Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен договор!

От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Блеки виждам че продължаваш да свързваш Анархизма (идеите на анархизма) с Анархията (в смисълът в който се използва в БГ) прочети малко няма да те ухапе по добре е от колкото да си губиш времето с инвестора.

Би ли дал пример на държава в която няма държавни регулации или са на много ниско равнище и има висок жизнен стандарт.
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Не знам къв кеф ти е да даваш квалификации и вкарваш думи в устата на други хора, но както и да е това ти е твое право :)
Манта, не ми се спори с теб всеки има има правото да живее в неведение, най-малкото искам се сменя фокуса на темата.
Спокойно можеш да видиш нивата на преразпределене на държавните харочве спрямо БВП и ги съспостави с HDI и GINI индексите.

Не знам как навърза свободен пазар с изградени норми и правила от хората, с анарахия ..... Това и казах всеки има правото да си живее в измислен свят. Най-малко ти искаш да няма толкова изисквания и регулации. Явно не виждаш какво ти говоря, да спаднат колкото се може по-ниско от сегашното ниво. Същото е и за дръжавни ненамеси в икон. живот, това не е само мое виждане на безрбой по умни от мен и теб хора това е било в центъра на философията им и не случайно това е давало резултат, за разлика от прекалената държавност и регулативност.

Явно много хора трябва преминат през курс какво е свободен пазар и какво е свободна търговия.
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Блеки това ти го пиша защото в ента тема вече обясняваш как държавата е проблема

Аз също съм против безкрайните регулации и намеса на държавата, но не държавата е проблема а хората които я управляват без контрол

И пак ти казвам прочети за анархизма - там се говори точно за това което ти искаш и няма нищо общо с Анархията с която ти правиш асоциация
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Да прав си, приемам забелжката, точно и това е либерализма, но това е нещо което няма сега се приложи но и няма как стане сега, като рухнат фашистко-социалистически западни модели, тогава ще е ясно...

Само един въпрос, защо мислиш, че в хората. Система е така създадена да има именно такива стимули да се продава власт срещу облаги. Много добре знаеш, като насилствено ти взема кинти и после решавам как да се разпореждам с тях, нямам стимул да ги управлявам по най-ефективния начин както ти или аз или който и да е предприемач. Другото основно е факта, че няма кой да ги регулира какво правят. Нима ти е кеф да даваме по милярди на мангалите? Или пък ти е кеф ни слагат всяки глупости като задължения към държавата. Не ти е, ама как може го променим това?!?!
Аз винаги съм говорил, а и с теб съм писал и какво винаги съм казвал съдебната система е едно в основата на проблема на беззакононстта.
Искам и аз да дойдат некви небесни хора и да ни управлят, но за жалост аз съм убеден, че именно системата е прецаква и покварва хората.

Разбира се ако има съдебна система, силно изградено гражданско общество което да наблюдава и контролира колкото може да е коректив на властта ще е добре. И тогава корупцията + бюрокраюина ще е изкоренена силно, защото хората ще искат те да се добре, не държавата. Но ако го погледнеш по дълбоко отива към либерализъм или свободата на пазарите/търговията.

Просто искам държавата да преразпределя колкото се може по-малко, да регулира колкото се може по малко и най-вече да няма изисквания за мен и теб и който и да е в бизнес, и може би още по-важното нещо е да не създава монополите и да ги гарантира. Просто това което искам е именно свободата и доброволните решения да се взимат от масата от различни групи, не да им се налагат от 1. Какво искам, май никой не ме пита, а ? :D Просто е държавна ненамеса :), да ни оставят сами да се оправяме, но като стане това нали ти е ясно, че ще се види че политиците няма са фактор за нищо.
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

силно изградено гражданско общество което да наблюдава и контролира колкото може да е коректив на властта ще е добре
Другите ти идеи съм ги коментирал и ще ги пропусна, но това е огромната глупост, съответно отново анархистка (пряка демокрация). Как бе джанъм ще контролираш нещо, от което не разбираш? Какво значи обществото да контролира работата на някакви институции, въобще как си го представяте това - Гошо и Пешо стоят и наблюдават специалистите как работят? А Гошо и Пешо дали са компетентни да са наблюдатели (или дето му се вика контрол по качеството)?

Просто искам държавата да преразпределя колкото се може по-малко, да регулира колкото се може по малко и най-вече да няма изисквания за мен и теб и който и да е в бизнес, и може би още по-важното нещо е да не създава монополите и да ги гарантира. Просто това което искам е именно свободата и доброволните решения да се взимат от масата от различни групи, не да им се налагат от 1.
Къде и кога е съществувала такава държава? Тя държавата не може да те опази от хищниците и и намират цаката, а смятай ако я няма, че ще се върнем във феодалния строй. Проблемът не е в контрола, проблемът е в това кой контролира и от какви подбуди е движен.
 
От: От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен до

Другите ти идеи съм ги коментирал и ще ги пропусна, но това е огромната глупост, съответно отново анархистка (пряка демокрация). Как бе джанъм ще контролираш нещо, от което не разбираш? Какво значи обществото да контролира работата на някакви институции, въобще как си го представяте това - Гошо и Пешо стоят и наблюдават специалистите как работят? А Гошо и Пешо дали са компетентни да са наблюдатели (или дето му се вика контрол по качеството)?

Е джанъм, тук е тънкия момент :) Защо трябва някакви дето са в държавата те да са най-знаещите :D без право на контрол. Именно когато действията и решенията се оставят на свободен принцип тогава стават нещата.
Колко успя ти да контролираш, създавването на фб страничка за стотици хиляди :) или не можеш.

Още по-голяма глупост е си ровим главите в пясъка и кажем държавата ще ни оправи, просто и трябва повече власт :D
 
От: От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен до

Къде и кога е съществувала такава държава? Тя държавата не може да те опази от хищниците и и намират цаката, а смятай ако я няма, че ще се върнем във феодалния строй. Проблемът не е в контрола, проблемът е в това кой контролира и от какви подбуди е движен.

A кой контролира този който ни контролира :)

Пример за такива държави е имало много през 19 до началото на 1вата светвона. САЩ е пример за най-голям икономически възход, при наличието на нищожна реглация, сега е пример на икономически упадък при огромна регулация!
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Да не говорим, ако държавата водена от най-добрите и морлани хора, няма как по най-ефективен начин да разпределя ресурси и да ги контролира. Когато си в среда на монопол, пазара е изкривен. Или и това не е така?
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Първо, как си представяш ти някакви хора, които не са специалисти да контролират как работи държавната машина? Освен да всеят смут, няма какво друго да направят. Тези протести го доказаха, като се появиха разни искания, които бяха неизпълними от юридическа гледна точка (например да се свика ВНС). Въобще, това с гражданския контрол е смешна идея, цялата идея на пряката демокрация е смешна. Не може сульо и пульо да контролира нещо, което не разбира. Пак ти казвам, започваш да приличаш на мангалите, които ходят да бият лекари, защото според тях лекарите не си били свършили работата и чавето им умряло.

Второ, ако смяташ, че светът не се е променил от 19 в. насам...не знам. Идеите ти са били приложими тогава, но светът и световната икономика са се променили страшно много. Има нужда от регулации, има нужда и от държавен капитализъм в жизненоважните за населението сектори, там където възникват естествените монополи.
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Пределно ми е ясно къде живеем, както и факта, че икономическите закони и сили не са се промени, промениха се политическите виждания.
Недей с такива нападки, ми влизаш - много обичам квалификациите, в уж конструктивните спорове!

Обясни ми ти тогава що всичко много ги взехте за мезе, като направиха ФБ статия за десетки хиляди лева?!
Обясни ми, кой ще съблюдава тези който сме им дали да ни управляват?! Или те са царе фарони оставени там, щото ако не знаеш пак се връшаме на горния въпрос :)

Идеята, е че именно хората/общността сами/а могат да се контролират и да създават норми и изисквания, посредствено пазарите и свободното дейстивие да вземат най-ефективните и рационални решения.

Извинявай, но това с 13.2 милярда се случва именно при наличието на държавността и продажността им. Нали не смяташ за сериозно, че само държавата може оправи енергийния сектор, а пазара го осира?! Нали не мислиш сериозно, че в момента в енергийния сектор има пазари и има конкурнеция или още по-малкото има свободен пазар!?

Аз изхождам от тази гледна точка, че когато 1 група нарежда на всички групи, нещата никога няма са в равновесие, икономически му се вика монопол на това. Ефективно се постига, когато различните групи създават най-добрите възможни решения. Аз не мога ти кажа, коя е най-добрата политика и едносранно да я взема, нито това може и който политик или човек да сложиш, но знам че пазарите го могат това - десекти хиляди различни виждания има на пазара и накрая, се достига до равновес. Това и казвам, не искате либерализъм, тогава трябва се измисли начин който да може контролира тези които ни конторлират. Нали не мислите на 4 години им упражняваме контрол и това е достатъчно.
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Много се отдалечихте от грабежа и енергийната мафия. Какво правим, питам аз, при положение, че им се развързаха ръцете на мафиотите да съставят правителство, което да замете следите?
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Много се отдалечихте от грабежа и енергийната мафия. Какво правим, питам аз, при положение, че им се развързаха ръцете на мафиотите да съставят правителство, което да замете следите?

Ами това е, отдалечихме се. Ами така става изпращаме старите посрещаме новите, пък после свободните пазари и търговията била лошо нещо?!?!
Дано Цацаров и компания имат неоспоримите доказателства, че както добре знаем, съдебната система не признава никакви доказателства :D

Първото нещо е да се публикуват всички договори и анекси и да видим има ли някакви вратички, после ще видим. А и в най-добрия случаи, някой друг ще влезе в затвора заради престъпления с власт, не знам обаче какво ще стане с договорите. Някой с голяма компетенция по международно право си трябва в този случаи.
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Нямам време да пиша дълъг пост, но на това искам да ти обърна внимание - няма икономически закони, има икономически теории и модели ;)
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Нямам време да пиша дълъг пост, но на това искам да ти обърна внимание - няма икономически закони, има икономически теории и модели ;)

Абе не знам закона за търсенето и предлгане си е много точен сега и преди 300 г. както и факторите на които отговаря. Освен закони има и аксиоми - времевите и вкусовите предпочитания са типични аксиоми - закона е че винаги са налице в настоящето :) Модели и теории бол има да, макар че това е едно и съща една теория се доказва с определен модел, а зад всеки модел стои дадена теория - взаимно свързани са.

Не ми пиши дълг пост, че темата хептен се смени.

Ами кажи как мислиш се реши проблема с тайните договори, монополите и енергийния сектори или се решава по един начин с националзииране?!
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Изобщо не трябва да има тайни договори и анекси към тях. Сключи ли държавата сделка, да обявява публично в държавен вестник, всякакви медии и т.н.
Тогава няма да се вадят компромати и кирливи ризи, след дъжд качулка.

Е за това "искане" сетиха ли се протестиращите?
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Изобщо не трябва да има тайни договори и анекси към тях. Сключи ли държавата сделка, да обявява публично в държавен вестник, всякакви медии и т.н.
Тогава няма да се вадят компромати и кирливи ризи, след дъжд качулка.

Е за това "искане" сетиха ли се протестиращите?

Как бе, сетиха се само това което знаят национализиране, добре че има и по умни от тях но са малцина, че те искаха да се либерализира сектора и да има конкуренция и свободни избор на потребителите.
От колко години как искам да видя тези икон. договори особенно в енергетиката, дано да ги дочакам качени за свободно теглене в нета, на икономическото министерство!
 
Последно редактирано:
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Румен Овчаров беше лично при Карбовски и му разказа играта на това мекере Гамизов. Къде си бе блеки, я хвани пусни 1 тема с видеото или то няма да ти изнася и ще се направиш, като че ли не е гостувал? Сега гамизов се пени по телефона.

Пък излезе, че дилян добрев е бил шеф на НЕК когато договора се подписвал от Иван Костов - как така не е знаел за този договор? Правят ни на маймуни начело с тоя селяк гамизов.



А пък Румен Овчаров зададе един много важен въпрос - защо след като до 2020 трябва да имаме 300киловата мисля че беше ВЕИ , а благодарение на ГЕРБ имаме 900киловата...
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Харесва ми как всеки обвинява политици, държава, мутри и други. Много е лесно така. Ама тея хора са се борили по някакъв начин, имали са амбиция и са успели. А тези дето нищо не са постигнали знаят как само да обвиняват другите за успехите. Имаше някаква интересна фраза, че, когато българите са в казана на ада, ако някой тръгне да излезе винаги друг ще го дръпне. Проблема е в мисленето или по-скоро НЕмислене.

" А хората в парламента са "народни представители" - е какво поведение искате да имат?! Ако искаме промяна в средата, не трябва да я чакаме "спусната отгоре", трябва първо да тръгне от нас самите.... "
 
От: Заповед на запис на НЕК за 13.1 милярда лв. или силата на един дългосорчен догово

Харесва ми как всеки обвинява политици, държава, мутри и други. Много е лесно така. Ама тея хора са се борили по някакъв начин, имали са амбиция и са успели. А тези дето нищо не са постигнали знаят как само да обвиняват другите за успехите. Имаше някаква интересна фраза, че, когато българите са в казана на ада, ако някой тръгне да излезе винаги друг ще го дръпне. Проблема е в мисленето или по-скоро НЕмислене.

" А хората в парламента са "народни представители" - е какво поведение искате да имат?! Ако искаме промяна в средата, не трябва да я чакаме "спусната отгоре", трябва първо да тръгне от нас самите.... "

Борбата на сегашните политици се свежда до лизането на задници от бащите и дядовците им да влезнат в бкп-то.
Амбицията им се свежда до лизането на задници на мутри, местни и чужди олигарси и други "симпатизанти" да им спонсорират (купят) изборите.
Успеха им се дължи на лъжи, празни обещания и популизъм.
 

Горе