Ей, Тулупи, протестирате ли?

Нали разбираш, че България и Беларус са две коренно различни страни в които нещата се случват по коренно различен начин. В случая аз наблягам на твоя патешки извод, а не на ситуацията като цяло. Купувате от Хиполенд - значи сте измамени глупаци. Купувате кафе от магазин в Беларус - значи сте умници.

Ако собственикът на Хиполенд наистина подкрепя протестите, то трябва ли да заявиш "пича яко ви извъртя" или това е твой безпочвен извод? По какво съдиш, че подкрепата му е фалшива? Единствено по резултатът, който както виждаме в друга ситуация по друг начин го тълкуваш.

Не го познавам, че да знам дали подкрепя протестите или си прави евтин маркетинг. Но дори и да ги подкрепя и да не ги подкрепя, второто е факт с пълна сила.
 
Не го познавам, че да знам дали подкрепя протестите или си прави евтин маркетинг. Но дори и да ги подкрепя и да не ги подкрепя, второто е факт с пълна сила.
Какъв евтин маркетинг виждаш в случая? Кликата на Боцинка искаха да изкарат протестиращите глупаци, кретени и идиоти, просто защото и такива групички от хора наистина е имало по протестите (тези, които бяха оставени да се гаврят с полицаите дълго време). Собственикът на Хиполенд насочва медийните прожектори към сина си, който ако е ултрас (както ти погрешно смяташ), то веднага ще цъфне такава информация от жълтите медии и така вместо "евтин маркетинг" собственикът ще получи "евтин анти-маркетинг". Вместо това тезата на Боцинка за тъпите протестъри явно яко издиша, точно поради този случай.
 
Какъв евтин маркетинг виждаш в случая? Кликата на Боцинка искаха да изкарат протестиращите глупаци, кретени и идиоти, просто защото и такива групички от хора наистина е имало по протестите (тези, които бяха оставени да се гаврят с полицаите дълго време). Собственикът на Хиполенд насочва медийните прожектори към сина си, който ако е ултрас (както ти погрешно смяташ), то веднага ще цъфне такава информация от жълтите медии и така вместо "евтин маркетинг" собственикът ще получи "евтин анти-маркетинг". Вместо това тезата на Боцинка за тъпите протестъри явно яко издиша, точно поради този случай.

Аз жълти медии не чета, че да знам, но може и вече да е излязла тази информация. Едва ли полицаят като пръска бунтуващата се тълпа знае кой кой е и е отишъл да пръска точно сина на собственика на хиполенд, защото баща му е ходил на протести преди месец.
 
...
Тройната коялиция веднъж счупи държавата. Като млад “предприемач” тогава, видях, какво значи стагнация. Не искам да го преживявам пак. Този мач сме го играли, за щастие накрая победихме и им бихме дузпата.
...
Тука вече ме застреля.

Бил си предприемач по време на управлението на Тройната коалиция, т.е когато си бил на 9-12 години!

Интересно е и как си им бил дузпата - на тая възраст гласуването не е разрешено.
 
Тройната коялиция веднъж счупи държавата. Като млад “предприемач” тогава, видях, какво значи стагнация. Не искам да го преживявам пак. Този мач сме го играли, за щастие накрая победихме и им бихме дузпата.
Тролски фантазии, които би следвало да приемем за факти???

Ето ги фактите:
Делът на инвестициитев БВП намалява до 19.0% през 2018г.спрямо 33% в пика им през 2008г.По този показател България изостава значително от сравнимите икономики в ЕС. Динамиката на публичните инвестиции (формиращи около 1/5 от общите инвестиции през периода 2008-2018г.) отразява до голяма степен ритмичността на усвояване на средствата от ЕС по оперативните програми на страната. Успоредно с ускоряването на изпълнението на тези програми се очаква и възстановяване на публичните инвестиции. Продължителният спад на частните инвестиции, не само в годините на кризата, но и в следващия период, наблюдаван в условия на постепенно възстановяване на европейските пазари и реализиране на икономически растеж в страната, провокира усилия на администрацията за идентифициране и преодоляване на пречките пред инвеститорския интерес. През 2016г.правителството изготвя нарочен План за действие с мерки, включващи промени в нормативната уредбаи целящи облекчаване на условията за правене на бизнес в страната, резултатите от който са видни още през 2016г., когато частните инвестиции отбелязват съществен растеж. Притокът на преки чуждестранни инвестиции в страната остава далеч от регистрираните преди кризата нива.

Спад в инвестициите за периода 2009 - 2019г - огромен.

Спад в броя на регистрираните фирми и тези, упражняващи дейност.

Огромен спад в жизнения стандарт и в броя на населението.

Процентите, показващи драстично влошаване на качеството на живот в България по време на мутренското управление са фрапиращи.

По-счупена държава от тази, която боко ще остави не сме имали от ВВС насам.
 

Прикачени файлове

  • 1599548582957.png
    1599548582957.png
    114.5 KB · Преглеждания: 5
ГЕРБ е първата партия от времето на прехода, която успя да впрегне истинска машина за пропаганда, каквато е имало само по време на соца. Огромен брой обслужващи медии, пътувания с джипката, постоянни внушения колко много се работи и колко много се прави. Истината е, че доскоро живях на ул. "Иван Вазов" в София и отсечка от 300 метра се работеше една година по нея. Да напомням и за булеварда във Варна за не-знам-си-колко-милиона, който се срути скоро след отварянето му? Цялата работа на ГЕРБ е такава, но пропагандата не спира да внушава колко са добри.
 
Тука вече ме застреля.

Бил си предприемач по време на управлението на Тройната коалиция, т.е когато си бил на 9-12 години!

Интересно е и как си им бил дузпата - на тая възраст гласуването не е разрешено.

“Тройната коалиция” е явление. Което се повтори и през 2013-2014 по време на кабинета Орешарски. Само че тогава вместо НДСВ беше Атака. Говоря за тозш период.
 
Учените от БАН излязоха с обща декларация в подкрепа на протестите, само 2-ма не са я подписали. Да говориш за учени по този начин е меко казано ужасно. Виждам че няма съсловие, което не сте готови да омажете, ако ще и най-чистите хора да са в него. Наистина ли не осъзнаваш какво правиш!?

Повечето адвокатски колегии излязоха с общи декларации, голяма част от тях са сред протестиращите на улицата. Примерите са безброй. Както казах, всички арестувани са обслужени правно от софийските адвокати напълно безплатно.

Няма нужда да знаеш нищо за ТЕЦ-а. Единственото което трябва да знаеш, че пристанището е придобито от Доган и Шиши, по време на управлението на Борисов. Студения резерв също е плащан от Борисов и Горанов на Доган. Това не ти ли е достатъчно като информация? Това не издава ли тайната коалиция между гроб и дпс? Защо подкрепяш тези безобразия?

Не съм запознат със случая, изобщо не знам за какво говориш.

И какъв ти е житейския опит на 24? Нямаш деца, живееш при ваще, какъв ти е точно житейския опит на 24?

Виж сега, нещата са фундаментални, няма нищо сложно. Борисов трябваше да го няма от политическата сцена още при Ало Ваньо, а той се крепи 10 години след това. Което е абсолютен абсурд. Това в нормална държава не може да се случи. Не разбираш ли, че оставяйки тези да си изкарат мандата, всеки следващ ще си мисли, че щом борисов се оставя, въпреки жестоките скандали, то и той трябва да си държи мандата.





За учените от БАН не зная. Едва ли всички са на протеста. Познавам лично няколко учени от БАН и те НЕ протестират. Това не означава, че са доволни от управлението, но не ходят на протеста както ти твърдиш. Така че в случая лъжеш. Къде има ясни данни, че ВИСЧКИ учени от БАН протестират. Също така като човек който е доста близко до БАН и по-специално един негов институт, съм наясно и го написах 50 страници по-рано, че много от учените са убедени БК(С)П Симпатизанти. Причината за това е, че преди 40 години, когато са започнали кариерите им, единствения начин да влезеш в БАН е било по партийна линия. Съответно тези хора са уредени на служба от партията, били са доносници в ДС, за да работят това, давйни са им титли по такава линия. За тях друга власт няма и за това протестират. Младите учени НЕ протестират. Аз познавам такива. Пак казвам - неходенето на протести не означава, че подкрепят властта.

Защо адвокатите ходят на протест ли? Едва ли всички адвокати ходят на протест. Но, голяма част от адвокатите в София работят прако с олигархията. Голяма част от нея бе погната през последните години. Съответно тези адвокати с цел да спасят собствената си кожа тичат да подкрепят Божков, Галеви, Арабаджиеви и т.н.

Защо тиквата е дал пристанище ТЕЦ варна на Доган, наистина не мога да ти отговоря. Честно казано, не съм запознат с Варна и пристанището на държавата и на ТЕЦ-а и какви са интересите и ползите от този обект. Нито съм запознат и с проекта за издълбаване на езерото, няма как да ти отговоря компетентно. Не съм се интересувал точно от този аспект.

Студения резерв - вече Доган няма да получава, промениха се нещата. По същата логика, мога да ти отговоря - защо Доган получи няколко милиона хонорар за консултант по време на управлението на Тройната Коалиция и не е ли това конфликт на интереси? Че да искаме да върнем същите на власт?

Аз въпроси няма да ти задавам - знам, че ти знаеш да повтаряш само опорките на Позитано и каквото и да питам - отговор няма да дадеш.


Може да коментираш само това - какво правят двама души, активно протестиращи, независими един от друг, без да се познават, 100% гарантирано, пред хотела на сем. Арабаджиеви, силно “репресирани” от кабинета Борисов 3 в деня след “Националното Възстание” или там както си бяха кръстили протеста от Отходното Трио. Сега ще кажеш, че е случайност. Може да съм на 24, ама в живота си съм видял много - случайности няма.
 
Същото това явление се случва и в момента, само дето бсп е заменено с гроб, не го ли разбираш?


“Тройната коалиция” е явление. Което се повтори и през 2013-2014 по време на кабинета Орешарски. Само че тогава вместо НДСВ беше Атака. Говоря за тозш период.
 
живееш при ваще, какъв ти е точно житейския опит на 24?

Само това като прочетох и спрях да чета. Ми то няма смисъл бе братче. Ти живееш във някаква си твоя вселена. Преди повече от 5 години съм се изнесал от нашите. През цялото това време съм работил, учил съм в университет и не съм им поискал една стотинка. Дори не живеем в един и същ град и ни делят над 300 км.

Как да ти вярвам на приказките, като ти си измисляш факти и събития, които не съществуват. Твой си проблем.

Дай я тая декларация на учените от БАН. Ти изобщо учен от БАН виждал ли си. Знаеш ли всъщност колко хора работят в БАН, та да изброиш, че точно двама не са се подписали. Там работят хиляди хора, които също са учени. В различни институти, в 3 кампуса в София. Няма как да се познават дори. И да, много от тях са влезли по партийна линия. Така е било едно време. Не ги съдя. И политическите им убеждения не ги правят по-малко учени и специалисти в областта си. Когато един режим е направил нещо за тебе нормално да го подкрепяш.

Един път се подкрепи с факти, поне, кято представиш декларацията. Аз следи за такова нещо не откривам. Може би не към член на група “незадоволени жени които искат румен радев да ги е*е” и не чета сайта далавера.кур регистриран преди 3 дни с фалшиви данни.
 
Да, тука те обърках с един друг от друга тема. Това че си отишъл от село в софето, също не е най-великия житейски опит. Дори само един учен да има на протестите пак е много.

Това за двамата несъгласни го чух от устата на доц. Чорбанов. Тук можеш да прочетеш повече. https://www.mediapool.bg/poveche-ta...-za-grazhdansko-nepodchinenie-news310894.html

Никъде не съм казал, че става въпрос за асистентите, секретарките, лаборантите и целия обслужващ персонал. Учените съвсем не са много, не знам точна бройка, но 170 от тях е доста голям процент от всички.



Само това като прочетох и спрях да чета. Ми то няма смисъл бе братче. Ти живееш във някаква си твоя вселена. Преди повече от 5 години съм се изнесал от нашите. През цялото това време съм работил, учил съм в университет и не съм им поискал една стотинка. Дори не живеем в един и същ град и ни делят над 300 км.

Как да ти вярвам на приказките, като ти си измисляш факти и събития, които не съществуват. Твой си проблем.

Дай я тая декларация на учените от БАН. Ти изобщо учен от БАН виждал ли си. Знаеш ли всъщност колко хора работят в БАН, та да изброиш, че точно двама не са се подписали. Там работят хиляди хора, които също са учени. В различни институти, в 3 кампуса в София. Няма как да се познават дори. И да, много от тях са влезли по партийна линия. Така е било едно време. Не ги съдя. И политическите им убеждения не ги правят по-малко учени и специалисти в областта си. Когато един режим е направил нещо за тебе нормално да го подкрепяш.

Един път се подкрепи с факти, поне, кято представиш декларацията. Аз следи за такова нещо не откривам. Може би не към член на група “незадоволени жени които искат румен радев да ги е*е” и не чета сайта далавера.кур регистриран преди 3 дни с фалшиви данни.
 
В резюме моментната ситуация:

 
Над 100 учени от БАН подкрепиха протестите срещу властта...
абе бяро ти изобщо мислиш ли като пишеш тъпотии?
Как "над 100 учени" го разбра като всички в БАН?!?
 
Всъщност 170 пише малко по надолу. Това за всички го казва единия от доцентите в интервю, както вече казах, ама кой да чете.... И 100 да са, малко ли е? Нали по протестите бяха само криминални маймуни, а то адвокати, бизнес и учени.... нещо не се вързва....

абе бяро ти изобщо мислиш ли като пишеш тъпотии?
Как "над 100 учени" го разбра като всички в БАН?!?
 
Всъщност 170 пише малко по надолу. Това за всички го казва единия от доцентите в интервю, както вече казах, ама кой да чете.... И 100 да са, малко ли е? Нали по протестите бяха само криминални маймуни, а то адвокати, бизнес и учени.... нещо не се вързва....
айде да пиша нормално, да слизаме на нивото на манднинанди .

Овце винаги ще има, това, че има акъл да е "учен" от БАН не значи, че логиката му работи за останалите неща.

Виж се ти - въртиш сигурно поне 2 бизнеса, имаш акъл и за още 10 ама им се връзваш на най-големите лъжи.
 
“Тройната коалиция” е явление. Което се повтори и през 2013-2014 по време на кабинета Орешарски. Само че тогава вместо НДСВ беше Атака. Говоря за тозш период.
Ок, да разбирам, че това е било първият ти досег с политиката?
17-18 годишен предприемач, гласува за първи път.

Как точно ти смачкаха бизнеса Орешарски и компания?
 
айде да пиша нормално, да слизаме на нивото на манднинанди .

Овце винаги ще има, това, че има акъл да е "учен" от БАН не значи, че логиката му работи за останалите неща.

Виж се ти - въртиш сигурно поне 2 бизнеса, имаш акъл и за още 10 ама им се връзваш на най-големите лъжи.
Ок, дай имената на няколко видни български интелектуалеца, които са против протестите и подкрепят Бойко.
 
Да, тука те обърках с един друг от друга тема. Това че си отишъл от село в софето, също не е най-великия житейски опит. Дори само един учен да има на протестите пак е много.

Това за двамата несъгласни го чух от устата на доц. Чорбанов. Тук можеш да прочетеш повече. https://www.mediapool.bg/poveche-ta...-za-grazhdansko-nepodchinenie-news310894.html

Никъде не съм казал, че става въпрос за асистентите, секретарките, лаборантите и целия обслужващ персонал. Учените съвсем не са много, не знам точна бройка, но 170 от тях е доста голям процент от всички.

Ох, ама ти изобщо не си наясно какво е БАН. Ама изобщо. Що ли се хабя да пиша.

Бан се състои от
61 академици(според сайта на БАН)
101 член-кореспонденти.

Въпросните са най-изтъкнатите учени.

Под тях има десетки и стотици професори, доценти и асистенти.

Според годишния отчет на акодемията:

AC9C84F4-87A1-4181-AED6-41E3114F2D03.jpeg
Т.е въпросната хартишка са я подписали около 6% от учените в БАН. Само че в статията пише, че са се подписали 30 преподаватели от СУ и отделно - бивши учени. Които не влизат в тази бройка от 2721 учени.

Т.е процента е по-нисък от 6. Но да кажем че е 6.

Това всички учени ли са? Или разпространяваш непроверени опорки на позитано които са откровен ФЕЙК НЮЗ.

Настоявам да се извиниш на аудиторията вър форума, че разпространяваш фалшиви факти и да обещаеш, че ще проверяваш източниците си на информация, преди да изнасяш откровено НЕВЕРНИ твърдения.
 
Ох, ама ти изобщо не си наясно какво е БАН. Ама изобщо. Що ли се хабя да пиша.

Бан се състои от
61 академици(според сайта на БАН)
101 член-кореспонденти.

Въпросните са най-изтъкнатите учени.

Под тях има десетки и стотици професори, доценти и асистенти.

Според годишния отчет на акодемията:

Виж файлът 19909
Т.е въпросната хартишка са я подписали около 6% от учените в БАН. Само че в статията пише, че са се подписали 30 преподаватели от СУ и отделно - бивши учени. Които не влизат в тази бройка от 2721 учени.

Т.е процента е по-нисък от 6. Но да кажем че е 6.

Това всички учени ли са? Или разпространяваш непроверени опорки на позитано които са откровен ФЕЙК НЮЗ.

Настоявам да се извиниш на аудиторията вър форума, че разпространяваш фалшиви факти и да обещаеш, че ще проверяваш източниците си на информация, преди да изнасяш откровено НЕВЕРНИ твърдения.
Мисля, че преди 50-60 страници бях писал, че биаро няма връзка м/у пръстите и главния мозък,
Затова се получават тези разминавания :)
 
В интерес на истината 3 бизнеса с 4 фирми и около 20 човека персонал, още 2-3 неща в развитие и 5-6 на ниво идея :) Най важното е, че така е организирано всичко, че мога да си позволя по цял ден да си пиша по форума и да се занимавам с неща, които ме вълнуват в момента :)

Когато нещо не ми е напълно ясно, почвам да махам неизвестните от уравнението. В конкретния случай гледам кои са авторитетите, какви са им зависимостите и какво казват. Всички авторитети казват едно и също в случая - Борисов е престъпник, лъжец и крадец и са единодушни. Цели съсловия от принципно умни хора са против гроб. Затова постоянно натъртвам на учени, адвокати и тн,

Следващото са фактите. Факт е това за теца, студения резерв и Доган, други факти не са ми нужни, въпреки, че има повече от достатъчно.

Следващото е лидера на формацията, за Борисов е казано достатъчно - СИК, Бай Тошо, член на БКП, записи, снимки, които той не отрече, мишо бирата, множество изказвания присъщи за кварталния бакалин, а не за министъра на р. България. Да не говорим как ни излага по международните форуми.

Още много може да се каже, но и това по-горе е напълно достатъчно за да си изградя мнение и да го отстоявам. Това са сухи факти без никакъв субективизъм.



айде да пиша нормално, да слизаме на нивото на манднинанди .

Овце винаги ще има, това, че има акъл да е "учен" от БАН не значи, че логиката му работи за останалите неща.

Виж се ти - въртиш сигурно поне 2 бизнеса, имаш акъл и за още 10 ама им се връзваш на най-големите лъжи.
 

Горе