Екзотично разширение или шантав .сом?

От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Да прав си но ако даден сайт е имало възможност да му взема домейн с ключова дума а аз съм предпочел бранда и не мога да го изкарам на първо място а все седи на второ след някой с ключова дума в името все ще ме човърка, че това е причината
:) Прави се линк билдинг, добавя се уникално съдържание, домейн името е последното нещо. Ще го биеш по други параграфи.
Защо CNN.com е на първо място, а FoxNews.com на 6то? (търсим "news")
Всички на първа страница са много големи, със сигурност дават много пари за СЕО. FoxNews имат ключова дума в домейна. CNN нямат.
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

От моите наблюдения до момента, ключовата дума в домейна има най-малко 20% значение при класиране в серпа, но може да се прескочи, ако налееш парички в линк билдинг.
По принцип има три подхода:
1) Взимаш домейн който да се харесва повече на търсачките - да има основните ключови думи в него
2) Взимаш домейн който да се харесва повече на потребителите - да се запомни лесно
3) 1+2 на едно, което е адски трудно.
Не бих се съгласил на протърканото - ком/орг/нет се класира по-лесно и по-добре. Това може би е било така, но хилядо деветстин и балканската, когато аз все още не съм бил роден.
За подкрепа на твърдението ми - gledai.be - резултатите са следните:
1. Първа страница по filmi
2. Първа страница по filmi online/online filmi
Домейна няма нищо общо с филми, тлд-то е .бе. Какво повече има да се говори?

Ако трябва да бъда честен съм на мнение, че трябва да купуваме домейни които лесно се помнят от потребителите, а не да правим сайтове за гугльо, защото ако исках същите позиции с .ком, трябваше да взема gledai-filmi-online-samo-tuk.com
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Разбира се, че .com. Успешен пример за сайт с шантаво име и голям успех: Google.com.
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Като заговорихме за Гугъл, наскоро четох за новата търсачка, че щяла да обръща огромно значение на стари домейни и на такива с присъствие на ключови думи.
 
Последно редактирано:
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Предвид
дълги, с тирета, с доп букви(напр acaiberryX.com), но винаги .com :)
Кое бихте избрали:
WeightLossX.com
или
LossWeight.com
?
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

hoodia.com :)
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Предвид

Кое бихте избрали:
WeightLossX.com
или
LossWeight.com
?

Предполагам, че въпроса е риторичен, но все пак WeightLossX.com
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

LossWeight.com
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Клоня към Х-а нещо, понеже като размениш местата на думите се получава твърде нетипично словосъчетание.
Ама знам ли пък...
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Клоня към Х-а нещо, понеже като размениш местата на думите се получава твърде нетипично словосъчетание.
Ама знам ли пък...

То това не е критерий. Виж в киурд тула на гугле дали има търсения. Ако има доволно количество търсения в обратен ред, значи хамериканците са свикнали и на обратното.
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Keyword Tools не прави никаква разлика. Просто като туриш каруцата пред коня на много юзъри им блокира асоциативното мислене (туй ся го измислих ама звучи правдоподобно..).
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Имаше опция в тула да ти показва точната фраза. Има значение дали са обърнати думите.
 
От: Екзотично разширение или шантав .сом?

Хм вече взех обърнатите думички че това Х накрая ме глождеше. Дано не съм се прецакал. По-късно може да зема и другото и да пренасоча стария...
 

Горе