Замряха ли домейните .net .org .info

От: От: Замряха ли домейните .net .org .info

Какво означава да е замряло едно разширение ? Примерите за успешни сайтове на net, info и т.н. са хиляди. Според мен разширението няма никакво значение. Какво има в сайта е важното. :)

Напълно е така. Говорим, че много голяма част са на .com, а другите разширения не се използват чак толкова. Относно тези .guru/.site - глупости са според мен, но все нещо може да се измисли. Важното е да има опций.
 
От: Замряха ли домейните .net .org .info

Преди 5 години правихме няколко месечен research за име на нашия проект. В крайна сметка се спряхме на .net и до сега не сме имали видим проблем с бранда. Не сме и получавали оплаквания за сбъркан адрес на сайта.
 
От: От: Замряха ли домейните .net .org .info

Напълно е така. Говорим, че много голяма част са на .com, а другите разширения не се използват чак толкова. Относно тези .guru/.site - глупости са според мен, но все нещо може да се измисли. Важното е да има опций.

Да, не се изполват поради предубеденост от градските легенди които се носят за тях
 
От: Замряха ли домейните .net .org .info

Със сигурност ще потънат след като излязат всички нови разширения на пазара.
 
От: Замряха ли домейните .net .org .info

И аз имам един въпрос и бих искал да попитам тук за да не отварям нова тема. Прочетох внимателно горните мнения и разбирам, че според повечето от Вас няма голяма разлика дали ще е com, net или org. И аз съм съгласен с това, ако става въпрос за малък сайт.
Ако имате обаче идея за голям сайт и Вашата цел са милиони посетители от цял свят, тогава мислите ли че .com може да има алтернатива. Аз бях на мнение, че .org е най-престижен след com, но започнах да си спомням какви сделки са правили големите компании и ако имаше алтернатива биха ли плащали милиони за .com домейни.
За пример давам следните сделки:
www.facebook.com - 200,000 USD (като имате в предвид, че това са 40% от капитала на фирмата през 2004 година)
www.fb.com - 8,500,000 USD
И още доста такива - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_most_expensive_domain_names
Имам и още един въпрос. Ако трябва да избирате между неточен домейн .com или точен домейн .org, кое бихте избрали? Пример: domain15.com или domain.org
И последен въпрос: Ако имате големи цели за някой сайт, но всички топ домейни са заети и се продават. Кой от следните два варианта бихте избрали:
1. domain.com - 450,000 USD (за да го купите ви трябва външно финансиране и съответно да се разделите с около 30% от сайта)
2. domain.org - 35,000 USD (купувате го сам с лични финанси)
Основното което искам да разбера с тези два примера е дали мислите, че с .org можете да привлечете..... да речем 50,000,000 посетители.
И преди да ми дадете за пример wikipedia не забравяйте, че wikipedia.com е пренасочен към .org, което прави нещата малко по-различни.
Благодаря предварително за отговорите понеже ми е доста важно да разбера Вашите мнения. :)
 

Горе