Започване на сайт от 0 знания

От: Започване на сайт от 0 знания

Отдавна не съм писал по темата защото ту се разколебавам ту пак се надъхвах и реално пак съм на никъде,с една дума не съм от решителните.Сега пак съм решил да пробвам ,причината е влошено здравословно състояние и невъзможност да се занимавам със сегашната си работа(земеделие).
Заделил съм една сума с която съм решил да рискувам.
Идеята ми е да купя няколко съществуващи развити сайтове,доразвиването ще става чрез заплащане за услуги,статии,реклама и др.
Първо ще купя някакъв евтин сайт с малко посещения който да разучавам и да експериментирам.
Това което реално съм направил от последната си публикация е в посока увеличаване на общата си култура в областта.
Прочетох и изгледах доста безплатни материали от което по скоро се обърках от колкото да разбера нещо,затова се записах за курс по Html5 и CSS.
Далеч съм от мисълта ,че с това ще стана уебмастър,но поне се надявам да мога да поддържам съществуващ сайт и горе долу да знам как стоят нещата.
Хвърлил съм око на няколко сайта които се продават във форума-незнам дали е удачно да го споменавам.
Въпроса ми е според вас има ли смисъл бос в тая сфера човек изобщо да се захваща и дали има шанс да спечели нещо или само ще се набутам с пари.
Да спомена че нямам и конкретна идея какъв сайт искам,не съм спец в никоя сфера,ще се нагласям според вече готовия сайт и неговата тематика.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Аз те съветвам да си направиш или купиш сайт на тема, която я разбираш. В случай, че се занимаваш със земеделие нищо не ти пречи да развиеш такъв тип блог / сайт. Трудно ще ти е в началото,но се свиква с времето. Ако си ОК с английския можеш да гледаш уроци за създаване на сайтове в youtube посредством Wordpress или друга CMS система. Всичко се прави пред теб, тъй че бързо ще схванеш за какво става въпрос. Разбира се, уроците, на които си се записал ще ти помогнат по-бързо да усвоиш материала. Аз не искам да те разколебавам да купуваш сайт, но не е сигурно, че нишата ще е свободна или няма да е толкова препълнена, че да не направиш нищо.

Един сайт изисква, както техническа поддръжка, така и реклама. Инвестицията се избива трудно и с времето. Аз съм копирайтър, не съм уебмастър и въпреки това притежавам 5 собствени сайта. Да ти кажа честно само един е избил инвестицията, която съм направил в него и е на печалба. Другите ми покриват разходите за домейн и хостинг и това е. Не се занимавай с нещо ако нямаш никакъв план, защото това води до загуби. Седни пред компютъра, отвори един текстов файл и се постарай да напишеш какво очакваш от сайта Х и как да го постигнеш. При въпроси питай във форумите или гледай клипчета, както те посъветвах по-горе в поста.

Това мога да ти кажа аз, а останалото зависи от твоята находчивост, свободно време и желание да постигнеш нещо. Желая ти успех!
 
Последно редактирано:
От: Започване на сайт от 0 знания

Според мен грешка е да купуваш евтини сайтове и да ги развиваш. Сам казваш, че не знаеш каква тематика те интересува и ще се нагласяш според сайта - това е грешка, по-хубаво е да вземеш нещо, което те интересува.

А след това - по-добре ще ти излезе да опиташ да направиш нов сайт, по-малко разходи. Започни да правиш сайт по тематика, която те интересува, така ще имаш повече успехи. Започни само с един проект, а не с няколко.

Спомена сегашната ти работа - земеделие. Какво имаш предвид - работиш за друг или е твой бизнес? Ако земеделската тематика ти е интересна, защо не направиш сайт за земеделието?
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Разбирам че купуването на готови сайтове не е най разумното нещо тъй като ако са печеливши или с потенциал няма да се продават.
Направата на собствен сайт за сега ми изглежда доста трудна а пък и нямам опит.
Мислех да купя някое сайтче да го разбазикам,да добия опит и в потдръжка и в палнене със съсържание,пък успоредно с това да правя опити за нещо от нулата.
Земеделието ми е семеен бизнес но не ме влече пък станах и астматик и хептен нещата отидоха да се търси друг начин.Обмислях доста варианти ,в града няма перспектива за развитие с малко знания и ограничени средства.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Какъв сайт ти трябва? Тоес с админ панел ли го искаш или просто имаш нужда от сайт за бизнеса си? Не предлагам да ти продам сайт, а да ти помогна.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Почваш от тук:
http://siteholic.com/bg/podgotovka-za-startirane-na-ueb-sajt/
Като не купуваш нищо от посоченото в сайта, следвай само съветите.
Хостинг си вземаш според насоченоста на сайта - ако е към БГ избираш сървър БГ и така по веригата.


Пак да ти напомня да избягваш всяка платена услуга препоръчана в сайта - с цел печалба е, не с цел да ти помогне.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Трябва ми сайт с админ панел,искам да сменя дейността си а не да развивам стария си бизнес(трудно да се нарече така).
Въпросния линк го разглеждах още преди месеци когато за първи път ми хрумна да се занимавам с това.
Бях почнал да правя сайт за вицове на wordpress,бях купил домейн и хостинг за 3 месеца който изтече.Почнах доста нахъсано но бързо блокирах,четох и търсих отговори,но изписаните указания в различните теми се препокриваха в голяма степен(безплатните материали ).
Реших да почна с платени курсове започвайки с HTML,CSS по нататък ще разуча и други платформи,програми за графичен дизайн и т.н.
Това ще отнеме доста време,преди месеци мислех че всичко ще ми е ясно за месец,сега не мисля така.
Затова обмислям да почна с нещо готово(доверявайки се на хора с голям многогодишен опит) и на база проба грешка да усвоя по бързо нещата.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Готовия сайт който търсиш имаш ли предпочитания за нишата или просто да е работещ, с какъв бюджет разполагаш, имаш ли поне къде да го хостнеш след покупката.

А защо не почнеш с блог в блогър, нито пари за хостинг, нито за домейн, идеален за проба - грешка и учене
 
От: От: Започване на сайт от 0 знания

Готовия сайт който търсиш имаш ли предпочитания за нишата или просто да е работещ, с какъв бюджет разполагаш, имаш ли поне къде да го хостнеш след покупката.

А защо не почнеш с блог в блогър, нито пари за хостинг, нито за домейн, идеален за проба - грешка и учене

И осакатяване.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Вместо да купуваш готови сайтове...вложи парите в нов такъв - хостинг, домейнт, реклама, статии и каквото друго се сетиш..Сайт, който се продава за 200 лева примерно, не си мисли, че ще можеш да го вдигнеш и да го развиеш. Особено, когато си бос в тази сфера. Като за начало те съветвам да се захванеш със сайт на тема, която те интересува теб - любимо хоби, спорт или друго. След като влезеш в час вече може да помислиш как да надградиш, да използваш разумно средствата, с които разполагаш и следователно малко по-малко да си избиеш инвестицията.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

здравейте.Имам нужда от помощ.Купих сайт ,продавача ми изпрати архив на файловете и акаунт на домейна,дотук добре,но от тук на татък.........
Промених ДНС настройките с тези на хостинга ми.Качих архива в контрол панела и го разархивирах.Но разбрах че трябвало да се променят някакви mysql настройки в wp-config.php.Четох в гоогле стана каша.Другото е тъй като сайта е на WP инсталирах я но като реша да вляза в админ панела имам грешка.Май нагазих в дълбокото и не ше се оправя.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

здравейте.Имам нужда от помощ.Купих сайт ,продавача ми изпрати архив на файловете и акаунт на домейна,дотук добре,но от тук на татък.........
Промених ДНС настройките с тези на хостинга ми.Качих архива в контрол панела и го разархивирах.Но разбрах че трябвало да се променят някакви mysql настройки в wp-config.php.Четох в гоогле стана каша.Другото е тъй като сайта е на WP инсталирах я но като реша да вляза в админ панела имам грешка.Май нагазих в дълбокото и не ше се оправя.
Ами колега аз ти бях писал с 2 предложения, като ти казах, че ще ти наглася и обясня всичко от-до. Сега като си купил някоя глупост има да си биеш главата. :D
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Големи благодарности към uphero за помощта която оказа.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Може ли да разгледаме сайта, ако работи? :)
 
От: Започване на сайт от 0 знания

здравейте.Имам нужда от помощ.Купих сайт ,продавача ми изпрати архив на файловете и акаунт на домейна,дотук добре,но от тук на татък.........


Ти направи точно това, което всички те съветвахме да не правиш. Избра най-грешния начин да почнеш работа.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Пич, има курсове онлайн за програмиране и за WP
Насочи се към Уърдпрес според мен
Не ги слушай Вискяр и Cross, според мен не са адекватни в отговорите си
 
От: Започване на сайт от 0 знания

По-добре да си купиш фейсбук страница от колкото сайт за 200 лв, освен ако не си на ясно и не видиш някакъв потенциял и имаш способностите и времето да го развиеш.
Да имаш неразвит сайт е все едно да отвориш бакалия на село, а за да почнеш да печелиш от нея трябва да я избуташ до голям град и пак не е гаранция, ще докарваш някой лев, но колкото да не е без хич.
Сравнението не е много удачно, но е нещо подобно.
 
Последно редактирано:
От: Започване на сайт от 0 знания

Идеята с купуването на готови сайтове (които са 2 от един човек и са на женска тематика) не е да почна бързо да печеля по много.
На този етап изобщо не съм почнал да мисля за печалба,просто прочетох много теми и мнения от различни потребители в форума че нещата е възможно да се случат.
Знам че нищо не идва на готово и няма лесна печалба,сайтовете са за практически упражнения-смяна на теми,пускане на публикации,докарване на трафик от социални мрежи и др.
Тези неща са ми непонятни и не виждам друг начин да си ги изясня,едно е да го прочетеш на теория друго е да се сблъскаш с него на практика,а аз не мога да създам сайт от 0 и това е варианта за мен.
Иначе изкарах курс по основи на HTML и CSS,сега съм записал курс по Wordpress.
За печалба ще започна да мисля когато се почуствам малко по компетентен,иначе сигурно ще е от реклами,може би и някой онлайн магазин не съм наясно.
Както казах областта ми е много непозната и ми трябва много време да се запозная с основните неща.
 
От доста месеци не съм писал и влизал в форума,направо се бях отказал от този вид дейност,не бях поглеждал нито закупените сайтове нито каквото и да е друго развитие в тази насока,освен че изкарах няколко онлайн курса по wp,photoshop html-css,но не че виждам полза от това.
Като цяло бях решил да се занимавам с нещо офлайн,мислех за магазини,производства и т.н но честно казано ме е шубе,освен от земеделието май друго не знам какво да подхвана.
Та сега зимата имам доста свободно време и се сетих пак за сайтовете,форума и мераците си да печеля онлайн.
Отварям сайта гледам го тъпо половин час без да мога да измисля нито как да го модифицирам нито на каква тема да пиша.
Почвам да стигам до извода че тези неща не са за мен,после отварям и чета надъхващи теми в форума как всяко начало е трудно,как не трябва да се отказваш,как хора които не са имали понятие от онлайн бизнес сега се изхранват с него и т.н,
пише че не е нужно да знаеш програмни езици и да можеш да пишеш статии за да успееш и че има и други начини и т.н та затова пак пиша тук.
Сега по същество ето как виждам нещата:
1 Правя сайт,купувам готов или поръчвам да ми направят-както съм писал по горе съм купил 2 сайта на женска тематика от човек от форума(няма да го наричам колега за да не го обиждам) и се чудя има ли хляб в тях или да се насочвам към други.
2 Намирам човек да ми пише статии,понеже аз не мога-въпроса е ще има ли смисъл от всичко ако сайта не струва и ако не мога да привлека трафик.
3 Набавям трафик чрез фейсбук и реклама-моите сайтове вървяха с някакви фб страници,но не съм ги развивал изобщо,мислех да платя за добавяне на фенове,после някъде четох ,че при прехвърляне на една страница стария собственик може да си я върне по всяко време,после мислех да направя нова страница или група на друга тема и да платя за голямо количество фенове,да я поддържам с някакви забавни картинки и постове което гледам е масова практика и да си рекламирам всички настоящи и бъдещи сайтове в нея.
Много ми се иска да чуя мнение и съвети по 3-те точки и най-вече по последната.
Дано да не досаждам с тъпи въпроси защото има доста подобни теми с хора които питат от къде да почнат и какво да правят.
 

Горе