Задача за умници!

Явно ти е време да започнеш да го учиш това програмиране :) Да ти трябват да речем месец-два докато разцъкаш нещата на такова ниво, че да можеш да си спестяваш многогодишни мъки после :D То си е един вид инвестиция, и то доста добра инвестиция.
Днеска следобед работеше.Сега вече не.
Всички файлове ги копирам в нотепада и ги записвам в уникоде.Дали не греша?
Може ли да качиш файловете, че при копирането някава грешка ми дава.Благодаря.

9scr.jpg
 
Последно редактирано:
  • Haha
Реакции: Sky
А аз вече съм дърт и на простамол.Един немски не мога да науча.
Самозаблудата е много силно нещо.

Днеска следобед работеше.Сега вече не.
Изглежда ми като да са се появили BOM символи във файла. Те са 2 символа в началото на файла и явно са добавени от последната програма с която си редактирал файла. Като те знам какъв програмист си, най-вероятно работиш с вградения Notepad на Windows, който явно е избрал Unicode като енкодинг. Обаче хрома явно не го чете правилно така.

За редактиране на разни такива програмистки файлчета, които по същество са най-обикновен текст, но както виждаш дори и в обикновения текст може да има разни невидими украшения, аз поне използвам Notepad++. Това не е същия Notepad на Windows, съвсем друга програма е.

И като отвориш файла в Notepad++ е добре долу в дясно да виждаш UTF-8. При теб сигурно ще е UTF-8-BOM или де да знам. Затова отиваш горе в Encoding и го сменяваш на UTF-8. Не знам дали е нужно чак Convert to UTF-8.

1667035037708.png

Това другото дето съм маркирал, дето е Unix (LF) при теб може да е Windows (CR LF), но и в двата случая ще работи.

Като гледам и Notepad на Windows има опция да се избере енкодинг като се сейва файла. Но Notepad++ е по-полезно :)
 
Последно редактирано:
Самозаблудата е много силно нещо.


Изглежда ми като да са се появили BOM символи във файла. Те са 2 символа в началото на файла и явно са добавени от последната програма с която си редактирал файла. Като те знам какъв програмист си, най-вероятно работиш с вградения Notepad на Windows, който явно е избрал Unicode като енкодинг. Обаче хрома явно не го чете правилно така.

За редактиране на разни такива програмистки файлчета, които по същество са най-обикновен текст, но както виждаш дори и в обикновения текст може да има разни невидими украшения, аз поне използвам Notepad++. Това не е същия Notepad на Windows, съвсем друга програма е.

И като отвориш файла в Notepad++ е добре долу в дясно да виждаш UTF-8. При теб сигурно ще е UTF-8-BOM или де да знам. Затова отиваш горе в Encoding и го сменяваш на UTF-8. Не знам дали е нужно чак Convert to UTF-8.

Виж файлът 26381

Това другото дето съм маркирал, дето е Unix (LF) при теб може да е Windows (CR LF), но и в двата случая ще работи.

Като гледам и Notepad на Windows има опция да се избере енкодинг като се сейва файла. Но Notepad++ е по-полезно :)
И с нотепад и нотепад+++ пробвах вчера и днеска и пак си влизаха тези нежелани символи.Забелязах на твоят скрийншот кода започва от 1ред, а при мен винаги от 3ред
Изтарикатих се.Копирах текста ти без първия символ { явно там беше проблема.
После по-надолу го имаше { и от там го копирах.И воала всичко е ок.Благодаря отново!
 
Отново за умници.
Ако имам запис на стари 650 телефонни номера и запис на 650 нови телефонни номера.
Как да разбера кои не са били в старите от новите:)
Сложно го написах.
 
JavaScript:
const oldNumbers = [...];
const newNumbers = [...];
const onlyNew = newNumbers.filter(newNumber => !oldNumbers.includes(newNumber));
 
JavaScript:
const oldNumbers = [...];
const newNumbers = [...];
const onlyNew = newNumbers.filter(newNumber => !oldNumbers.includes(newNumber));

И къде да пестна стари и нови номера?
Не съм програмист, а бояджия на немски кенефи.
 
Отново за умници.
Ако имам запис на стари 650 телефонни номера и запис на 650 нови телефонни номера.
Как да разбера кои не са били в старите от новите:)
Сложно го написах.
формата на данните какъв е? номерата демек с какво са разделени?
 
И къде да пестна стари и нови номера?
Не съм програмист, а бояджия на немски кенефи.
Между [ и ], разделени със запетайка.
На първия ред старите номера, на втория - новите.

Ако ползваш екстеншъна да ги вадиш, може примерно да промениш "\n" на "," тука:
JavaScript:
document.getElementById('phone-numbers').value = phoneNumbers.sort().join('\n');
.. че да може да ги копнеш и пейстнеш направо.

И после пъхаш някъде извътре в popup.js цялото нещо:

JavaScript:
const oldNumbers = [038920290,2193901];
const newNumbers = [99302,83109,92301];
const onlyNew = newNumbers.filter(newNumber => !oldNumbers.includes(newNumber));
console.log(onlyNew);

И си ги копваш от конзолата.
 
формата на данните какъв е? номерата демек с какво са разделени?
Не знам, аз само задавам задача-въпрос.
Примерно на един нотепад имам 650 телефонни номера взети от сайта.
След дадено време от същия сайт копирам, но на нотепад новите 650 телефонни номера.
Двата файла с номерата искам да ги сравня и ще ми излезнат новите телефонни номера, които ги няма в първия нотепад.Така винаги ще знам кои са нови, а старите ги знам:)
 
Последно редактирано:
Между [ и ], разделени със запетайка.
На първия ред старите номера, на втория - новите.

Ако ползваш екстеншъна да ги вадиш, може примерно да промениш "\n" на "," тука:
JavaScript:
document.getElementById('phone-numbers').value = phoneNumbers.sort().join('\n');
.. че да може да ги копнеш и пейстнеш направо.

И после пъхаш някъде извътре в popup.js цялото нещо:

JavaScript:
const oldNumbers = [038920290,2193901];
const newNumbers = [99302,83109,92301];
const onlyNew = newNumbers.filter(newNumber => !oldNumbers.includes(newNumber));
console.log(onlyNew);

И си ги копваш от конзолата.
Това е за мен урок по космонавтика.
Сякаш по-лесно ми е да сваля звезди на момите след коняк"Слънчев бряг".
 
Отново за умници.
Ако имам запис на стари 650 телефонни номера и запис на 650 нови телефонни номера.
Как да разбера кои не са били в старите от новите:)
Сложно го написах.

Пействаш всички номера и ще махне дубликатите, ако тва имаш предвид по стари/нови.
Даже може да си избереш да ти ги сортира..
 
Не знам, аз само задавам задача-въпрос.
Примерно на един нотепад имам 650 телефонни номера взети от сайта.
След дадено време от същия сайт копирам, но на нотепад новите 650 телефонни номера.
Двата файла с номерата искам да ги сравня и ще ми излезнат новите телефонни номера, които не ги няма в първия нотепад.Така винаги ще знам кои са нови, а старите ги знам:)
Ти хубаво задаваш въпрос, но некоректно зададен въпрос ще има и некоректен отговор. Дали са ти няколко вида решения, аз лично бих си пляснал един сет в питоня и с 2 реда имам решение. Аналогично и в другите. Дори баш би ти свършил перфектна работа. Инак ако формулираш правилно въпрос и аз бих участвал с код :).
 
01575 / 8214157
01575 / 8214181
01575 / 8216597
01575 / 8217847
01575 / 8219038
01575 / 8219044
01575 / 8219125
01575 / 8219544
01575 / 8220793
01575 / 8214157
01575 / 8214181
01575 / 8237882
01575 / 8217847
01575 / 8219038
01575 / 8238163
01575 / 8238171
01575 / 8238178
01575 / 8220793
01575 / 8237882
01575 / 8238163
01575 / 8238171
01575 / 8238178
Първи и втори ред се сравняват.В трети излизат номерата, където ги няма в първи ред.
 
Можеш да махнеш разширението txt преди да ползваш. Задаваш 2 файла като аргументи, накрая ти вади файл diff.txt с телефоние, които ги има във файл 2, но ги няма във файл 1.
 

Прикачени файлове

  • fcomp.py.txt
    520 bytes · Преглеждания: 4
Както е тръгнало и аз да питам
Програма на С, зарчета (задаване на броя на хвърлянията и броя на лицата на зарчето). Да извежда колко пъти се е паднало лицето Х (процентно) и да е рандом самото хвърляне :).
 
Можеш да махнеш разширението txt преди да ползваш. Задаваш 2 файла като аргументи, накрая ти вади файл diff.txt с телефоние, които ги има във файл 2, но ги няма във файл 1.
Благодаря страхотно направено!
 
Както е тръгнало и аз да питам
Програма на С, зарчета (задаване на броя на хвърлянията и броя на лицата на зарчето). Да извежда колко пъти се е паднало лицето Х (процентно) и да е рандом самото хвърляне :).
Малко ми намирисва на курсова работа :).
 
Малко ми намирисва на курсова работа :).
И ако мислено мога да го смятам няма да ме пускат в Лас Вегас .
А някои само така си заработват парите.
Аз да попитам каква е вероятността да улучиш Джакпот?
И друго каква е вероятността да улучиш джакпот два пъти в една година.
Имаше новина, че някакъв испанец улучил на 2 пъти Джакпота.
Отговорил на журналистите бях изненадан за втория джакпот, не колкото за първия:)
 

Горе