Заплата на web developer - 500 лв?

От: Заплата на web developer - 500 лв?

О извинети, ...

Не се пише "извинети", пише се "извинете". :)
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Не се пише "извинети", пише се "извинете". :)
Да не би наскоро да си повторил 6-ти клас, че вече знаеш и българския правопис? :) Защото по спомени беше друго допреди 1-2 месеца.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Да не би наскоро да си повторил 6-ти клас, че вече знаеш и българския правопис? :) Защото по спомени беше друго допреди 1-2 месеца.

И ти допусна правописна грешка. :)
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Айде сега го обърнахте на граматика - типично по български. Като не можеш да отвърнеш и веднага се хващаш за граматиката.
Странникът - я кажи на колко пари започна на първата си работа? Отделно за умишлени грешки не си ли чувал?
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Някой да спомена, че съм програмист? ДА, имам познания по програмиране, но професионално не програмирам.
Tова обяснява нещата. Хора които не са програмирали професионално не правят разлика между каквато и да е работа и програмиране.
Специално си сметнах часовете труд - 200 за месеца, и за съжаление не са от леглото вкъщи а от офис до който няма да казвам какви са разходите за придвижване.
Ако ми намериш работещ във фирма програмист за 2.50 лв на час без да е на стаж, аз лично спирам да се занимавам с това.
 
От: От: Заплата на web developer - 500 лв?

Tова обяснява нещата. Хора които не са програмирали професионално не правят разлика между каквато и да е работа и програмиране.
Специално си сметнах часовете труд - 200 за месеца, и за съжаление не са от леглото вкъщи а от офис до който няма да казвам какви са разходите за придвижване.
Ако ми намериш работещ във фирма програмист за 2.50 лв на час без да е на стаж, аз лично спирам да се занимавам с това.

Ето ти и реална ситуация - програмист си на свободна практика - започваш собствен проект, наемаш си малко офисче и започваш да се самоосигуряваш. Накрая на месеца и идват едни 200лв печалба.

Така, освен това, когато си на работа при някой няма значение на каква длъжност си - за да ти плаща такава заплата той трябва да има по-голям приход от теб. Иначе се свежда до фалит - разходите растат за сметка на печалбата. Няма значение дали програмираш или продаваш картофи на пазара. След като работодателя предлага 500лв заплата значи и се работи като за 500. Другият вариант е да дава 500 но за начинаещ програмист, както вече писах в предния ми пост - без репутация, cv, портфолио и т.н. И всеки си прави сам сметката дали иска да работи или не.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Абе, специално програмисти да реват за заплатите, това за пръв път го чувам. Всички програмисти, които познавам, си взимат добри пари. Има и такива, които бачкат само онлайн за чужди компании и взимат над 5-6000 долара. Всичко си зависи от човек, така че съм съгласен със Странника - ако си се договорил за 500 лв., ще взимаш 500 лв. Ако не те кефи, докажи че можеш на някой, който дава повече.

Ето ти и реална ситуация - програмист си на свободна практика - започваш собствен проект, наемаш си малко офисче и започваш да се самоосигуряваш.
От какъв уй ти е да се самоосигуряваш, че и офис да наемаш като бачкаш по собствен проект?
 
От: От: Заплата на web developer - 500 лв?

Абе, специално програмисти да реват за заплатите, това за пръв път го чувам. Всички програмисти, които познавам, си взимат добри пари. Има и такива, които бачкат само онлайн за чужди компании и взимат над 5-6000 долара. Всичко си зависи от човек, така че съм съгласен със Странника - ако си се договорил за 500 лв., ще взимаш 500 лв. Ако не те кефи, докажи че можеш на някой, който дава повече.


От какъв уй ти е да се самоосигуряваш, че и офис да наемаш като бачкаш по собствен проект?

Фирма, данъци, доверие в клиентите ??? Не всичко се свежда до правенето на 2-3 теми/модула за чужденци в някой фрийленс сайт.
 
От: От: Заплата на web developer - 500 лв?

След като работодателя предлага 500лв заплата значи и се работи като за 500.
След такива мнения директно се отказвам да пиша.
И естествено, че ще ходя на друго място/работя сам, но не затова беше темата.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Е това не е собствен проект ;) Ако си бачкаш по собствени проекти, не ти трябва офис и прочее. За другото, ако развиваш фирма, нормално е да инвестираш и да бачкаш без пари/на загуба известно време.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

След такива мнения директно се отказвам да пиша.
И естествено, че ще ходя на друго място/работя сам, но не затова беше темата.

Така си е, пак казвам - всеки сам си решава колко иска да получава. Аз имам познати, които имат странични доходи и предпочитат да започнат някъде работа, където се работи малко за да имат време да работят на "частно". Относително е кой какво иска.

Е това не е собствен проект ;) Ако си бачкаш по собствени проекти, не ти трябва офис и прочее. За другото, ако развиваш фирма, нормално е да инвестираш и да бачкаш без пари/на загуба известно време.

Защо да не ти трябва ? Дефинирай ми собствен проект. И офиса и данъците са евентуално задължителни ако изобщо искаш да се развиваш. А ако не искаш - пускаш 10 сайта с реклами и си бацаш с по 2лв от реклами на ден. По-голямата част от хората мислят на дребно и затова се задоволяват с малко и винаги си остават дребни рибки.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Айде сега го обърнахте на граматика - типично по български. Като не можеш да отвърнеш и веднага се хващаш за граматиката.
Странникът - я кажи на колко пари започна на първата си работа? Отделно за умишлени грешки не си ли чувал?

Напротив, мога да ти отвърна, но не искам, защото няма смисъл, не можеш да разбереш какво ти казвам. Всеки човек заслужава заплатата която си получава. Ако не му харесва - напуска и търси нещо по-добро или почва да работи сам за себе си. Ако не е способен на това - мълчи, работи и получава толкова пари, за колкото се е наел да върши работата: малко или много, парите му са заслужени.
Искаш да получаваш повече? Какво те спира, направи го! Но да си се хванал да работиш някъде, да си се съгласил с условията и да мрънкаш... няма такъв филм. Колкото прецени собственика, толкова ще ти даде, имаш глава на раменете, не ти ли харесва - напускаш.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Здравейте,

Вчера разбрах, че стандартната заплата на начинаещ уеб програмист (html, css, jquery, php, smarty и т.н), обучен и вършещ работа по реални проекти по 9 часа на ден 5 дни в седмицата е... 500 лв.

Знам, че тук има доста хора които знаят как стоят нещата, ще се радвам ако дадат по един коментар.

Малко са 500 лв. и то за този вид труд. Заминавай за чужбина. Тук в България един повечето фирми те използват да им работиш за малко пари.
 
От: Заплата на web developer - 500 лв?

Напротив, мога да ти отвърна, но не искам, защото няма смисъл, не можеш да разбереш какво ти казвам. Всеки човек заслужава заплатата която си получава. Ако не му харесва - напуска и търси нещо по-добро или почва да работи сам за себе си. Ако не е способен на това - мълчи, работи и получава толкова пари, за колкото се е наел да върши работата: малко или много, парите му са заслужени.
Искаш да получаваш повече? Какво те спира, направи го! Но да си се хванал да работиш някъде, да си се съгласил с условията и да мрънкаш... няма такъв филм. Колкото прецени собственика, толкова ще ти даде, имаш глава на раменете, не ти ли харесва - напускаш.

В случая говорим за едно и също нещо.
 

Горе