Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

helpbg

New Member
Здравейте неочаквано получих пари от ЕТАРГЕТ БГ :)

Преди 4 месеца бях се регистрирал и искарах 200 лева но като беше само за ЮРИДИЧЕСКИ ЛИЦА не можех да си взема парите :)

преди седмица въведох данните си по банковата сметка тъй като може за физическа лица вече.

И са ми превели пари ...

Не разбрах обаче ще ми одържат ли данъци ???

какво съм длъжен да платя сега аз за тази комисиоона ???
 
От: Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

кой да ти одържи данъци ........нали са ти привели комисионната
иначе по принцип данъка е 10 %
дали си длъжен -виж закона но според мен не е уреден въпроса за този вид доходи
 
Последно редактирано:
От: Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

Ако ТЕ декларират, че са ти платили тези пари, значи и ТИ трябва да декларираш, че си ги получил.Това става до 30 април следващата година с данъчна декларация за физ.лица.Т.е., ако си получил лв. през 2009г декларираш до 30.04.2010г и плащаш данък 10% тогава.
Първо уточни горното изречение обаче по някакъв начин и дали вече не са ти удържали този данък преди изплащането.Ако са го удържали, пак трябва да подадеш декларация + справка от тях/документ с подпис и печат/ за изплатените през годината към теб комисионни.Тогава подаваш декларация+тази справка, че данъка е платен предварително чрез тях.
Както писах вече, ако ТЕ...смисъла на изречението го довърши сам.
 
От: Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

Данъците са 20% ...
 
От: От: Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

не се омотвайте с тези данъци .........в закона си го пише кой кога за какво и колко данък е длъжен да внесе

Данъците са 20% ...
да бе

а те тогава защо удържат 10 % за работа с физически лица

кои са те дето удържат 10 % и за какво
 
От: От: Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

а те тогава защо удържат 10 % за работа с физически лица
10% те и 10% данъчните
стават доста
Ако Етаргет в случая ти удържа 10% данък, значи го плащаш ти чрез приспадане от твоята комисионна, а те са длъжни да го внесат от твое име, щом ти го вземат предварително.Ти трябва да подадеш догодина декларация, че този данък си го платил, но те / в случая Етаргет/ трябва да ти издадат документ, че наистина са го внесли.
Обаче Етаргет за какво точно ти удържат 10% трябва да се уточни, като вариантите са :
а/ за данък, който ще внесат от твое име
б/ за раб.с физ.лица - може да е някаква тяхна си такса и да няма връзка с данъци.
Не съм им партньор и не зная и аз кой за какво удържа.
Ама както каза и Ади - Защо толкова сте го задълбали този въпрос ?
 
От: От: Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

ами реално всички посредници ти удържат 10%
но никой от тях не ти дава документ за удържаните и внесени пари
Да де, за това говорех и аз.
 
От: От: Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

ами иди доказвай, че са ти удържали някакви пари и тем подобни за погасяване на данъците
може би просто си ги прибират в джоба
Добре дошъл в БГ !
 
От: От: От: От: Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

хаха
това важи и за данъчните
а да видя как ще докажат какъв доход имам
Анджак !:D
 
От: Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

Днес пак получих комисионна от ЕТАРГЕТ БГ . Сумата е над 500 лева :) в крайна сметка виждам, че са коректни и точни. Обаче трябва ли да декларирам тея доходи от тях ??? Каде и до кога ??? Само 10 % ли ще ми вземат и аз нз .... Ако не декларирам нищо какво ще стане ???
 
От: Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

Абе хора к'ви данъци, к'ви 5 лева...? :O
Бутай парите в джоба и си свиркай!
 
От: Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

Свържете се с Етаргет БГ и ги питайте какво и за какво ви удържат и дават ли справка в данъчното за изплатените комисионни , ако не добре , но ако правят такава справка трябва да ги декларирате и да си платите данъка върху тези суми .
 
От: От: Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

Днес пак получих комисионна от ЕТАРГЕТ БГ . Сумата е над 500 лева :) в крайна сметка виждам, че са коректни и точни. Обаче трябва ли да декларирам тея доходи от тях ??? Каде и до кога ??? Само 10 % ли ще ми вземат и аз нз .... Ако не декларирам нищо какво ще стане ???

по принцип трябва да декларираш всички свои доходи независимо от източниците им. Нормативната уредба е Закон данъците върху доходите на физическите лица

също по принцип трябва да избереш начина, по който ще се осигуряваш върху получените доходи:
- като си регистрираш фирма
- като те назначат на работа някъде (което по никакъв начин не мога да го вържа с получаването на доходите от етаргет)
- като се регистрираш като свободна професия

10 процента е ДОД (данък общ доход) отделно се плащат осигуровки, които са няколко пъти повече но пък си имат таван за тази година мисля 1600 лв на месец осигурителен доход

какво ще стане ако не декларираш нищо: етаргет в своята Годишна данъчна декларация описват че имат разход от ХХХ лева, които са изплатили на теб ако данъчните се амбицират биха могли да направят насрещна проверка за да видят аджеба дали етаргет не укриват печалба, като декларират разходи, които не са извършили тоест ако ти си декларирал тези пари като приход и си плащаш данъците върху тях всичко е ок, ако не ги декларираш явно някой лъже: или етаргет укриват печалба или ти укриваш доходи

какво следва: ако се амбицират още ти плющят актче (вж Административно наказателните разпоредби на ЗДДФЛ и съответните препратки към ЗАНН) в размер на от 500 - 1 000 лв нагоре и това е (следващия път актчето може да е по-голямо и да добавят и друго нарушение) ... за малко да пропусна: плащаш си и данъка към него

доколко това е възможно да се случи: ако работиш с фирми в бг вероятността е доста голяма: въпрос на време е да направят ревизия на фирмата и съответната насрещна проверка. Знам, че някой ще ме репликира как фирмата на стринка вече осма година данъчен не е виждала. Препоръчвам да се обърне за справка към ония бележки, които служат за тапети из коридорите на съда, НАП и канторите на частните съдебни изпълнители там наред с неиздължилите се кредитополучатели има доста хора, които вече са приключили с бизнеса заради данъчните.
 
От: Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

е добре те те ще декларират, че са ми пратили пари например, но моя подпис го няма никъде, че съм ги получил.
Отделно от това май и те удържат 10% от парите на физическите лица.
Както писах и по - горе
те ми удържат 10% за незнам си какво (според тях точно за тези данъци) тогава от какъв зор и аз да плащам още 10% на държавата
 
От: От: Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

е добре те те ще декларират, че са ми пратили пари например, но моя подпис го няма никъде, че съм ги получил.
Отделно от това май и те удържат 10% от парите на физическите лица.
Както писах и по - горе
те ми удържат 10% за незнам си какво (според тях точно за тези данъци) тогава от какъв зор и аз да плащам още 10% на държавата

ами тогава трябва да им искаш бележка че са ти удържали 10 % за данъка , която ще ти трябва като подаваш данъчна декларация.

затова най добре да ги изясните тези неща със Етаргет БГ !
 
От: От: Етаргет БГ - ПОЛУЧИХ ПАРИ ??? Имам един въпрос

е добре те те ще декларират, че са ми пратили пари например, но моя подпис го няма никъде, че съм ги получил.
Отделно от това май и те удържат 10% от парите на физическите лица.
Както писах и по - горе
те ми удържат 10% за незнам си какво (според тях точно за тези данъци) тогава от какъв зор и аз да плащам още 10% на държавата

и какво като го няма подписа ти, че си ги получил - да не ги получи по пощенски гълъб? нали банковата ти сметка има история пък и както казах с тези разходи Етаргет си намаляват собствената облагаема печалба те няма как да скрият тези разходи ако са ги пратили по банкова сметка, а и нямат интерес да го правят освен ако не са открили някакви нови, непознати на икономическата общност, счетоводни принципи

на мен не ми е много ясно как те са ти удържали данъка?!?! ами осигуровките, ами ако можеш да ползваш данъчни облекчения? как те ще ти удържат данъка, с данък при източника на дохода се облагат само дивидентите, както каза Ади най-добре е да се уточните с Етаргет какво, за какво удържат и какво смятат да ти издадат насреща

между другото проблемът е общовалиден за всички ни
 

Горе