Една идейка за малко допълнителен трафик

MihailMihov

Well-Known Member
Ако случайно не сте доволни от сегашния ви трафик и искате още малко посещения отгоре, ей ви една тъпа идея в 5 стъпки:

1. Влизате в едно от творенията на Инвестор - Blog.bg
2. Правите си регистрация и името на новият блог го измисляте да е нещо по темата на сайта ви (за който искате трафик)
3. След като сте си създали новото блогче, цъквате нова публикация и драсвате 2-3 реда и линк към вашия сайт - нещо от сорта на " ввв.сайт.ком - тук прочетете нещо интересно за ..."
4. Попълвате си таговете отдолу и цъквате "Предложи за вълната на Blog.bg" и "Направи постинга своя вълна"
5. Публикувате, пускате си тиксото и се "наслаждавате".


П.С. Твърде вероятно е това блогче за отрицателно време да получи стотици, че дори и 1000+ преглеждания, като не малко част ще отидат към вашия сайт. За пример давам един мой опит - http://amfetamin.blog.bg/ , който например е видян 1758 пъти.

Разбира се имам и малко по-хубави идеи за трафик (за английски сайтове), които ще тествам малко повече и ще ви споделя като му дойде времето.
 
От: Една идейка за малко допълнителен трафик

Благодаря за споделянето :) Имаш реп от мен, сега ще го тествам.
А как да сложа tyxo ?
 
От: Една идейка за малко допълнителен трафик

проба и ефект няма
 
От: Една идейка за малко допълнителен трафик

Аз пробвах с 2 сайта, имаха по около 20 гледания и по 1-2 клика в линка.
Предполагам, че просто темата трябва да е по-интересна, както в случая на колегата е "наркотици". Забелязах обаче(не знам дали е съвпадение), че когато дадох ръчичка нагоре(thumbs up) на публикацията се дигнаха посещенията, но за сега няма кой знае какъв ефект.
 
От: Една идейка за малко допълнителен трафик

ами трябва да е нещо интересно, но всеки не може да извади сайт който да е интерес, а пък да напишеш нещо различно от линка също ще загуби интерес
 
От: Една идейка за малко допълнителен трафик

Това е за мен може да се нарече една безплатна сателитка за беклинкове и нищо повече. Трафик кой знае какъв не докарва. Блогът за това е блог, за да се направи както трябва и да ви дава качествени връзки. Затова точно този метод е глупав. И, не че не съм го пробвал... По-скоро го тествам все още, тъй като съм го прочел същото някъде другаде. Предполагам това имате предвид.
 
От: Една идейка за малко допълнителен трафик

При мен има ефект stoineff.blog.bg направих милион и триста хиляди посещения... верно за две години и нещо ама си е трафик.. :)
 
От: Една идейка за малко допълнителен трафик

Това е за мен може да се нарече една безплатна сателитка за беклинкове и нищо повече. Трафик кой знае какъв не докарва. Блогът за това е блог, за да се направи както трябва и да ви дава качествени връзки. Затова точно този метод е глупав. И, не че не съм го пробвал... По-скоро го тествам все още, тъй като съм го прочел същото някъде другаде. Предполагам това имате предвид.
Не съм го чел никъде, но като че ли твоята идея е по-добра. Статиите от блога да се слага малка част и линк към продължението после.
 
От: Една идейка за малко допълнителен трафик

Не съм го чел никъде, но като че ли твоята идея е по-добра. Статиите от блога да се слага малка част и линк към продължението после.

И при мен от години се отваря само с хром
 
От: Една идейка за малко допълнителен трафик

Blog.bg е перфектен за реализиране на гост блогинг. От моя опит мога да твърдя че платформата позволява на статиите да се класират добре в SERP-a. Както и първия линк от подписа е именно от последната ми статия в Blog.bg
 
От: Една идейка за малко допълнителен трафик

Чакаме идеята за безплатен трафик за ЕН сайтове :)
 
От: Една идейка за малко допълнителен трафик

Аз ползвам Blog.bg от дълго време и също мога да дам няколко съвета.
От наблюденията ми в сайта мога да споделя, че е хубаво е да се коментират чужди статии и да се гласува за тях. Голяма част от потребителите връщат тази "услуга" и ако статията ви е интересна със сигурност ще кликнат на линка. Ако успеете да съберете достатъчно гласове постът ви става популярен и е на първа страница, а това поне при мен, докарва задоволителен трафик.
Хубаво е и постът да се пусне в свежо и подобни, което допълнително увеличава трафика.
И така с малко работа трафикът расте :wink:
 
От: От: Една идейка за малко допълнителен трафик

Аз ползвам Blog.bg от дълго време и също мога да дам няколко съвета.
От наблюденията ми в сайта мога да споделя, че е хубаво е да се коментират чужди статии и да се гласува за тях. Голяма част от потребителите връщат тази "услуга" и ако статията ви е интересна със сигурност ще кликнат на линка. Ако успеете да съберете достатъчно гласове постът ви става популярен и е на първа страница, а това поне при мен, докарва задоволителен трафик.
Хубаво е и постът да се пусне в свежо и подобни, което допълнително увеличава трафика.
И така с малко работа трафикът расте :wink:

Добра идея! Благодаря ще го пробвам.
 

Горе