Етикети или твърд линк

Plamen77

Member
Пред мен стои следната дилема...Имам блог със статична инфо, 6 теми и по 1 етикет за всяка тема...значи 6 поста с 6 различни етикета, които ми оформят менюто в сайдбара...имайки предвид, че са накирилица и чичко гугъл няма да е много въодушевен от тях не е ли по добре тъй като блога ми така и така е статичен да изпраскам вместо етикети твърди линкове към публикациите с анчор текст заглавията на публикациите ми и да ги лепна тях в сайдбара като HTML притурка и да играят ролята на меню...какви ще са плюсовете и минусите ?
 
От: Етикети или твърд линк

Щом съдържанието ти е на булгариш, за Гугъля няма проблем и заглавията да са такива (дори е леко препоръчително). По другото - зависи дали текстът на етикета или на заглавието има по-голяма СЕО стойност... Това само ти може да решиш, понеже си нямаме идея за кво съдържание иде реч...
 
От: Етикети или твърд линк

еднакви са, текста на етикета в момента е същия като заглавието на поста...и са на кирилица....въпроса е дали да оставя етикетите или да сложа направо твърд линк към статията в сайдбара....защото в момента всички отварят линк
www.edikvosi.com/search/label/post и оттам четат статията щото има по една статия на етикет... а гугъл нали ги отбягва тези линкове където има кирилица..поне в уебмастъртулса пише Disallow: /search..искам да бъде директно www .edikvosi.com/data/post, постовете са ми на латиница URL тата.....някой правил ли го е с блогър ?
 
От: Етикети или твърд линк

използвай ги и двете, етикетите можеш да ги представиш като облак от думи, а другите си остават постояни.
 
От: Етикети или твърд линк

имам предвид от гледна точка на каноничността или гугъл сърч предполагам няма да е проблем , че менюто ми се състои от твърди линкове....а не етикети, тоест потребителите няма да минават през search/label....не съм много наясно какво ще се получи...
 
От: Етикети или твърд линк

Ами нещата са прости. search/label не го индексира, заначи за гугъл не ти върши много работа, но от друга страна е по лесно за потребителите да се ориентират, особено ако сложиш по няколко тага към всяка статия. Твърдите линкове са ОК, особено след време когато сайта ти вземе някакъв ПР.
 
От: Етикети или твърд линк

Ами нещата са прости. search/label не го индексира, заначи за гугъл не ти върши много работа, но от друга страна е по лесно за потребителите да се ориентират, особено ако сложиш по няколко тага към всяка статия. Твърдите линкове са ОК, особено след време когато сайта ти вземе някакъв ПР.

ок мерси много
 

Горе