Задължително приложение за Facebook страница

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте Колеги,

Хрумна ми да направя тази тема с идеята да отсеем най - доброто или най - добрите приложения за Facebook страници.
Аз не съм слагал някакво специално и нямам опит но ако някой има нека да сподели.

Моля когато споделяте дадето приложение предоставете и следните данни :

1. Името на приложението
2. Какво прави?
3. Жив пример ( Демо на приложението )
 
От: Задължително приложение за Facebook страница

И аз не използвам. Ще ми е интересно да прочета какво използват колегите :)
 
От: Задължително приложение за Facebook страница

:) Няма ли някой да разкрие някои хубаво приложение?
 
От: Задължително приложение за Facebook страница

Явно колегите са срамежливи или просто не искат да споделят но това няма голямо значение.

Незнам да ли знаете колко е трудно да направите АПИ Приложение в сегашната версия на фейсбук ( отнема време и сумай стъпки - досадна работа ).

Тези дни открих много много лесен начин да се сдобиете с приложение което е направено много добре, безплатно е и просто е Супер.

Напиште в фейсбук търсачката "HTML" и активирайте приложението към Вашата страница.
След което ще можете да сложите какъвто скрипт искате и да визуализирате каквото искате. Променяте името и картинката на приложението и става, уникално само по - себе си.

Не можете да ползвате приложението два пъти на една и съща страница.
НО можете да напишите отново "HTML" в търсачкта и да изтеглите абсолютно същото но 2-ка се води, измислено за да си имате още едно супер уникално, напълно безплатно приложение :)
И както се досещате не е само двойка, има много !

Надявам се да съм помогнал!
 
От: Задължително приложение за Facebook страница

Благодаря колега, ето за такива неща са зелените репи- имаш една от мен :)
В търсачката за "HTML" излизат няколко приложения - https://apps.facebook.com/static_html_plus/ - това ли имаш предвид за първото?
А това - https://apps.facebook.com/static_html_two/ - за второто, 2-ката ?
 
От: Задължително приложение за Facebook страница

Да, бях малко заспал още и не се сетих да пусна линковете. :))))
 
От: Задължително приложение за Facebook страница

V.Andreev това което са ти дали е Static HTML ( първи таб ) може да потърсиш Static HTML и да си добавиш останалите по номер табове.

Други полезни например: потърсете RSS няма да давам линкове защото са много сами да решите кое ще ви хареса. Примерно като добавите RSS може да го настроите на колко време да проверява за RSS от сайта Ви ако е с новини ще вади последните новини от сайта ви, ако пък имате интернет магазин когато добавите нови продукти ще ги публикува в FB страницата. Общо взето търсете ги както си търсите разширения в WP има доста и все някое ще ви свърши работа.

Поздрави
 
От: Задължително приложение за Facebook страница

Тоест - имал си предвид точно тези два линка, които аз пуснах ли?

Да, точно тях имах предвит.

V.Andreev това което са ти дали е Static HTML ( първи таб ) може да потърсиш Static HTML и да си добавиш останалите по номер табове.

Други полезни например: потърсете RSS няма да давам линкове защото са много сами да решите кое ще ви хареса. Примерно като добавите RSS може да го настроите на колко време да проверява за RSS от сайта Ви ако е с новини ще вади последните новини от сайта ви, ако пък имате интернет магазин когато добавите нови продукти ще ги публикува в FB страницата. Общо взето търсете ги както си търсите разширения в WP има доста и все някое ще ви свърши работа.

Поздрави

Да, точно така. Това се опитвам да обесня, че може да се добавят и остналите по - номера табове. Благодаря отново !
Това с RSS e интересно. Ще го разгледам.
 
От: От: Задължително приложение за Facebook страница

Явно колегите са срамежливи или просто не искат да споделят но това няма голямо значение.

Незнам да ли знаете колко е трудно да направите АПИ Приложение в сегашната версия на фейсбук ( отнема време и сумай стъпки - досадна работа ).

Тези дни открих много много лесен начин да се сдобиете с приложение което е направено много добре, безплатно е и просто е Супер.

Напиште в фейсбук търсачката "HTML" и активирайте приложението към Вашата страница.
След което ще можете да сложите какъвто скрипт искате и да визуализирате каквото искате. Променяте името и картинката на приложението и става, уникално само по - себе си.

Не можете да ползвате приложението два пъти на една и съща страница.
НО можете да напишите отново "HTML" в търсачкта и да изтеглите абсолютно същото но 2-ка се води, измислено за да си имате още едно супер уникално, напълно безплатно приложение :)
И както се досещате не е само двойка, има много !

Надявам се да съм помогнал!

В това чудо ще мога ли да сложа и моя картинка, която да се показва на фаворит листата или там ще си се показва логото на самото приложение?
 
От: Задължително приложение за Facebook страница

Задължително приложение.. може би за събиране на мейлите на феновете. Примерно някой sweepstakes.
За мен основната цел на тия игри е това и на второ място ако искаш да популяризираш сайт/марка.
 
От: От: Задължително приложение за Facebook страница

Задължително приложение.. може би за събиране на мейлите на феновете. Примерно някой sweepstakes.
За мен основната цел на тия игри е това и на второ място ако искаш да популяризираш сайт/марка.


Това е много добра идея, да събера всички и-мейли от фен страницата. Но има ли начин, някакво приложение което да ми ги искара в удобен формат?
Ще бъда много благодарен ако споделиш.

Благодаря, че размърда малко тази важна тема !
 
От: Задължително приложение за Facebook страница

Да, всяко приложение в което феновете си попълват мейла, има опция списъка да се изнесе в ексел. Разбира се, може експорта да не работи в безплатната версия на някое приложение, но на друго да работи.

Ето за mailchimp.com

Тук от екстрите в акаунта, може да се свърже формата за записване за бюлетин, и тази форма да се покаже в таб във Фейсбук страница.
 
От: Задължително приложение за Facebook страница

И аз сега : mailchimp.com

Свързах приложението им към "fb" но не съм наясно точно какво прави то.

Може ли повече информация за дадеш, какво прави и как се работи. Аз сега го ръчкам сам но ще е хубаво някой запознат да сподели кое как се прави :)
 
От: Задължително приложение за Facebook страница

Пф немога да намеря как да извлека и-мейлите на потребителите ми ( феновете на страницата ).

Идей?
 
От: Задължително приложение за Facebook страница

За mailchimp, прави се форма за записване в самия панел на мейлчимп. Тази форма се поставя в таб на страницата, не си спомням точно стъпките, а и не ми се иска да ровичкам да не разваля тази която имам, би трябвало след като си свързал мейлчипм с ФБ в самата страница и настройките и , там където е менюто за приложенията, да се появи мейлчимп и в самата страница да се покаже таба.

Как се работи:

Ами всеки влязъл в страницата във ФБ вижда формата и се записва (зависи как си го кръстил) примерно, може да е за бюлетин или за новите статии от сайта ти и т.н. Всеки мейл който се вкара в тази форма се добавя автоматично в списъка който трябва да си създал в самия панел на мейлчимп. После пак през мейлчимп си създаваш бюлетини и пращаш на този списък. Това е идеята.

За извличането на мейлите:

От къде да ги извлечеш? Ако си имал игра и си ползвал приложение, и хората са се записвали, тогава трябва да ги извлечеш от базата на играта.
 
От: Задължително приложение за Facebook страница

Ясно, благодаря за информацията. Но въпроса ми беше да ли може с някакво приложение да изтеглим всичи и-мейли на феновете на дадена страница.
 
От: Задължително приложение за Facebook страница

Но въпроса ми беше да ли може с някакво приложение да изтеглим всичи и-мейли на феновете на дадена страница.

Не, не може.

За това и се правят игри в които за да участваш се попълва поле с мейл, така фена от страницата дава доброволно мейла си(който мейл може да не е този от профила му във ФБ, но това няма значение, важното е че това е мейл на човек който се интересува от страницата и тематиката и).

В играта изрично се посочва че за да участва може да получава реклами.
Разбира се, след това в самите писма които пращаш, задължително слагаш линк за отписване!
Мейлчимп си ги добавя задължително, искаш или не линка се добавя.
 
От: Задължително приложение за Facebook страница

Разбирам, благодаря отново за информацията.
 

Горе