Задържана пратка на митница. Как да я пренасоча към местния пощенски клон?

Поръчал съм стока от Китай на стойност 50лв. Пратката е задържана на Русенската митница и според законите трябва да платя 20% ДДС върху сумата - тоест 10лв. Стоката ми трябва за втори януари, но нямам възможност да отида до Русе за да я освободя. То само горивото ми е 40лв. отиване и връщане. Има ли възможност тази пратка да се изпрати до пощенския клон в моя град и да се освободи на гишето, като бъдат заплатени всички необходими такси?
 
От: Задържана пратка на митница. Как да я пренасоча към местния пощенски клон?

Куриерксата фирма не може да я освободи от митницата без пълномощно.
 
От: Задържана пратка на митница. Как да я пренасоча към местния пощенски клон?

Поръчал съм стока от Китай на стойност 50лв. Пратката е задържана на Русенската митница и според законите трябва да платя 20% ДДС върху сумата - тоест 10лв. Стоката ми трябва за втори януари, но нямам възможност да отида до Русе за да я освободя. То само горивото ми е 40лв. отиване и връщане. Има ли възможност тази пратка да се изпрати до пощенския клон в моя град и да се освободи на гишето, като бъдат заплатени всички необходими такси?

На мен подобна пратка ми я бяха докарали в пощата и трябваше там да платя ДДС-то, за да си я взема. На теб защо са ти я спряли на митницата, след като не дължиш мито, нямам представа. По принцип има някакво споразумение между бг пощи и бг митници точно за такива пратки.
 
От: Задържана пратка на митница. Как да я пренасоча към местния пощенски клон?

То това не е нищо. Имах случай на задържани кутии за часовници на РЕАЛНА стойност 18лв., защото пратката била обемиста и са се усъмнили. Добре че тогава бях в Русе и ги освободих веднага. Но пак ми взеха 3лв. такса обслужване.
 
От: Задържана пратка на митница. Как да я пренасоча към местния пощенски клон?

Ти до сега не си ли подписал пълномощно на някоя куриерска фирма?

Добре е да подпишеш едно такова и да го завериш нотариално. След това тази куриерска фирма може да взима разни неща от митницата и да ти ги носи.
 
От: Задържана пратка на митница. Как да я пренасоча към местния пощенски клон?

Би трябвало да я изпратят до близката поща и ти там да платиш каквото трябва. Имах пратка от САЩ и платих митото в пощата. Отиди и попитай там. Успех :)
 

Горе