Конкурс за: Заглавие "Шоколадово рекламиране".

rujel

Well-Known Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Трябва да се изработи само заглавие, което да се постави върху offline заведение от вид "магазин". Тематиката на дейността е рекламиране на продуктите и на самите български производители на шоколад. Да отбележа, че заглавието е само примерно - реалното е малко по-различно и ще бъде казано на победителя в конкурса. Така че предложенията не трябва да наблягат на конкретните букви и дължина на думите, а само на изобразяването на цялостния текст със съответни подходящи визуални ефекти.

Въпреки, че задачата не е лого дизайн, а само надпис, то нещата са близки и затова следвам правилата на конкурсите за лого:

1. Начало на конкурса: сега.
2. Краен срок на конкурса: 7.6.2022.
3. Дата за обявяване на победител: 22.6.2022.
4. Награда: съдружие в проекта; в много краен случай от липса на интерес има вариант 150 лева, но задължително дизайнера трябва да спомене при предложението си, че участва само при варианта с парична сума.
5. Насоки към дизайнерите: описани по-горе в текста. Накратко задачата е само тестова, а след това вече с победителя ще дискутираме реалната такава, но вече само на лично съобщение (тя е почти същата, но с друго име).

ЗАПОЗНАТ СЪМ СЪС ПРАВИЛАТА ЗА КОНКУРС ЗА ЛОГО И ДИЗАЙН
 
Здравейте!
Ето моето предложение.
Ако Ви допада, очаквам да се свържете с мен на ЛС, за да обсъдим подробностите относно наградата и самото възложение.

 
Задачата не е за конкурс, а наградата е още работа с неясни ползи / печалба и "в много краен случай" - пари. Какво значи съдружие в проекта? 10% от печалбата на магазина? Отделно двата месеца краен срок...
 
Нещо тоя конкурс куца работа, може би правилата са били неясни!
Добре е че повдигаш въпроса. Не конкурса е куц, а някак тематиката му някак куцо пасва на представяните тук в предприемач проекти. При тях се наливат едни пари и се получава определен вид търговски проект от който веднага почват да "капят" печалби. Този проект е доста по-рисков и затова за да излезе на печалба трябва в началото много добре и успешно да му се реализира началната стратегия. Това, че настоящият проект не е като останалите не означава, че не трябва да го има изобщо...

Иначе за какъв магазин говори dreambench нямам си никаква представа... Разбирам, че 99% от проектите тук са магазини, но в този тук няма и дума за такова нещо.
 
С "куца работа" имах предвид, че няма желаещи да се включат, не че проекта е куц.
Може би има разминаване между разбирането за конкурс и начина по който е поднесена информацията и самите условия.
 
Добре е че повдигаш въпроса. Не конкурса е куц, а някак тематиката му някак куцо пасва на представяните тук в предприемач проекти. При тях се наливат едни пари и се получава определен вид търговски проект от който веднага почват да "капят" печалби. Този проект е доста по-рисков и затова за да излезе на печалба трябва в началото много добре и успешно да му се реализира началната стратегия. Това, че настоящият проект не е като останалите не означава, че не трябва да го има изобщо...

Иначе за какъв магазин говори dreambench нямам си никаква представа... Разбирам, че 99% от проектите тук са магазини, но в този тук няма и дума за такова нещо.
Това ти е поредният случай на комуникационен фейл.
Просто не ми го побира акъла как успяваш да НЕ си извадиш някаква поука и не промениш в нещо в подхода в продължение на няколко години само в тоя форум.

Дал си минимална и объркваща информация, ама пък с много излишни думи, и очакваш хората да се вдъхновят от "темата" и да почнат да творят.

Разбери че:
  1. Ако не подадеш коректно инфо, няма как да очакваш адекватен резултат (инпут => аутпут).
  2. Идеите ти не са толкова ценни, че да ги криеш толкова усърдно.
  3. Ако наистина вярваш че има файда от криенето, направи си всичко сам - друг начин няма.

ПП: дефнюзе, ти ли си?
 
Иначе за какъв магазин говори dreambench нямам си никаква представа... Разбирам, че 99% от проектите тук са магазини, но в този тук няма и дума за такова нещо.

Трябва да се изработи само заглавие, което да се постави върху offline заведение от вид "магазин".
 
С "куца работа" имах предвид, че няма желаещи да се включат, не че проекта е куц.
Може би има разминаване между разбирането за конкурс и начина по който е поднесена информацията и самите условия.
С това съм съгласен. Но някак нямах избор да го представя друго освен "куцо", защото това е малка част от цялостния проект. Ако се фокусирам само на тази част, то проектът никак няма да стане в неговата си цялост. Така предпочетох "по-лекия" подход, което може би доведе до ниския интерес тук.
Това ти е поредният случай на комуникационен фейл.
Просто не ми го побира акъла как успяваш да НЕ си извадиш някаква поука и не промениш в нещо в подхода в продължение на няколко години само в тоя форум.

Дал си минимална и объркваща информация, ама пък с много излишни думи, и очакваш хората да се вдъхновят от "темата" и да почнат да творят.

Разбери че:
  1. Ако не подадеш коректно инфо, няма как да очакваш адекватен резултат (инпут => аутпут).
  2. Идеите ти не са толкова ценни, че да ги криеш толкова усърдно.
  3. Ако наистина вярваш че има файда от криенето, направи си всичко сам - друг начин няма.

ПП: дефнюзе, ти ли си?
Така и не си разбрал, че до момента не съм пускал проекти за реализиране. Това е първия такъв. Всичко което съм показват до момента са само теми с цел дискусия и търсене на хора със сходно на моето мислене. Не можеш да работиш с хора, които правят нещо съвсем друго на това което ти искаш... Досега не са се намерили такива, но то и хората тук в сайта с времето идват и си отиват, т. е. напълно нормално е след време (като ми остане време) да продължа с пускането на пробни приличащи на проекти начинания и да очаквам да се открият подходящи.

dreambench, като поставиш една дума в кавички, то това означава че тя вече няма значението на същата дума. Така че от един магазин е повече от естествено да се очаква печалба, докато при един "магазин" нещата вече не стоят така...
 
dreambench, като поставиш една дума в кавички, то това означава че тя вече няма значението на същата дума. Така че от един магазин е повече от естествено да се очаква печалба, докато при един "магазин" нещата вече не стоят така...

Аз така и не разбрах какво е в крайна сметка. Заведение ли е, "магазин" ли е, немагазин ли е? Разбрах само, че печалба не може да се очаква. По твоята дефиниция, това е "конкурс".
 
По-добре да е "Шоколадово изкушение". И е желателно да се постигне надпис с обем и отблясък, за да се наблегне на свойствата на шоколада да притежава приятен за окото отблясък при пряко осветяване. Нещо такова като на приложеното изображение. В случая това са триизмерни букви с обикновени материал и отблясъци без никакви настройки, така че изглеждат зле в този си вид. По-добре би се получило с рисувани букви, където отблясъците могат да бъдат приложени по желание на художника в необходимите участъци.
Шоколадово изкушение.png
п.п.: Харесва ми хрумването на "TFDesign" за отхапаната буква "о" накрая, загатващо за нещо вкусно, на което на може да се устои. :)
 
По-добре да е "Шоколадово изкушение". И е желателно да се постигне надпис с обем и отблясък, за да се наблегне на свойствата на шоколада да притежава приятен за окото отблясък при пряко осветяване. Нещо такова като на приложеното изображение. В случая това са триизмерни букви с обикновени материал и отблясъци без никакви настройки, така че изглеждат зле в този си вид. По-добре би се получило с рисувани букви, където отблясъците могат да бъдат приложени по желание на художника в необходимите участъци.
Виж файлът 24715
п.п.: Харесва ми хрумването на "TFDesign" за отхапаната буква "о" накрая, загатващо за нещо вкусно, на което на може да се устои. :)
В този проект награда няма предполагам си го прочел.
 
В този проект награда няма предполагам си го прочел.
Включването ми не е поради очаквана награда, а с цел да споделя лично мнение и да предложа нещо, което на мен би ми привлякло погледа, ако бях посетител на подобни магазини. :)
 
@downforce:
По отношение на смяната на името само да погледнеш, че в условията съм написал изрично, че:
заглавието е само примерно
т. е. с избраното примерно име само насочвам към тематиката, но без да разкривам крайния текст за заглавие.

Иначе другите забележки са интересни сами по себе си.
 
@downforce:
По отношение на смяната на името само да погледнеш, че в условията съм написал изрично, че:

т. е. с избраното примерно име само насочвам към тематиката, но без да разкривам крайния текст за заглавие.

Иначе другите забележки са интересни сами по себе си.
Да, наясно съм с това. :) Думата "изкушение" звучи къде-къде по-вкусно и... изкушаващо от "рекламиране", затова я употребих на мястото на втората. Включването ми е без цел да участвам в конкурса, а напълно безплатно. Мисля, че "TFDesign" се е справил(а) чудесно. :)
 

Горе