Заключиха ми пощата в Гугъл!

От: Re: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Параноя значи необоснован страх. Страх не е точната дума в моя случай, но ако намериш пролука в логиката - сподели! Или замълчи. На станиолени шапки се нагледах.
Купи си шано карта регистрирана на някой друг. Купи си карта от друга държава, например Кипър, която не е поименна. Варианти много.
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

СИМ картите са за аматьорите (ильоминатите и извънземните рептили в човешка кожа веднага ти засичат координатите чрез вградения GPS на телефона). Професионалистите ползват онлайн номера, платени с Биткойн, през прокси, през VPN, през TOR, през прокси, през VPN, през TOR (още веднъж).

И не забравяйте да защитите и котката с фолио!

Tc87zf1.jpg
 
От: От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

СИМ картите са за аматьорите (ильоминатите и извънземните рептили в човешка кожа веднага ти засичат координатите чрез вградения GPS на телефона). Професионалистите ползват онлайн номера, платени с Биткойн, през прокси, през VPN, през TOR, през прокси, през VPN, през TOR (още веднъж).

И не забравяйте да защитите и котката с фолио!
...
Aха, за тоя станиол имах предвид.
Бъзикаш ли се за останалото? В смисъл, че няма нужда от "интернет-хигиена". Като отида на интервю и се изумяват как тъй не съм качил снимка, работно място и подробно CV онлайн. Липсата на надлежно попълван фейсбук профил - направо ги кара почти да припадат.
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Зависи за какво ще ползваш Gmail акаунта. Примерно, ако Ross Ulbricht имаше машина на времето вероятно щеше да се самопосъветва (парадокс?) да не ползва Gmail със собственото си име и да задава глупави въпроси по форумите с истинското си име... Може би даже си е дал и телефонния номер на Gmail, да не споменавам ползването на прокси.

Ама дори и да не се занимаваш с такива неща, като Ross, пак има смисъл да не си даваш личния телефон при активирането на 2FA на повечето от Gmail акаунтите (ако много държиш да ползваш Gmail). С Google акаунтите могат да се правят и други интересни неща, не само да се ползва пощата (примерно стават за хостинг на картинки, някой блог за SEO, качване на видеота в YouTube и т.н.). То ако беше само пощата нямаше да ги ползвам.
 

Горе