гранде предримачи"

За 0 лефа!? а пък викаш че обичаш да прибираш пари, несхащейн
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

За 0 лефа!? а пък викаш че обичаш да прибираш пари, несхащейн

0 лв ще ми струва за да го направя, тоест няма да инвестирам в това. Не колко ще взема на някого за да го направя
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

Еее тъкмо щях да ти пиша на лично, и колко пари ши ма оскубеш, ама аз не съм от гранде придприемачите, ами от по дребните
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

Единствения плюс на инфо домейна е че е за без пари. Като цяло обаче гуглата си тачи .com домейните
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

С какво един инфо домейн е по-лош от ком? С нищо. Мога да ти класирам прозиволе инфо домейн стотици пъти по-добре от всеки ком + ПР 3-4 до 1 година за 0 лв

А бизнес базиран наа търговски марки нямам. Но пък обичам да прибирам пари от " гранде предримачи"
Още веднъж ще ти го напиша, и след това само ще ти се смея на изцепките из форума:

Инфо домейни класирах 2007-ма година.
Няма да седна да ти обяснявам практическата разлика за един предприемач м/у инфо и ком. Твърде много изписано има - огледай се из темите отпреди 5+ години.

"Мога да ти класирам прозиволе инфо домейн стотици пъти по-добре от всеки ком + ПР 3-4 до 1 година за 0 лв" - самият факт че ми говориш за ПР-та през 2014 година свидетелства че се движиш с огромно закъснение в тоя бранш.

"А бизнес базиран наа търговски марки нямам" - Там ти е грешката. Една от многото, които видях, всъщност.
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

Още веднъж ще ти го напиша, и след това само ще ти се смея на изцепките из форума:

Инфо домейни класирах 2007-ма година.
Няма да седна да ти обяснявам практическата разлика за един предприемач м/у инфо и ком. Твърде много изписано има - огледай се из темите отпреди 5+ години.

"Мога да ти класирам прозиволе инфо домейн стотици пъти по-добре от всеки ком + ПР 3-4 до 1 година за 0 лв" - самият факт че ми говориш за ПР-та през 2014 година свидетелства че се движиш с огромно закъснение в тоя бранш.

"А бизнес базиран наа търговски марки нямам" - Там ти е грешката. Една от многото, които видях, всъщност.

Плачи или се смей избора е твой. Няма практическа разлика за България дали сайта ти се казва пешо.инфо или пешо.ком. Имам сайт с домейн инфо който няма връзка с нишата си, без реклама, без сео, без дизайн, но е доходоносен до степен да е черешката на тортата ми.

ПР важен или не за мен реално няма значение ако сайта ми вади пари, но доста хора се впечатляват от цифричките и е добре да се възполва човек от това. За търговските марки грешно се изразих, нямам бизнес базиран на чужда търговска марка. Опитвам се да изградя свой бранд в дадена сфера и се получава за сега.
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

На ТОВА сигурно сте попадали, но много ми хареса и исках да го споделя :lol: Хаа Хааааааааа

Те това е класика в жанра :lol::cry::lol:
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

Единствения плюс на инфо домейна е че е за без пари. Като цяло обаче гуглата си тачи .com домейните

За без пари е първата година. После е по скъп от кома. А и в сърча не съм виждала скоро много преобладаващи инфо домейни.
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

За без пари е първата година. После е по скъп от кома. А и в сърча не съм виждала скоро много преобладаващи инфо домейни.

А защо ли така?
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

Къде зачезна меринджеят?
Аз мислихме че тая тема е с потенцял?!
 
От: Един нов сайт за уебмастърите (но не само)

Плува към кораба сигурно или се е напил и ще изкочи с трети ник
 

Горе