Запознати с франчайзинга?

xainov

Well-Known Member
Другото, което ме интересува като възможност е франчайз бизнес. В България фирмите, които предлагат франчайз са малко. Въпреки това идеята е изключително успешно в почти всички случаи. Вие как мислите? Някой има ли подобен бизнес? Какво е нужно, освен пари?
 
От: Запознати с франчайзинга?

Всичко, което е нужно за който и да е друг бизнес: новаторски дух, дисциплина, усърден труд, сплотен колектив и т.н.
 
От: Запознати с франчайзинга?

Сключването на франчайз договор, сам по себе си не гаранция за успех! Зависи до колко франчайзо получателя умее да управлява подобна структура. Според мен за да има успех даден франчайзо-получател е нужно не толкова да е предприемач, а по-скоро да има мениджърски способности (които са две напълно различни неща). Във всеки случай е важно да се направи адекватен анализ на потенциала на начинанието в конкретната среда (населено, място, локация, конкуренция).
 
От: Запознати с франчайзинга?

Новаторски дух едва ли, там ти налагат супер ограничени правила и ги следваш и толкова

Да и за да успееш да прокопсаш трябва да измислиш как с толкова много ограничения да направиш нещо уникално за клиентите така че да дойдат пак при теб, а не да отидат в друг обект от същия франчаиз.

П.П.: Но си прав де, че като цяло много мърдане там няма в зависимост от това към кой франчайз е договора.
 
От: Запознати с франчайзинга?

http://franchising.bg/bg
Хубаво е когато искаш да ползваш шаблона на успешен бизнес ...
 
От: Запознати с франчайзинга?

Видях и другата тема, че леко идваш към позната ниша. Ако можеш да споделиш ако искаш тук ако искаш на лично от кой град си или по точно в кой град ще развиваш бизнеса и можем да коментираме варианти за партньорство.
 
От: От: Запознати с франчайзинга?

Да и за да успееш да прокопсаш трябва да измислиш как с толкова много ограничения да направиш нещо уникално за клиентите така че да дойдат пак при теб, а не да отидат в друг обект от същия франчаиз.

Добрите франчайзодатели ограничават това, да речем че в квартал х има магазин у, и аз искам да отворя в квартал х, същия магазин у .... те биха ми казали .... вече имаме магазин там и не може да отворим 2-и обект

Защитават първия!
 
Последно редактирано:

Горе