Заливат ме стотици гадни линкове! как се ползва disavow tool ?

vedi78

Member
Здравейте приятели.
Заливат ме стотици гадни линкове от лоши сайтове.
Преди месеци ползвах "disavow links" на ГВТ но всеки месец се появяват отново и отново различни линкове от различни сайтове!
Всичко това (стотиците линкове) ги установявавам от Awstats-а на Cpanel-а (Links from an external page (other web sites except search engines)).
Най-странното е, че от ГВТ установявам само няколко линка, които липсват във Awstats-а!
Как мислите на коя статистика трябва да се вярва?
 
Последно редактирано:
От: Заливат ме стотици гадни линкове! как се ползва disavow tool ?

Здравей,

За отчитането на линкове може да се вярва единствено на GWT, няма по-точен инструмент от него. Може да погледнеш Ahrefs или Majesticseo, за малко повече детайли за самите линкове. Влизал ли си в тези сайтове, намирал ли си линковете към теб? Най-добре пиши директно на админите да махнат линковете, това е идеалния вариант, ако наистина реално има такива .

В краен случай може да прочетеш за Disavow как се използва, но не очаквай чудеса. Гугъл вече по-сериозно гледат на негативното SEO и очеизваждащи кампании срещу дадени сайтове не ги взимат под внимание при ранкването.
 
От: Заливат ме стотици гадни линкове! как се ползва disavow tool ?

Awstats е брояч. Той отчита посещения от други сайтове. За да се отчете такова посещение може да няма линк в другия сайт. Тоест това не създава проблем с търсачките (защото статистиката за посещенията не е публична и не е достъпна за търсачките). Повече за проблема:

http://en.wikipedia.org/wiki/Referer_spam

Ако си мислиш, че това ти създава проблем с търсачките, прочети внимателно още един път подчертания текст по-горе и след това още един път страницата в Уикипедия и помисли.
 
От: Заливат ме стотици гадни линкове! как се ползва disavow tool ?

Влизал ли си в тези сайтове, намирал ли си линковете към теб?
влизал съм, но в сайтовете няма линкове, как е възможно това?
 
Със софтуер awstats чете данните от логовете на сървъра а сървъра записва reffere от хеъдрите на браузъра на клиента или в случая от софтуера който е направен да ги фалшифицира

целта е е според някои че има хостинг панели според няко awstats e свободно отворен и ще направи линк но аз не съм съгласен тези панели са рядкост в екосистемата за масовоста на този тип спам като изтрел в тъмното

та целта според мен е да ловят уебмстъри 50 000 реферелачета посещения с бот и се генерират за никакво време почти от тях за деня 1000 да влязат на сайта ето ти трафик
в тези времена на падни и пингвини даже много повече влизат си мисля...
 
От: Заливат ме стотици гадни линкове! как се ползва disavow tool ?

влизал съм, но в сайтовете няма линкове, как е възможно това?

По-горе написах къде да четеш как става това.

Накратко: ползва се модифициран „браузър“, който изпраща GET заявки с HTTP referer някакъв адрес. Може примерно да пише, че имаш посетител от http://марсианци.марс/ - може такъв сайт даже да няма.
 
От: Заливат ме стотици гадни линкове! как се ползва disavow tool ?

Такааа това "disavow links" май не работи!
Август месец пратих оплакване за два сайта и сега 4-5 месеца след това в гвт същите тези сайтове още си стоят....
 
От: Заливат ме стотици гадни линкове! как се ползва disavow tool ?

"Заливат ме стотици гадни линкове от лоши сайтове."

Прочети от тук кои линкове трябва да премахнеш, как и каква е "ползата" от тях.

Във форума съм посочил такъв списък в една тема.
 
Последно редактирано:

Горе