Една идея имам. Какво мислите. До колегите с магазини

garnet

Well-Known Member
Живея в Англия. Имам фирма тук. След разговор с един приятел ми се завъртя една идея в главата. Това е до хората с онлайн (пък и офлайн) бизнес, който имат идея да стъпят на пазара в УК. Предимствата на УК пазара ги знаете. Предимнството да си УК базиран, също. Знаете какво става и като УК клиенти видят Bulgaria някъде в магазина ви.

Имате ли интерес към следната услуга: моята фирма предлага склад в УК от където при поръчка на вашия УК насочен сайт се праща стоката до клиента.

Ето малко повече:

Наемам от ваше име склад в УК (вие си плащате наема на месец)
Доставяте определено количество стока до скада в УК
Имате сайт насочен към УК и някой прави поръчка от него. Плаща се през вашия сайт (ППал КК или както си решите) - за стоката и за доставката.
Аз получавам известие за поръчката.
Организирам куриера да я получи от склада в УК
Клиента получава стоката.
На края на месеца получавам заплащане на посредническата услуга.
Издавам ви ДДС фактура от УК фирмата ми.
При проблеми получавам обратно стоката от клиента до склада.

Какво не правя:

Не се занимавам с клиенти директно. Всичката комуникация си е между вас - въпроси, връщания и тн.
Не получавам плащания на стоки доректно.

Това би ли било интересно за някой?
 
Последно редактирано:
От: Енда идея имам. Какво мислите. До колегите с магазини

Колега честно казано с този разход мисля че всеки би предпочел да работи с DHL Express и да изпраща директно от тук. Не виждам къде е предимството ти от експресните куриерски услуги.
 
От: Енда идея имам. Какво мислите. До колегите с магазини

За това питам. И аз си го помислих това дето го каза. Обаче се оказа, че не било така. Щото като видели, че стоката е в БГ/трябва да се връща до БГ и се отказвали да купят. Не знам дали това е точно така, предполагам, че зависи и от вида на стоката.
 
От: Енда идея имам. Какво мислите. До колегите с магазини

Кой разход?
Ми аз си мисля, че като няма контакт / адрес в UK и всеки се дърпа. Аз като пазарувам онлайн в БГ, първо това проверявам - дали имат адрес и телефон, а не само една форма за контакти.

Колега честно казано с този разход мисля че всеки би предпочел да работи с DHL Express и да изпраща директно от тук. Не виждам къде е предимството ти от експресните куриерски услуги.
 
От: Една идея имам. Какво мислите. До колегите с магазини

Разхода за наем на склад и твоята заплата.
Ами предлагай телефон и адрес за сайтовете.
Купи едни карти които се зареждат и ги предлагай на някаква цена и зареждането също.
 
От: Една идея имам. Какво мислите. До колегите с магазини

гио,
разходи ще има, да. Нали не си очаквал да стъпиш на 60 милонен развит пазар за без пари? Ако пройзвеждаш стока в БГ и е качествена и на добра цена ще имаш и приходи, предполагам
За това попитах има ли смисъл от тая идея. Защото не съм сигурен, че изобщо ще проработи - по много причини, една от тях ти я каза 'ама разходи...'
Няма как да имаш УК адрес на сайта си а доставката да ти струва 20 лири. Или пък ако трябва някой да ти върне поръчка да му кажеш 'върни ми я до БГ за още 20 лири', напр.
Това за картите не го разбрах.
 
От: Една идея имам. Какво мислите. До колегите с магазини

Не ме спечели с аргумента "ако има хубава стока на добра цена" и "доставката да ти струва 20 лири. Или пък ако трябва някой да ти върне поръчка да му кажеш 'върни ми я до БГ за още 20 лири', напр.", защото:
1. тя пак трябва да се върне в БГ
2. ситуацията с поръчка от китаец е аналогична, но поръчват
3. стока в склад при теб? Каква отговорност носиш ти за стоката?

Малко не си обмислил нещата. Дубъл и трипъл на разходи е. 1 път до УК склад, 2ри път склад-клиент, 3то наем, 4то твоят комисион...И не очаквам да е за без пари, ама не ми го поднасяш на тепсия тоя 60 млн пазар. Но знае ли човек? Може ако изчистиш схемата във вид на дропшипинг ще можеш и ти да започнеш да си докарваш пари. Лека контра идея :)
 
От: Една идея имам. Какво мислите. До колегите с магазини

1. Може да не се връща до бг, като имаш там склад - смяна с нова и старото в кофата или вече резервни части и тн, зависи от стоката
2. ситуацията с китаеца не е същата - връщане там нема, съответно купувача бяга от такива неща. Ако продаваш нещо за 2-3-8 паунда му е все тая, ама ако е нещо за 100-300-400 паунда, кво правим?
3. това става с договор и протокол. все пак той ти каза, че има фирма - значи може документално да се направи.

Нека каже някой който продава сериозно в УК и прави оборот. Не говоря за 100-200 паунда месечно. Всъщност тази реализация става за моя случай, когато стоката е с произход БГ, а не трети страни извън ЕС.

Въпроса е, че с едно пале за 500 лв мога да откарам стока за 5000-6000 лв накуп. Ако плескам всеки клиент отделно на продукт с куриер, за 5000 лв стока сигурно ще дам едно 1500 лв. (клиента ще си ги плати), ама ако мога да му намаля цената с тая разлика дали няма всеки да купи от мен?

Плюс това не ви знам вие какво опитвате да продавате в УК, ма те си имат доста развит ибей и ако е нещо от Китай, то вече някой го продава в ибей, на добра цена и е натрупал висока репутация, което му дава страхотно предимство пред вас. Остава само вариант да си качите някой сайт в топ 3, ама SEO-то там не е като в БГ, цените са мамата, за PPC кампании също.
 
От: Една идея имам. Какво мислите. До колегите с магазини

Аз мисля, че трябва да спрем с това мислене, че като сме българи и не може да продаваме в чужбина!
Продавал съм в цял свят, но по големи л**на от англичаните няма!
Винаги гледат да купят безплатно.
Мое мнение.
 
От: Една идея имам. Какво мислите. До колегите с магазини

Е, да де, щото гледат, че сме българи и искат безплатно да купят всичко.
 
От: Една идея имам. Какво мислите. До колегите с магазини

Над това не се бях замислял :lol:
 

Горе