Заплата на web developer - 500 лв?

От: Заплата на web developer - 500 лв?

Аз не разбрах в крайна сметка дали питащия е начинаещ или средно-напреднал. Това колко ще ти се плаща не се определя от това дали проекта е реален или не, защото ако след тебе трябва да върви един senior developer за да дописва, редактира и подкарва, повярвай ми и 500 са много. Това колко пари ще вземаш зависи от това дали можеш нещо, колко добре го можеш или тепърва ще минаваш по пътеката, чирак - калфа - майстор.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

За дописване и помощ разбира се че имаше в началото, все пак съм начинаещ. В последните седмици това се сведе почти до нула, а до месец бях сигурен че изобщо нямаше да се налага. Ако мислиш че заради първите 2 седмици помощ (която е била не повече от 15-20 мин макс общо на ден) трябва да ти плащат 500 лв половин година въпреки развитието... направо ми е жал че има хора с такова мислене.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Щом я карате на обещания, може да се надявате и да си вярвате, да се лъжете безкрайно или да се разделите временно или завинаги.

Първо, че не е редно да се работи без договор и ако имаше такъв, нямаше да има подобни питания дали е редно или не, след като си се съгласил.
Второ, като се съгласявате да работите така, дали имате опита или го нямате, дали имате натрупан стаж преди или не, важното е как се справяте на момента, а това е материя, която винаги ще има някой да ви каже как да стане по-добре, откакто сте го направили в момента. Всеки има собствен ъгъл на виждане на нещата и само цялостното ви улягване и сваляне на напрежението в работата ще ви даде тласък и по-добър потенциал.

Винаги съм бил на принципа - ако съм гладен, ще стоя и ще работя на всякаква работа. След като се заситя и имам трохички и за утре, ще си търся по-добра или по-платена, като двете понятия не винаги са еднозначни. За едните 30 лв отгоре могат да те направят крив, но пък има и една приказка - Хванеш ли се на хорото, не го пускай. Няма ли постоянство, ще обикаляте цял живот в един омагьосан кръг и ще тропате от врата на врата.

(Ама и едни изводи направих, ще кажеш че съм на преклонна възраст :lol: )
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Имаш право, Копеле.

Иначе по темата - 500лв. начална за начинаещ - е нормално, но не трябва да продължава повече от 3 до 6 месеца, в зависимост от обучаващия период. След това се качва на 1000 и оттам лека-полека вървите нагоре. Цялата работа е да се придобие колкото се може повече опит, да се ушлайфате и така. Иначе е добре работното време да не бъде повече 8 часа, за да имате време и за странични проекти, за които да вземате цялата сума.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Не разбирам проблема. Първо, ако отидеш да бачкаш някъде, има си договор в който пише най-малкото колко $ ще взимаш. Ако не си подписал...ти нормален ли си да не подпишеш договор?

Второ, ако си нов е нормално да те карат да правиш много неща.

Трето, какво лошо има да поработиш малко, за да подобриш уменията си. Какво си мислиш, че хората дето бачкаме фрийланс/собствени проекти, не сме посветили дори години за самообучението си, време през което не сме изкарвали пари? Аз примерно работех друга работа и с нея си спонсорирах идеите, като след 8 часовия ми работен ден се прибирах вкъщи - душче и пак сядам на компа. И от "втората" ми работа, не само че не изкарвах $, ами и само вкарвах.

Зависи човек какво иска, ама това че имаш някаква диплома и си мислиш, че си някакъв - не си такъв. А опитът е безценен.
 
От: От: Заплата на web developer - 500 лв?

Не разбирам проблема. Първо, ако отидеш да бачкаш някъде, има си договор в който пише най-малкото колко $ ще взимаш. Ако не си подписал...ти нормален ли си да не подпишеш договор?

Второ, ако си нов е нормално да те карат да правиш много неща.

Трето, какво лошо има да поработиш малко, за да подобриш уменията си. Какво си мислиш, че хората дето бачкаме фрийланс/собствени проекти, не сме посветили дори години за самообучението си, време през което не сме изкарвали пари? Аз примерно работех друга работа и с нея си спонсорирах идеите, като след 8 часовия ми работен ден се прибирах вкъщи - душче и пак сядам на компа. И от "втората" ми работа, не само че не изкарвах $, ами и само вкарвах.

Зависи човек какво иска, ама това че имаш някаква диплома и си мислиш, че си някакъв - не си такъв. А опитът е безценен.
И тук подкрепих напълно. Опитът е най-най-важен, независимо в каква сфера работиш.
 
От: От: Заплата на web developer - 500 лв?

Не разбирам проблема. Първо, ако отидеш да бачкаш някъде, има си договор в който пише най-малкото колко $ ще взимаш. Ако не си подписал...ти нормален ли си да не подпишеш договор?
Кой е казал че има някакъв проблем. Темата е зададен въпрос. Единствения проблем който си е мой, е че повярвах на обещанието за 1 месечен платен пробен период преди да подпишем договор, като им свърших безплатно доста работа и получих смешно поне за мен предложение, но все пак имам полза от нещата които научих. Пак припомням че темата е за това как вървят заплатите в момента, и за пример на бъдещи начинаещи да не вярват на обещания без да са подписали договор.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Колеги, аз не мога да разбера защо сте нападателни?
Всеки прави грешки в живота си. Да не говорим, че ги и повтаря.

Момчето пита, търси мнение и т.н...

Просто няма смисъл да се държим нападателно...

Сигурно и осигуровки не ти платиха?
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Не задълбавай психологическия проблем де.. :lol:
Колеги, аз не мога да разбера защо сте нападателни?
Всеки прави грешки в живота си. Да не говорим, че ги и повтаря.

Момчето пита, търси мнение и т.н...

Просто няма смисъл да се държим нападателно...

Сигурно и осигуровки не ти платиха?
Естествено, че при липсва на договор, няма да бъдат платени осигуровки. Но не това е важното..
Има някакви срокове между смяна на работното място, където Държавата покрива тези осигуровки, а може човек да има право на обезщетение за безработица в това време, в което се опитва да постъпи на ново място на т.н. изпитателен срок по договорка, което не е добра практика, но е често срещана.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Е как защо, по форумите си е на мода такова държание с новодошлите. Тука даже е ок, като сравня на други места за съвсем нормални теми какви отговори съм получавал.. :)

Естествено че нищо не платиха, нито на колегата с 2 месеца пробен период въпреки няколкото обещания че ще бъде платено. Още по-смешно беше какво ни предложиха, и затова исках да проверя толкова ли са трагични заплатите в подобни случаи.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Е как защо, по форумите си е на мода такова държание с новодошлите. Тука даже е ок, като сравня на други места за съвсем нормални теми какви отговори съм получавал.. :)

Естествено че нищо не платиха, нито на колегата с 2 месеца пробен период въпреки няколкото обещания че ще бъде платено. Още по-смешно беше какво ни предложиха, и затова исках да проверя толкова ли са трагични заплатите в подобни случаи.

Не се хващай за фирми с бг клиенти с малко персонал. Те няма какво да ти дадат. По моя преценка, ежеседмично има около 100 обяви за php, като около 70 от тях са за средно или много напреднали. От останалите 30-40, повече от половината са някакви-никакви фирми с по 2ма души специалисти. Останалите 5-10 компании трябва да омаеш, тоест да се продадеш по възможно най-добър начин.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Е как защо, по форумите си е на мода такова държание с новодошлите. Тука даже е ок, като сравня на други места за съвсем нормални теми какви отговори съм получавал.. :)

Естествено че нищо не платиха, нито на колегата с 2 месеца пробен период въпреки няколкото обещания че ще бъде платено. Още по-смешно беше какво ни предложиха, и затова исках да проверя толкова ли са трагични заплатите в подобни случаи.
Викай "Инспекция по труда" да видим как ще обяснят, че работиш без договор.

По-умните от нас хора са казали "Думите отлитат, написаното остава" - това да ти е ръководен принцип при бъдещия ти работен живот. И не те нападам, наистина се учудвам как можеш да отидеш да работиш където и да било без договор. Аз така съм работил едно време, като студент, ама там се плащаше или на ден, или максимум на седмица. Ако нещо се направят, поне не си вътре кой знае колко.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Нямаш ли договор можеш да бъдеш прецакан по всеки един възможен параграф.
Чудно ми е само дали реално си бил в офис или става въпрос за дистанцирана работа, м?

На такива дълги пробни периоди изобщо не трябва да се навиваш. В моите очи пробния период е да ти възложат някаква краткосрочна работа. Примерно да направиш front-end на някой малък проект, или ако си за back-end съответно да направиш някой модул.
Нещо достатъчно сложно, че да покаже уменията ти, мисленето ти и начина за справяне с разни проблеми, но и нещо, което да не се точи повече от 2 седмици. Естествено това трябва да се заплаща, но трудно някой ще се навие да плати 100% от реалната цена.

Относно заплатата, кое е нормално и кое не, си е "според зависи". Всеки си гони интереса и ще гледа да те изпързаля,, особено ако вижда, че си свежарка. Има оферти за front-end от рода на 2000лв заплата, но все пак сумата сама по себе си говори, че човека, който се търси за тази позиция трябва да е перфектен и да няма нужда някой да ходи след него да преглежда кода, пък какво остава да оправя някакви проблеми. Започва работа утре и от същия ден той става производителен. Иначе има нещо ориентировъчно като заплата, но не е съвсем както казваш "вършещ си работата девелопър", защото то много хора си "вършат работата", ама така е свършена, че лошо да ти стане.
Без трудов стаж и/или без стабилно портфолио зад теб ще бъде чист късмет, или трябва да си много заслужил за да взимаш повече от 800лв в първите 2-3 месеца.

Все пак трябва да се погледне и от другата страна, ако ти си един работодател ще дадеш ли 1500лв заплата, на някой който ще се обучава 3 месеца, при положение, че през това време този човек няма да носи дивиденти на фирмата?
Не знам какво толкова сте правили 2 месеца по 9 часа и по какви проекти сте работили, ама за това време половин фейсбук щяхте да вдигнете. :-o
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Колко часа труд влагаш за тези 500лв? Не само да казвате малко са 500 на месец, но имайте предвид и колко часа труд се влага. Освен това, ако си на изпитателен срок, нямаш добро cv, препоръки и т.н. не очаквай някой да даде повече. Аз лично смятам, че за начинаещи програмисти е добре. Имайте предвид, че не само работниците рискуват в такива ситуации, но и работодателите. Защото може да те вземе като незнаещ, да те обучи и ти да избягаш в друга фирма. Никой не иска фирмата му да се използва за трамплин. Поработи малко за по 500 лв, добий опит, самочувствие, работи по сериозни проекти и тогава искай по 2к лева на месец.
Когато аз започнах във фирмата, в която работя и аз нямах толкова огромни познания, но ми дадоха шанс и сега съм доволен от работата си. Не само защото взимам добри пари, но и защото работя, това което искам. Един мъдър човек е казал "Изхранвай се с това, което харесваш и никога няма да ти се наложи да работиш". И сега имам работа, за която съфорумниците тук мечтаят :) Докосвам се до всички най-нови технологии за които се сетиш и участвам в изграждането на проекти, които повечето хора тук само ще четат по форумите :)
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Колко часа труд влагаш за тези 500лв? Не само да казвате малко са 500 на месец, но имайте предвид и колко часа труд се влага. Освен това, ако си на изпитателен срок, нямаш добро cv, препоръки и т.н. не очаквай някой да даде повече. Аз лично смятам, че за начинаещи програмисти е добре. Имайте предвид, че не само работниците рискуват в такива ситуации, но и работодателите. Защото може да те вземе като незнаещ, да те обучи и ти да избягаш в друга фирма. Никой не иска фирмата му да се използва за трамплин. Поработи малко за по 500 лв, добий опит, самочувствие, работи по сериозни проекти и тогава искай по 2к лева на месец.
Когато аз започнах във фирмата, в която работя и аз нямах толкова огромни познания, но ми дадоха шанс и сега съм доволен от работата си. Не само защото взимам добри пари, но и защото работя, това което искам. Един мъдър човек е казал "Изхранвай се с това, което харесваш и никога няма да ти се наложи да работиш". И сега имам работа, за която съфорумниците тук мечтаят :) Докосвам се до всички най-нови технологии за които се сетиш и участвам в изграждането на проекти, които повечето хора тук само ще четат по форумите :)

БраА :clap:
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Колко часа труд влагаш за тези 500лв? Не само да казвате малко са 500 на месец, но имайте предвид и колко часа труд се влага. Освен това, ако си на изпитателен срок, нямаш добро cv, препоръки и т.н. не очаквай някой да даде повече. Аз лично смятам, че за начинаещи програмисти е добре. Имайте предвид, че не само работниците рискуват в такива ситуации, но и работодателите. Защото може да те вземе като незнаещ, да те обучи и ти да избягаш в друга фирма. Никой не иска фирмата му да се използва за трамплин. Поработи малко за по 500 лв, добий опит, самочувствие, работи по сериозни проекти и тогава искай по 2к лева на месец.
Когато аз започнах във фирмата, в която работя и аз нямах толкова огромни познания, но ми дадоха шанс и сега съм доволен от работата си. Не само защото взимам добри пари, но и защото работя, това което искам. Един мъдър човек е казал "Изхранвай се с това, което харесваш и никога няма да ти се наложи да работиш". И сега имам работа, за която съфорумниците тук мечтаят Докосвам се до всички най-нови технологии за които се сетиш и участвам в изграждането на проекти, които повечето хора тук само ще четат по форумите

истински играч

кажи какъв е отговроа на това (без да го пускаш разбира се):
Код:
<?
define('CONSTANT', 1);
define('_CONSTANT', 0);
define('EMPTY', '');

if (!empty(EMPTY)){
if (!((boolean)_CONSTANT)){
print 'one';
}
} elseif (constant(CONSTANT) == 1){
print 'two';
}
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

не, че нещо, ама портфолио сайта на уебдизайн фирма да ти е готов вп темплейт от темфорест си е меко казано смешно :D
говоря за тия с 500 лв. дето ти предлагат си им споменал името..
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Всеки който работи на заплата, си заслужава заплатата, която получава.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

истински играч

кажи какъв е отговроа на това (без да го пускаш разбира се):
Код:
<?
define('CONSTANT', 1);
define('_CONSTANT', 0);
define('EMPTY', '');

if (!empty(EMPTY)){
if (!((boolean)_CONSTANT)){
print 'one';
}
} elseif (constant(CONSTANT) == 1){
print 'two';
}

Някой да спомена, че съм програмист? ДА, имам познания по програмиране, но професионално не програмирам. Аз говоря обективно за каквато и да е работа. Не само да ревеш колко малко ти е заплащането на месец, но си сметни продуктивния труд, който си вложил за да изкараш тези 500лв.
 

Горе