Започване на търговия с авторски дрехи

eli

New Member
Здравейте, имам желание да започна да се занимавам с търговия. Идеята ми е да създавам авторски модели на дрехи, те ще се реализират в шивашка фирма (не моя). Моята задача ще бъде пласирането на стоката по магазините, по каталог, или в собствен сайт. Тръгвам от нулата, и не съм на ясно с почти нищо, разчитам на вашата помощ и съвети. Какво е необходимо, за да е всичко редовно (документи, данъци и т.н.) Благодаря предварително!
 
От: Започване на търговия с авторски дрехи

Първото нещо - говори със счеоводител (лично). Детайлно му разкажи схемата, той ще те насочи към начина по който да организираш бизнеса си.
Когато си наясно какво и как ще правиш, интернет частта ще я нищим детайлно.
 
От: Започване на търговия с авторски дрехи

Здравейте, имам желание да започна да се занимавам с търговия. Идеята ми е да създавам авторски модели на дрехи, те ще се реализират в шивашка фирма (не моя). Моята задача ще бъде пласирането на стоката по магазините, по каталог, или в собствен сайт. Тръгвам от нулата, и не съм на ясно с почти нищо, разчитам на вашата помощ и съвети. Какво е необходимо, за да е всичко редовно (документи, данъци и т.н.) Благодаря предварително!

Ели,
хората учат години за това което ти мислиш да правиш.
Тук ще намериш много полезна информация, но не и по този начин по който мислиш.
Работата е точно за компетентен човек, счетоводител, бизнесмен.

Лично на мен не ми звучи никак убедително това което си написала.
 
От: Започване на търговия с авторски дрехи

Eli и аз ще те посъветвам да говориш първо със счетоводител, за да планираш малко разходите и приходите. За да ти е всичко наред трябв д аси регистрраш фирма и другите глупости. Аз их те посъветвал да си направиш една консултация с адвокат по тези въпроси, за да си на ясно с всичко, а не да ти идват постоянно изненади по време на работата.
Работил съм с един човек, който правеше идентичен бизнес с този, за който говориш и беше печеливш. Трябва да знаеш, в началото ще ти трябва капитал и то приличен. ПОвечето хора, които стартират този вид дейност започват с консигнация. Аз имам магазин за дрехи и онлайн магазин за дрехи и взимах от него. Ако искаш по-подробна информация пиши ми ЛС.

myselfmonev: Никой не се е родил научен и готов бизнесмен. С времето или се става добър в това, което предприемеш или изгаряш. Не е нужно специално образование или страшната компетентност, трябва ти подход и упорита работа.
 

Горе