Едно SSl-че ми скъси живота с 10 години!

Tedi_84

Active Member
Та така имам сайт със сертификат свети зеленко горе малии голям кеф. До тук добре, обаче сега искам да вкарам нещо с Iframe от друг сайт който няма ssl и греда! Браузъра си мисли, че има нещо не пореда си и блокира ifram-a. :shock:

Не е вариант да се сложи и там ssl или да се премахне от домейна....

Някакви идеи?
 
От: Едно SSl-че ми скъси живота с 10 години!

ако имаш ssl на сайта избий си го от главата да зареждаш нещо в iframe или JS, без ssl .
 
От: Едно SSl-че ми скъси живота с 10 години!

Да, това ми обясниха и от хоста... Вариант е или да сложим ssl на домейна и да го преместим на друг хостинг акаунт или да премахнем сертификата....

Ебаси филма чесно
 
От: Едно SSl-че ми скъси живота с 10 години!

Не е филм, а липса на познания относно SSL/TLS. Какъв е проблема да сложиш още еди сертификат?
 
От: Едно SSl-че ми скъси живота с 10 години!

Нямаше да е проблем ако не се налагаше да местя домейна на нов хостинг акаунт....
 
От: Едно SSl-че ми скъси живота с 10 години!

Ъпгрейдвай на клауд и няма да ти се налага. Със shared е така..
 
От: Едно SSl-че ми скъси живота с 10 години!

Чак пък 10 години...не ми се мисли, ако се случи нещо по-сериозно, какво ще правиш
 
От: Едно SSl-че ми скъси живота с 10 години!

Ъпгрейдвай на клауд и няма да ти се налага. Със shared е така..

И каква точно е разликата?!? Той като не иска да инсталира втори сертификат на сайта, който ще се зарежда в iframe ако ще и на сателит в космоса да го прати той пак ще върви на http, а не на https протокол. За да не мести напред назад сървъра трябва да поддържа SNI и да има 2 сертификата в един акаунт.
 
От: Едно SSl-че ми скъси живота с 10 години!

Аз лично не знам да има shared, който да отговаря на тези изисквания. Идеата ми е че повече от един церт няма как да сложи на шеърд план.
 
От: Едно SSl-че ми скъси живота с 10 години!

Всеки cPanel shared който поддържа SNI може да ползва няколко SSL-а на един акаунт. друг е въпроса, колко стабилно работи.
 

Горе