Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Да в НБУ преподава (все пак е някакъв университет). Не се засягам. За университетите не ми се говори завършил съм два - СУ и ЮЗУ имам някаква база за сравнение. Ако не си мотивиран достатъчно и десет университета да завършиш няма да имаш необходимите знания и умения.
Между другото качеството е важно от гледна точка на потребителите. Като отвориш сайта на първа позиция и видиш, че е боза го затваряш и въобще не четеш по - нататък ... как тогава ще имаш лоялни клиенти, потребители, или там каквото искаш да направиш със сайта си? Съмнявам се, че някой иска просто и безцелно да е на 1 позиция в Г и това е всичко. Между другото, вече нямам и време да пиша статии въпреки, че обичам и с радост проучвам някои теми, които са ми интересни.
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Аз пък си търся съмишленици, които да пишат в сайта ми заради идеята, не толкова заради парите, които и без това ще са малко, но нямам право да пускам тема още. Ако някой е много любопитен, да ми пише на nowaste123(at)yahoo.com
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Сбъркала си мястото, Ламарина!
Ако искаш съдружник, може и да си намериш.
 
Re: От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Аз пък си търся съмишленици, които да пишат в сайта ми заради идеята, не толкова заради парите, които и без това ще са малко, но нямам право да пускам тема още. Ако някой е много любопитен, да ми пише на nowaste123(at)yahoo.com

ламарино, мъри земи белким измисли някакъв по-интересен ник. Не те знам иначе какво очакваш да породи "любопитство" у някого. Кой ще се навие да пише в сайт за тенекии, ламарини и някакъв друг ръждясал скрап?
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Аз пък си търся съмишленици, които да пишат в сайта ми заради идеята, не толкова заради парите, които и без това ще са малко, но нямам право да пускам тема още. Ако някой е много любопитен, да ми пише на nowaste123(at)yahoo.com
Ето ти малко репутация от мен, заради идеята.
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Не бях се замислял, колко важно е да си цените труда. Ето и оферта за хората които искат да пишат статии за повече от 10 лв. Вижте
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

да, проблемът наистина е за кого се пиша статиите - ако пишеш статии за ботовете - 2-3 лв. са ок, но ако пишеш за хора - тогава 20 лв. са нормална цена.
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

да, проблемът наистина е за кого се пиша статиите - ако пишеш статии за ботовете - 2-3 лв. са ок, но ако пишеш за хора - тогава 20 лв. са нормална цена.

Ми ботовете рядко имат пари. Тоест дори и да имаш трафик от заблудени потребители едва ли може да го монетизираш.
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Много му мислите по тази тема. Разлика в интелекта, разлика в тематиката, разлика в стила - това са трите кита на диференциацията при заплащането на текстове.

Нагледен пример според българските стандарти (половината взех от един и същ вчерашен брой на национален всекидневник, за да не обикаляте като гламави):
1. Колумнист на щат, национално известен, който си избива парите само със заглавието, да не говорим за съдържанието - 150-200 лева
http://www.segabg.com/article.php?sid=2014012200040001101
2. Привлечен автор на хонорар, но автор, който да засяга струни извън жълтите павета и цените на тока - 60-80 лева
http://www.segabg.com/article.php?id=682782
3. Дописка за нещо случило се по света или в страната, цитирани новинарски агенции - 15-20 лева
http://www.segabg.com/article.php?id=682860
4. Дописка в нормален регионален вестник или жълта клюка - 10 лева. Качествен превод - също.
5. Прес-релийз "спрете хъркането!" (по адвего) в сайт - 5 лева
6. Записка в персонален блог - 0 лева

Обидно-необидно, недооценено и т.н. - това е положението при бг-рицарите на перото.
 
Последно редактирано:
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

:D Браво са мнението!
Това важи за качествена статия, а тези, които искат да запълват пространството с боклуци плащат 2-3 лв.
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Именно заради лошото качество на статиите се определят и тези ниски цени. За некачествени статии определям тези, които са пълни с правописни и пунктуационни грешки, повторения, попреписани и скалъпени оттук - оттам. Всеки, който цени труда си би искал и адекватно заплащане за него, но все повече се ценят евтините и не дотам добри статии. А търсенето определя предлагането.
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

При положение че някой предлага услуга за 2-3-4 лв., а ти за 10-20 лв., кой ще се съгласи точно ти да си неговия човек... ( говорейки по принцип). Оставяме настрана качеството, което задължително трябва да е на ниво, независимо от цената на труда.
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

При положение че някой предлага услуга за 2-3-4 лв., а ти за 10-20 лв., кой ще се съгласи точно ти да си неговия човек... ( говорейки по принцип). Оставяме настрана качеството, което задължително трябва да е на ниво, независимо от цената на труда.

Доста се съгласяваха ... вече нямам време да пиша за други ... няма време, а темата е доста стара...
 
От: Защо НЕ пиша статии за 10 лв.

Това не е най-удачното място да търсиш отговора на зададения от теб въпрос. Разрови се из форума... но не и тук :)
 

Горе