Загуба на индексирани страници

Martin3s

Member
Днес забелязах, че индексираните ми страници от Г. рязко спаднаха с едно 200 - 250 страници . Сигурен съм, че има такава тема, но не я намерих. Някакви идеи.

П.С.
И в тая насока - имам доста стари индексирани страници, но не с тайтъла с който искам (от скоро използвам платинум сео). Ако променя тайтъла на старите теми ще има ли сполучлив ефект.
 
От: Загуба на индексирани страници

Броя на индексирани страници постоянно варира, поне по мои наблюдения.
Обърни внимание все пак да не бо единия път да проверяваш google.com, а втория път google.bg
 
От: Загуба на индексирани страници

Броя на индексирани страници постоянно варира, поне по мои наблюдения.
Това пък от своя страна говори за много кадърен сео оптимизатор в екипа =)
 
От: Загуба на индексирани страници

И аз съм забелязал това нещо в ВМТ, на какво може да се дължи. Сайта не се подлага на някакви особени оптимизации закачил съм сайт-мап и два рсс-а на рубрики. Отначало имаше доста индексирани страници, след това станаха нула, сега пак се трупат но малко..
 
От: Загуба на индексирани страници

Това пък от своя страна говори за много кадърен сео оптимизатор в екипа =)
Не съм убеден в горното твърдение, определено смятам, че настроенията на Гугъл играят доста по-важна роля.
Говорим за сайтове с хиляди индексирани страници, а не с десетки.
 
От: Загуба на индексирани страници

Не съм убеден в горното твърдение, определено смятам, че настроенията на Гугъл играят доста по-важна роля.
Говорим за сайтове с хиляди индексирани страници, а не с десетки.

Е то и аз говоря за хиляди - около 77 000 , друг с около 500 000 - пък проблеми като твоите нямам.
Разбира се, има мъртъвци, но това няма нищо общо с неиндексирани страници.

пс: ползвай повече sitemaps , не само една.
 
От: Загуба на индексирани страници

определено смятам, че настроенията на Гугъл играят доста по-важна роля.

Singularity-to набира все по-голяма популярност в България. Не стига, че днес цял ден ме засипват с презентации за д-р Уотсън на IBM, ами вече опряхме и до компютърните чувства...

Време е да ставаме безсмъртни 8)
 
От: Загуба на индексирани страници

Добре де, от какво може да е това при условие, че промяната която направих е, че започнах да работя с платинум сео. Помагайте, че започнаха да падат все повече и губя позиции вече.
 
"cannonical" предполагам , ама как да знаем, кой знае какво си пипал из настройките и как си прецакал всичко.
 
Последно редактирано:
От: От: Загуба на индексирани страници

Добре де, от какво може да е това при условие, че промяната която направих е, че започнах да работя с платинум сео.

Отговорът се крие във въпроса. Безогледното ползване на автоматизирани системи (скриптове, плъгини и т.н.), улесняващи работата на уебмастъра, без да се спазват основните изисквания на алгоритмите и принципи на оптимизацията, влошава резултатите. Дори и на българоезичния пазар, който е сравнително лесен и без по-сериозни филтри.
За по-конкретен отговор - по-конкретен въпрос (може и с осветяване на пациента на ЛС).
 
От: Загуба на индексирани страници

Проблема ми беше в сайтмапа. Правих един трансфер на файлове и съм го смъкнал от страницата. Час, след като го сложих пак, страниците започнаха да се покачват.
 

Горе