Ефтина офшорка има ли?

Еми ще пусна един уеб сайт за турския пазар за гледане на филми онлайн.. Вярно филмите са качени в сайтове като Openload ok.ru и тем подобни , все пак искам да се подсигоря. Сигурно ще има проблеми с авторските права. Пък може след време и за България да пусна един такъв сайт. Да ми пазят данните + да не свалят сайта.
 
Аха, ясно. Нещо в Холандия май ще ти свърши работа. То и други в по-банонови републики, но това мисля, че не е лош избор. :) Но сигурен ли си, че това е бизнеса....да не си навлечеш повече разправии, отколкото трафик и кеш от него.
 
Малко бъркаш, ако мислиш, че някой доставчик ще си плюе на бизнеса за да ти пази на теб сайта или данните в случай, че дойде призовка за разкриване на информация. От някое и друго DMCA/EUCD могат да те отърват Новогара (бившото Екател), PRQ, както и Liberty VPS. И на трите мрежите са пълни май само с такова съдържание.

ПС. Private layer също. Но @Blinky много правилно ти е намекнал, че не е за всеки това.
 
Да, не разчитайте на това, не се хоства при мен....това е много важно....но все пак си един вид "разпространител" и това до някаква степен може не само да ти привлече хейт, но мине не мине време ще имаш проблем с някой адвокат, домейн регистрант ... и прочие. Да приемем, че хоста не му пука и там си ОК. :)

Това си струва, ако е в мащаба на Мегаъплод, ама и него леко го скастриха. Но все пак успя да направи някой друг кинтаж. Не те отказвам, не ме разбирай погрешно, но само се запитай дали ще си струва всичко това. Ако да, ти знаеш вече на къде да поемеш. :)
 
Ами гледам е пълно с хиляди такива сайтове едва ли аз ще успея да влезна даже във 2 страница.

П.С. Сега като проверих всичките са регистрирани в Godaddy , Name . Някои даже не са се опитали да скрият имената си. Само че всички използват Cloudflare и не мога да видя какъв хостинг ползват.

Ето какво ползват :

English translation:

All the videos that are involved in our website are added from general video websites like vk.com, mail.ru, etc. For productions whose copyright belongs to you, as long as you make a notice to "email@website" email address, relevant production will be removed in 3 workday from our website.

Прочетох според някакъв член на законите в Турция, могат да използват съдържание което е публично в такива сайтове, и се махат само при желание на авторските права и тем подобни... всички използват такива неща.
 
Последно редактирано:
Проблемите ти основно ще идват от извън Турция. Собствениците на авторските права изпращат оплаквания до доставчика ти. Ако си се скрил зад Cloudflare, съобщението ще бъде препратено от тях към доставчика ти.
Ако Турция наистина позволява такива неща, то тогава просто хоствай на Турски сървър и блокирай достъпа на всички IP блокове принадлежащи към други държави. Но малко се съмнявам, че дори и там това би било легално (Макар, че в Русия до преди няколко години си беше.)
 
Проблемите ти основно ще идват от извън Турция. Собствениците на авторските права изпращат оплаквания до доставчика ти. Ако си се скрил зад Cloudflare, съобщението ще бъде препратено от тях към доставчика ти.
Ако Турция наистина позволява такива неща, то тогава просто хоствай на Турски сървър и блокирай достъпа на всички IP блокове принадлежащи към други държави. Но малко се съмнявам, че дори и там това би било легално (Макар, че в Русия до преди няколко години си беше.)
Междудругото, забелязвам че има такива сайтове в България също, като някои домейни даже имат регистрирани телефонни номера. Явно не са толкова строги правилата.
 
Батка, ти си неспасяем...
 

Горе