Заншин: или КАК да стреляте в онлайн търговията

zoomaniak

Well-Known Member
He гoвopeтe зa дapби и вpoдeни тaлaнти! Moжeм дa нaзoвeм вeлиĸи мъжe oт вcяĸaĸви oблacти, ĸoитo ca били poдeни c ocĸъдни дapби. Te ca пocтигнaли вeличиe, cтaнaли ca гeнии блaгoдapeниe нa ĸaчecтвa, c липcaтa нa ĸoитo ниĸoй зaпoзнaт cъc cъщинaтa им нe би ce пoxвaлил: вcичĸи тeca пpитeжaвaли oнaзи cepиoзнocт нa cпocoбния paбoтниĸ, ĸoйтo ce нayчaвa дa мaйcтopи yмeлo чacтитe, пpeди дa ce ocмeли дa cъздaдe гoлямoтo цялo; тe нe ca бъpзaли, зaщoтo ca изпитвaли пo-гoлямo yдoвoлcтвиe oт cъвecтнoтo изpaбoтвaнe нa дpeбнитe мaлoвaжни дeтaйли, oтĸoлĸoтo oт ocлeпитeлния eфeĸт нa гoлямoтo цялo. – Фpидpиx Hицшe


Zanshin.jpg



Източник: lifehack.bg
 
От: Заншин: или КАК да стреляте в онлайн търговията

Заншин: изкуството на фокусирането от легендарните самураи! http://bit.ly/1I01PBM
 
От: Заншин: или КАК да стреляте в онлайн търговията

Тъпотия...

Не трябва изобщо да мислиш как да се фокусира, просто работиш колкото се може повече и нещата се получават.

П.С. На снимката изглеждаш като клошар, без да се обиждаш де. :wink:
 
От: Заншин: или КАК да стреляте в онлайн търговията

@bedrijfsbeheer - Фокуса е процес, който много малко могат да овладеят. Като работя колкото се може повече - къде ще ми е фокуса:

- Искам да стигна 10 000 лв оборот на седмица и да наема първите 2-ма работника, които ще се фокусират само върху сайтовете - логистиката и опаковането.

- Искам да започна да реинвестирам в увеличаване на наличната вървежна стока, без затворените пари в стока да намалят въртенето на паричните потоци...

Без фокус не знам за какво работя дори... фокуса е мисъл - състояние на духа - липса на страх - отговорност. Фокуса е опит, който искам да предам на екипа и фокусираният ми екип предава опита си на мен. Фокуса прави бизнеса разпознаваем от всички останали в конкурентната ви ниша...

Дори снимката ми е с цел така направена и визията ми е с цел така държана. Успеете ли да създадете трафик - фокусирайте го където можете да го насочите. Всичко е фокус... да останеш спокоен в една онлайн търговска еждневна лудост и да можеш да вземеш правилно фокусирани решения - дори това прави впечатление на клиентите.
 
От: Заншин: или КАК да стреляте в онлайн търговията

Добре бе дееба защо след такива писания всеки път се чувствам като най-безотговорния, мързеливия, неуспелия и прочие лузър??!! Ся пък трябвало да съм фокусиран, да не съм си почивал щото нали...ай сиктир бе да не съм японец с име на парфюм :(
 
От: Заншин: или КАК да стреляте в онлайн търговията

Фокуса си идва натурално като развиваш бизнес, пълна глупост е да се пишат статии за фокуса, камо ли да се превръща в нещо толкова божествено.

Състояни на духа, ала бала, тъпотии.

Или може да работиш или не.
 
От: Заншин: или КАК да стреляте в онлайн търговията

Грешка в превода Зооманяка има предвид Цел а не Фокус.
Може да си се фокусираш върху нещо колкото си искаш ама целта ти е 10к оборот.
 
От: Заншин: или КАК да стреляте в онлайн търговията

Стан е прав :) но май всички сме прави. Но в онлайн търговията и цялата дандания около магазини и финансови мечти за богатство - Българският кандидат предприемач/инвеститор - първо трябва да определи своята ЦЕЛ и после да се ФОКУСИРА върху нея.
 
От: Заншин: или КАК да стреляте в онлайн търговията

Но да не се вглъбява в целта а да работи за нея, ден след ден, упорито. Това е философията на заншин, тази същата филпсофия може да се срещне и в други религии и народи, но под различни форми.
 
От: Заншин: или КАК да стреляте в онлайн търговията

Ден след ден, докато получиш наследство или се появи човека с парите готов да инвестира в теб :)
 

Горе