Една интересна идея

winner007

Banned
Рейтинг - 0%
0   0   0
HTML:
Здравейте, 
Съфорумци пиша Ви понеже имам една идея, за която има голяма вероятност както да намеря така и обратното да не намеря съмишленици. Без да продължавам да Ви губя времето ще се опитам да обясня какво имам предвид точно. Предполагам една част от Вас имат други сайтове за фрииланс, където си пробват късмета редовно и се борят в наддаването с братята индийци по различни проекти. Аз лично имам около 15-20 чужди фрииланс сайта където редовно гледам, но в някой от тях знаете има ограничения, например можеш да кандидатстваш до два пъти на ден или нещо подобно, докато има такива които са и неограничени. Успявал съм да печеля проекти, но в по ниските ценови граници до 200 $, но доста трудно. Имам разработени проекти зад гърба си около 8-9, кои по професионални, кои любителски. Мисля че дойде най-сетне момента в който да минем към същността на идеята ми. Тука бих изброил предимствата и недостатъците на идеята според моите виждания, но малко по надолу, понеже сега е време за същността на нещата.
 Предполагам че ако се съберем 5-6 фрилансъра  който имаме опит в различни компютърни езици и умения, бихме могли да спечелим доста повече проекти отколкото всеки сам. Защо мисля така (това са един вид предимствата за които споменах по горе в публикацията) , мисля така понеже представете си, да кажем че сме 5 човека:
--- ние ще кандидатстваме по 5 пъти повече обяви, ще имаме 5 пъти по голям шанс
--- ако направим един общ сайт с всички проекти които имаме индивидуално зад гърба си, ще бъдем много по внушителни пред клиентите за нашите способности, а като започнем да печелим проекти ще станем още още по внушителни
--- ще работим в екип, не е нужно да бъдем най-добрите от най-добрите, важното е да имаме желание, мотивация и да си помагаме, защото така хем ще се научаваме на неща взаимно и по бързо ще станем по добри, едновременно ще работим за пари
--- ако имаме успех не виждам причина да  не започнем след 20-30 проекта, да предлагаме и професионално услугите си на бг пазара, а живот и здраве и след време и в чужбина
 недостатъци:
--има възможност в началото да не печелим достатъчно
-- има вероятност някой да се откажат
-- възможност за трудно сплотяване на екипа
-- и още доста други 
Това беше. Въпроса ми е дали има хора които бихме се опитали да се сработим и да направим нещо, като това което казах по горе.
 
От: Една интересна идея

Сигурно, че темата е написана по този начин :lol:
 
От: Една интересна идея

С този HTML направо ми извади очите докато прочета. Иначе не си първия, нито последния. Трудно може да събереш такъв екип от фрилансъри и да ги накараш да се разбират, да вършат работа в срокове и да работят по общ проект.
 
От: Една интересна идея

Здравейте,
Съфорумци пиша Ви понеже имам една идея, за която има голяма вероятност както да намеря така и обратното да не намеря съмишленици. Без да продължавам да Ви губя времето ще се опитам да обясня какво имам предвид точно. Предполагам една част от Вас имат други сайтове за фрииланс, където си пробват късмета редовно и се борят в наддаването с братята индийци по различни проекти. Аз лично имам около 15-20 чужди фрииланс сайта където редовно гледам, но в някой от тях знаете има ограничения, например можеш да кандидатстваш до два пъти на ден или нещо подобно, докато има такива които са и неограничени. Успявал съм да печеля проекти, но в по ниските ценови граници до 200 $, но доста трудно. Имам разработени проекти зад гърба си около 8-9, кои по професионални, кои любителски. Мисля че дойде най-сетне момента в който да минем към същността на идеята ми. Тука бих изброил предимствата и недостатъците на идеята според моите виждания, но малко по надолу, понеже сега е време за същността на нещата.
Предполагам че ако се съберем 5-6 фрилансъра който имаме опит в различни компютърни езици и умения, бихме могли да спечелим доста повече проекти отколкото всеки сам. Защо мисля така (това са един вид предимствата за които споменах по горе в публикацията) , мисля така понеже представете си, да кажем че сме 5 човека:
--- ние ще кандидатстваме по 5 пъти повече обяви, ще имаме 5 пъти по голям шанс
--- ако направим един общ сайт с всички проекти които имаме индивидуално зад гърба си, ще бъдем много по внушителни пред клиентите за нашите способности, а като започнем да печелим проекти ще станем още още по внушителни
--- ще работим в екип, не е нужно да бъдем най-добрите от най-добрите, важното е да имаме желание, мотивация и да си помагаме, защото така хем ще се научаваме на неща взаимно и по бързо ще станем по добри, едновременно ще работим за пари
--- ако имаме успех не виждам причина да не започнем след 20-30 проекта, да предлагаме и професионално услугите си на бг пазара, а живот и здраве и след време и в чужбина
недостатъци:
--има възможност в началото да не печелим достатъчно
-- има вероятност някой да се откажат
-- възможност за трудно сплотяване на екипа
-- и още доста други
Това беше. Въпроса ми е дали има хора които бихме се опитали да се сработим и да направим нещо, като това което казах по горе.
ззззззззззззззззззззззззззззззззззз
 
От: Една интересна идея

Идеята ти е страхотна и аз исках да се включа в такъв екип,но така и не намерих съмишленици.ако искаш пиши ми на лично с какви програмни езици работиш.
Тоя пич сигурно държи рекорда по получен спам.
 
От: Една интересна идея

И аз имам подобна идея, може да се обединим, но при мен е малко по-сериозно, не само обикаляне по фрийланс сайтовете, а и хубав сайт тип корпоративен, който имам на български език+ фирма , но на ЕН / и руски / немски си стои "на чертеж". реално корпоративния сайт е за +тръст и всеки си работи по неговите задачи, които е получил от запитвания или пък от фрийланс сайтовете.

+фирма за преводи от ЕН на БГ + други към български език, но и това си ми стои в главата.
 
От: Една интересна идея

готина идея е да се събират фрийлансърите...ако има някой свободен php developer може да ми пише на лично :)
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Една интересна идея

И аз имам подобна идея, може да се обединим, но при мен е малко по-сериозно, не само обикаляне по фрийланс сайтовете, а и хубав сайт тип корпоративен, който имам на български език+ фирма , но на ЕН / и руски / немски си стои "на чертеж". реално корпоративния сайт е за +тръст и всеки си работи по неговите задачи, които е получил от запитвания или пък от фрийланс сайтовете.

+фирма за преводи от ЕН на БГ + други към български език, но и това си ми стои в главата.


Който има интерес да ми пише, сериозен съм
 
От: Една интересна идея

ние ще кандидатстваме по 5 пъти повече обяви, ще имаме 5 пъти по голям шанс
...и ще вземете 5 пъти по-малко пари...
 

Горе