Закон за етикиране на стоки

Pirosog

New Member
Здравейте,

има ли хора, запознати по-подробно със Закона за етикиране на стоки? Аз го намерих в интернет, прочетох го, но имам следния въпрос:

Част от продуктите ми пристигат в комплект (картонена опаковка) с две бутилки и аксесоари. На самата картонена опаковка се съдържа информация за:
-Производител
-Обща информация
-Съдържание
-Съставки
-Информация за срока на годност

На бутилките, също има информация, но доста по ограничена:
-Производител
-Начин на употреба
-Срок на годност на конкретната бутилка (два различни продукта, с различна партида и срок на производство / годност)

На едната бутилка, има и съдържание, на другата не.

Въпросът ми е - може ли да сложа всичко на етикета на кутията, или трябват и отделни етикети за всеки продукт?

Виждам смисъл и резон и в двете, в интерес на истината.

Поздрави.
 
От: Закон за етикиране на стоки

Бутилките отделно ли ги продаваш?

Отговорността за етикета е на търговеца, не на производителя
Принципа е да има етикет на това, което продаваш , ако е цял кашон, на кашона и т.н.
Допуска се групов етикет, но понякога не минава номера
 
От: Закон за етикиране на стоки

В комплектите, бутилките са по 200 мл. Ако се продават отделно, са по 250 мл. Иначе лесно щях да им лепна етикети и на тях.

Производителя няма проблеми да напечата етикети и на български, но за сега не си струва, тъй като ще трябва да се спре целия етикиращ процес, за 50-100 комплекта, да речем. Затова предпочитам аз да ги слагам.

Аз съм вносител и дистрибутор, съответно ще ги продавам както на крайни клиенти, така и на други търговци.
 

Горе