Застраховка живот?

stroej

Active Member
Тъй като в една от темите беше разискано за този финансов инструмент ми стана интересно дали някой тук притежава.
Към коя компания, за какъв период от време и защо е решил да сключи подобен вид застраховка?

Аз скоро ще сключвам и съм се насочил към Дженерали за период от 20 години. Ще я сключа най-вече заради работата ми и с цел да спестя по-лесно пари. Някакви отзиви?
 
Не мисля, че се спестяват пари, освен от гледна точка на това, че някои пакети ти осигуряват добри суми за скъпите операции. Да речем, че имаш скъпа операция и касата може да ти отпусне само 10-30% от сумата. Другата част реално или я вадиш ти или ... нали. Тук са и тези здравни застраховки (като изключим злополуките и получаване на обезщетения), реално гарантират, че ти ще можеш да се оперираш успешно. Естествено, пак е нужно да се знае и какъв пакет си взел и какво включва.

Не са лоши, дори напротив, но все още нямаме култура за това, а все по-малко (да не кажа нищожна бройка) работодатели успяват да я предоставят като социален бонус. ;) Под спестяване на пари се има в предвид, поне в повечето случаи, това че не се бъркаш в джоба, когато става дума за сериозно лечение. Но пак е според зависи и как ще те класират. Преди подписването на такива застраховки се попълва един солиден въпросник, който те класира в дадена група и от там вече самия застраховател преценява пакета, който отговаря на твоите нужни и сумата му. Няма как някой да има тежко заболяване и при закупуването на застраховка да го вместят в графа, в която биха поместили някой здрав човек. Просто риска е прекалено голям за компанията.
 

Горе