Законови изисквания + изисквания при внос от ЕС

pakumba

New Member
Здравейте,
първо да кажа, че съм прочел някои неща по въпроса и не би следвало да съм съвсем неук. Искам да отворя само онлайн магазин за дрехи, високо конкурента област, не искам да обсъждаме дали е добра идеята или не. Интересуват ме поне някои от проблемите, които ще имам:
- внос от страна в ЕС, винаги ли при внос от юридически лица отива на митница /покупка с куриер/?
- Доставчика е изяснен. Марките не са от особено известните от класата на Найк, Адидас и т.н., но някои от тях са защитени все пак. Ако имам фактура от него, то трябва ли да имам разрешение от всяка една марка, за да я продавам, въобще как се процедира- не мога през 2 седмици според какъв ми е отбрания внос да си изкарвам за различни марки сертификати за продаване? Няма ли начин от него да ги изисквам тези неща и като риселър да ги използвам?
- мога ли да заобиколя изисквания към склад ако съм онлайн магазин?
Наистина се иска доста увереност, за да не се откаже човек от малък бизнес, като се имат предвид условията тук. Чисто от любопитство ми е интересно дали "на Запад" е по-добре
Благодаря за съветите, междувременно ще ми изникнат и други въпроси, четейки из темите.
 
От: Законови изисквания + изисквания при внос от ЕС

- Няма внос, ако купуваш от ЕС. Все едно купуваш от тук. Има особености за фирмата ти обаче - ддс и т.н.

- Питай доставчиците дали имаш право и какви те права имат да ти продават стоката в България. Ако са производители, сключвай договор в писмен вид.

- Изискването е да имаш склад.
 
От: Законови изисквания + изисквания при внос от ЕС

За съжаление не са производители. Вече им писах да кажат дали ми дават някакъв сертификат.

Ще се радвам на каквато и да е информация по въпроса какво ми трябва, освен еоод, касов апарат, склад. Други глупости?
 
Последно редактирано:
От: Законови изисквания + изисквания при внос от ЕС

За дрехи не ти трябват никакви сертификати- достатъчна ти е само фактура, доказваща произхода.
 
От: Законови изисквания + изисквания при внос от ЕС

Хм, доста инфо намерих в нета как ако искаш да продаваш напр. Адидас, то трябва да имаш договорка с бранда, че имаш право да го продаваш. Е, производителите на моите дрехи въобще не са от този ранг и не могат да имат кой знае какви претенции, но все пак марките им са защите. Дали марка например "Джак Джонсън" макар и защитена, може да бъде продавана само и единствено с фактура за произход и то издадена от ЕС?
 
От: Законови изисквания + изисквания при внос от ЕС

Вярваш ли че хилядите малки магазинчета имат индивидуални договорки с голям бранд?! В ЕС може да търгуваш каквото си поискаш, стига да е оригинално и да можеш да докажеш произхода му.
 

Горе