Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

monefff

Well-Known Member
Здрвейте,



Ехее.. след толкова труд и услия.. успях да завършият моят първи Онлайн уебсайт за игри.
Беше ми трудно доста, защото не разбирам почти нищо от програмиране.. и малко е кофти така.. но с времето и с търпението всичко се постига! :)

Също така, ако може да ми кажете къде може да го "до-оптимизирам" за SEO.. :)
Моля споделяйте вашите мнения за сайта ми.

Приемам всякакви критики!

Дано да Ви хареса!
Приятна игра!

И запомнете. "Играйте, защото света е една голяма игра!"

Ето го и уеб сайта Play-Us.com

Поздрави,
Симеон
 
От: Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

Човечето в логото, кой го е правил?

Иначе сайта не е лош като за начало :)
 
От: Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

Браво, хубаво сайтче. Успех! :)
 
От: Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

успех и от мен , и аз се пробвам , да видим какво ще излезе .
 
От: Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

Честито, дано да имаш успех
 
От: Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

Благодаря на всички за хубавите коментари!
Точно от такива коментари ми се пълни сърцето, и така се мотивирам да работя по вече започнатите проекти от мен.

Не разбирам много от програмиране, но пък за сметка на това имам голямо желание и съм доста мотивиран... Само дано да успея да си докарам някоя стотинка :)

Благодаря отново за коментарите!

П.С. Някой знае ли някаква компания за игри при които мога да му направя реклама? Търся възможно най-ефтинкото, но качествено! :), защото не разполагам с много финанси на този етап :)
 
От: Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

Да наистина супер свежо изглежда. И като за първи е чуден (малко даже ти завидях) :)

Виждам, че е бая насочен към детска аудитория. В тази връзка е добре да махнеш леките порнетки :)
Също може да поработиш по оптимизацията, че си се заринал с всевъзможни думи, явно ауто-генерирани от системата, което ще ти пречи за качествено сео после.

Човечето е перфе :)

За кликачката виж тези: http://funklicks.com/
 
От: Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

Сайтът изглежда доста добре. Сред игрите има някои много добри попадения. Човечето от логото е супер! Наслаждавай се на удовлетворението от добре свършената работа.
 
От: Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

Много добре направено сайтче с чудесно разположени реклами. Даже кликнах на 2 без да се усетя :) .
 
От: Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

ЕДИТ: Оправих си проблема :)

@Noke, така се опитах да ги оптимизирам рекламките, че точно да цъкат :)


Скоро ще кача още игрички :)
Търся сега как да му направя готинка реклама..
Някой ако има фейсбук група може да направим някаква размяна ?
Аз имам фейсбук Група "България" се казва и има към 5000 души в нея..
Ако някой иска може да направим някаква размяна на сайтчета ?
 
Последно редактирано:
От: Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

По какво ще оптимизираш????
http://play-us.com/games/category/puzzle - не са спазени елементарните правила за SEO URL в категориите. направи така, че вместо /games/category/puzzle да бъде нещо от рода на " /games/category/puzzle-games , както и тайтълите в категориите не ме кефи - пусни exact match на тайтъла в категориите.
Също така ще трябва текст да има, направи по 1 статия за всяка категория с 400-500 думи и набутай вътре 4-5 пъти дадения keyword със <strong> таг. Просто не става без текст.


Успех, дано си ме разбрал.
 
От: Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

По какво ще оптимизираш????
http://play-us.com/games/category/puzzle - не са спазени елементарните правила за SEO URL в категориите. направи така, че вместо /games/category/puzzle да бъде нещо от рода на " /games/category/puzzle-games , както и тайтълите в категориите не ме кефи - пусни exact match на тайтъла в категориите.
Също така ще трябва текст да има, направи по 1 статия за всяка категория с 400-500 думи и набутай вътре 4-5 пъти дадения keyword със <strong> таг. Просто не става без текст.


Успех, дано си ме разбрал.
@Alanfort

Благодаря за помощта! В момента успях да оправя почти всички категории (освен Featured, тях като ги променя и ми изчезват игрите... за сега да си седи само "featured" а не "featured-games"..
Виж така добре ли е станало ?

В какъв смисъл да направя Exact match на тайтълите ? По тайтълите могат ли да ме намират по сео ?
И трябва ли да променям имената на категориите ? От "Action" на "Action Games" (смисъл само имената.) (slug-овете ги оправих :))

И как да направя статия.. ако направя една статия тя ще излезе в началната странциа и ще седи без картинка..
Единственото което мога да направя е "страница" която да не я слагам никъде... тоест все едно не съществува, но в същото време като напишеш примерно play-us.com/puzzle и да излиза някакаква статия..

Едит: какво мислите за този плугин ? някой ползвал ли го е ? и има ли ефект ? SEO Slugs
И някой знае ли готин плугин от wordpress които помага за оптимизацията на сайта ?

Поздрави,
Симеон
 
Последно редактирано:
От: Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

По тайтълите могат ли да ме намират по сео ?
Що за израз по дяволите? Да те намират по сео?
Не ме интересува как ще направиш статията, казвам ти, че сайт без контент няма да хване добри позиции лесно. Определено нищо не схвана от това, което написах, ама то проблема си е твой, личи си колко си и чел. Според мен е хубаво да прочетеш 2-3 книжки по SEO оптимизация, като наблегнеш на добрите практики за вътрешна оптимизация. Защо тайтъл? Защото гугъл дава голям тласък на exact match, тоест www.saita.com/ПИЛЕТА , който има тайтъл ПИЛЕТА е 3 пъти по-добре от www.saita.com/ПИЛЕТА , където тайтъла е например: " ДОБРЕ ДОШЛИ В НАШИЯ САЙТ ЗА ПИЛЕТА".


И като сложиш страница някъде на майната си, какво ще спечелиш? Тоя текст не е за посетители, а за гугъл бота, колкото да индексира някакъв текст с ключови думи. Не може в http://saita-ti.com/games/category/puzzle да не се бориш за PUZZLE GAMES , нали така? Всяка категория ти е отделна ключова дума, точно затова се постарай да наблегнеш на on page seo и да наслоиш хубаво думата, а със exact match в урл и тайтъл става най-лесно. Сещаш ли се? Нали като почнеш с линкбилдинга ще линкваш saita.com/games/category/puzzle с анкор " PUZZLE GAMES" , няма да линкваш с "GAMES", точно затова си изчисти тайтъла и оправи url.
 
От: Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

Браво човек супер е особено дизайна :)
 
От: Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

Здравейте отново колеги,

Пиша това мнение за да Ви споделя за успеха ми..(лично за мен това е огромно постижение което постигнах)..

Значи първо искам ИСКРЕННО да БЛАГОДАРЯ на АБСОЛЮТНО всички които ми помогнаха с развитието на сайта ми! Отностно СЕО, On page SEO, събмити и т.н... ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ ЗА ВАС..
Също така искам да благодаря на всички които ми критикуваха сайта! Много научих! Много промених и всичко вече ток и жица! :)

Също така едно ОГРОМНО на AlanFort.. Без него.. Едва ли щях да стигна до сега където съм.. Благодаря пич!.. Страшен си.. Евала!

Горд съм да кажа, че моят сайт вече се е индексирал ДОСТА добре и то за доста скромно време.. (макс 1 месец някъде..)
Вече имам по горе долу над 200 посещения от търсачки.. Правя си по някое друго доларче и е супер всичко..

Всичко това го постигнах с МНОГО СЪБМИТИ.. АДСКИ МНОГО в социални мрежи.. Отне ми доста време докато разбера как стават хавите.. И така нататък.. Но.. Търпението и опита, вече ми помагат, и всичко става по-лесно.. Дори започнах да извършвам събмит услуги, като препечелвам по някое доларче :).. За което пак съм благодарен на целият форум.. защото много научих тук.. И ще го посещавам още ДЪЪЛГО време.. :)

Та... Целта на това мнение е, че НЕ ТРЯБВА човек да се отказва.. ПРОСТО НЕ ТРЯБВА.. имаше моменти, на които направо исках да зарежа всичко.. имах по 100 посещения (Direct traffic/от приятели предимно/) и правих по 0.10$ на ден.. Направо ми се губише цялата мотивация..
Но като почнах с така стабилни събмити..
Като пренаписах целия контент на уеб сайта.. като качих няколко игрички, със стабилен съмбит, и всичко стана ток и жица :)
Потръгнаха..

И сега всеки божи ден ми се вдигат посещенията от търсачките.. с всеки изминал ден с по 10-15-20-30 човека отгоре.. Вчера даже ударих на 1000 импреси..(рекорд ударих.. 300 посещения само US traffic).. направо се разбих :)

Много съм радостен... Ще продължавам да си събмитвам сайтчето.. Ще си пускам игри.. Даже мисля за нов проект.. да пусна.. Ново сайтче, подобно на това... Но ще преценя.. :)

Наистина Още веднъж БЛАГОДАРЯ на Абсолютно всички които ми помогнаха.. И също така едно ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ на създателите на този прекрасен и уникален форум.. Нямаше да се справя без него.. Нямаше как да срещна и хора които ми помагат! :)

И помнете. НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ! Ако не стане днес ЩЕ СТАНЕ УТРЕ! (Но все пак, не отлагайте днешната работа за утре!)

Поздрави,
Симеон
 
От: Завърших го! (Онлайн сайт за игрички)

Браво за мотивацията и ентусиазма!Проект след проект и само нагоре в приходите!
 

Горе