Електронен подпис без физически носител?

deffnews

Well-Known Member
Нямам идея как работи това, защото моят е с флашка.
Някой ползва ли такова и равносилно ли е?

s1yf0x

Well-Known Member
да, Evrotrust. Равносилно е, можеш да питаш КРС ако не вярваш, или да си прочетеш закона, има ги описани всички доставчици на ел. удостоверителни услуги.

s1yf0x

Well-Known Member
Няколко финансови институции в БГ работят с Евротруст и тяхното API. Не знам какви са ти техническите и юридическите познания за PKI или КУКЕП, но в България се използва ел. подпис без физ. носител и то много широко. Нито Стампит, нито някой друг различен от Евротръст в момента може да ти предложи работещо автоматизирано решение за удостоверяване и автентикация без физ. носител. Баш КУКЕП си е по силата на ЗЕДЕП

s1yf0x

Well-Known Member
Регистрацията буквално става за минути
Наясно съм с това и как работи системата отзад. Просто късно разбрах, че deffnews пуска теми за неща, които не разбира и никога не е имал идея да разбира

ReminD

Well-Known Member
Наясно съм с това и как работи системата отзад. Просто късно разбрах, че deffnews пуска теми за неща, които не разбира и никога не е имал идея да разбира

най-новата му тема: "търся инвеститори за създаване на ел. подпис"

Sky

Well-Known Member
най-новата му тема: "търся инвеститори за създаване на ел. подпис"

s1yf0x

Well-Known Member
Плача

deffnews

Well-Known Member
Моят подпис е юсб токън. Имам го от няколко години. Не искам да става нещо като заяждане между дружества или компании. Просто се заинтересувах доколко е мултифункционален. Преди няколко месеца говорих с едната компания, това което ми обясниха не е мултифункционално. Сега не знам как е, затова и попитах.

s1yf0x

Well-Known Member
мулти дисфункционален ти е мозъка. Не ЧСИ, санитари трябва да ти пратят

Горе