Загуба на позиции в Гугъл след смяна на дизайна

seven

New Member
Имам сайт преведен на няколко езика. Преди малко повече от месец си смених изцяло дизайна на сайта и веднага след това изчезнах от резултатите на гугъл за главната българска ключова дума, с която съм бил на първа страница от години. Вече цял месец няма подобрение. Английските ключови думи от друга стра си пазят позициите.
Като проверя моите статии с въпросната ключова дума, излиза че са индексирани, но като напиша думата в Гугъл, сайта го няма изобщо в първите 15 страници.
Иначе всекидневно поствам много нови статии, както е било и преди. Някакви идеи на какво се дължи това и как да реша проблема?
 
От: Загуба на позиции в Гугъл след смяна на дизайна

Според мен не е от дизайна. По скоро е от някои от ъпдейтите, които минаха наскоро. Все пак провери при редизайна да не е станала някоя мацаница с мета таговете, защото и това е вариант.
 
От: Загуба на позиции в Гугъл след смяна на дизайна

Според мен не е от дизайна. По скоро е от някои от ъпдейтите, които минаха наскоро. Все пак провери при редизайна да не е станала някоя мацаница с мета таговете, защото и това е вариант.

Ако е от ъпдейтите, малко ми е странно че повлия само на българската ключова дума а английските си запазиха позициите. Трябва също да се има в предвид че ме няма изобщо в първите 15 страници с резултати, не просто от първата страница. Това означава че преди мен са една купчина невзрачни сайтчета от по 2-3 странички, без нов контент от години, а това е меко казано странно.

В мета таговете направих една промяна, но това беше 2 месеца да направя дизайна и съм го направил за всички езици. А промяната се състои в следното:

Има мета тагс само в <meta name="description" content="

А тук - <meta name="keywords" content="" /> този ред или стои празен или изобщо го няма. Реших да го махна след като прочетох на няколко места че това вече не работи и само обърква гугъл. Ще съм благодарен на коментар за това също.
 

Горе