Защо бизнесът ни се нуждае от Pinterest

Rock

Well-Known Member
Здравейте. Предлагам на всички заинтересовани от развитие на бизнеса си, популярността му и разбира се печалбите една интересна статискита за все по-развиващата се социална мрежа Pinterest и защо да си направим акаунт в нея.

1. Над 100 от най-известните компании имат акаунт в Pinterest, като броят на заинтересованите постоянно расте.

2. Pinterest постове с цена получават до 36% повече харесвания от тези без цена.

3. 43% от посетителите на Pinterest създават свой бордове и активно използват услугата, като % се увеличава постоянно.

4. Printerest представлява източник на 18% от доходите през социални мрежи на сайтовете с електронна търговия за 2012. В сравнение за 2011 - 1,2%.

5. 24% от потребителите ползващи фейсбук и Pinterest намират, че Pinterest е доста по-интересна и изчистена от ненужен спам.

6. 69% от потребителите на Pinterest споделят, че са намерили подходящ артикул за закупуване, докато във фейсбук този % е 40.

7. Все повече потребители на Pinterestнамират мрежата за идеялно място където "могат да изберат нещо за купуване" или "да следят за нови, интересни предложения".

8. Наскоро Sony публикува статистика, че принтерест им докарва до 10 пъти повече трафик на публикация от Twitter.

9. Известна марка бижута сподели, че откакто са вкарали "pin it" бутона, Pinterest е станал #1 социална мрежа, докарваща им продажби, като преднината на Pinterest пред фейсбук е 3%.

10. Pinterest е #3 социална мрежа в САЩ ( след Фейсбук и Twitter ).

11. Средното време прекарано в Pinterest на ден от САЩ потребителите е 98 минути, докато във фейсбук е 17 минути.

12. Най-популярните категории в мрежата са: "food and drink", "diy and crafts", "home decor".

Ето и някои статискити:

* Потребители намиращи мрежата за развлекателна и подходяща за "убиване на време" :
Pinterest 74%, Facebook 65%

* Потребители, вдъхновени от мрежата за да си купят нещо: Pinterest 70%, Facebook 17%

* Потребители намиращи мрежата за подходяща и полезна в търсенето и следенето на любими неща:
Pinterest 67%, Facebook 21%

* Потребители намиращи мрежата полезна за информиране около нововстите в любимите им интереси:
Pinterest 67%, Facebook 22%

* Потребители намиращи мрежата полезна за получаване на изгодни оферти от авторитетни марки:
Pinterest 39%, Facebook 26%


Бладогаря за четенето :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Защо да бизнесът ни се нуждае от Printerest

Добро четиво, само си оправи pRinterest на всички места :)

Бях копирал за болд и не съм обърнал внимание, даже и заглавието съм объркал :) Мерси , ще помоля админа да го редактира
 
От: Защо бизнесът ни се нуждае от Printerest

Питерест е голяма сила с огромен потенциал, а все още липсва солидна конкуренция от маркетьори. Сега е момента да се развиват акаунти там, защото в тази социална мрежа е бъкано със заможни лелки от Щатите с кредитни карти, които са особено активни.
 
само да кажа понеже Rocksatedy изиска корекции на заглавието няколко пъти

в първите няколко часа може да си редактирате заглавието сами като след като цъкнете на едит отидене на адвансъд едитор (продължи в преовода) там има и поле за заглавие което като промените както във всяка друга форум система :) просто не става от съкратения аякс едитор който отваря поста без презареждане
 
От: Защо бизнесът ни се нуждае от Printerest

Питерест е голяма сила с огромен потенциал, а все още липсва солидна конкуренция от маркетьори. Сега е момента да се развиват акаунти там, защото в тази социална мрежа е бъкано със заможни лелки от Щатите с кредитни карти, които са особено активни.

Не знам колко българи ще оценят потенциала на пинтерест. От една година съм там, и още тогава бе по-добър като идея от фацебуцето.
Ако знаех английски както трябва, за една година щях да имам съвсем прилични приходи.
 
От: Защо бизнесът ни се нуждае от Pinterest

Ами и аз пинвам ангоезични сайтове, ама за български няма почти никакъв ефект. Главната аудитория на Pin-a е отегчени американки, така че видят ли друга азбука натискат "back" бутона веднага. От там пада PPV, и ако сайта разчита на Adsense, то собственика е леко прецакан от Pin манията.
 
От: Защо бизнесът ни се нуждае от Pinterest

Пиши всичко на английски. И без това за България няма интерес/трафик, поне някой да се подлъже да кликне :) А защо пък не и да си аутсорснеш бизнеса, ако се окаже, че има интерес ?
 
От: Защо бизнесът ни се нуждае от Printerest

Питерест е голяма сила с огромен потенциал, а все още липсва солидна конкуренция от маркетьори. Сега е момента да се развиват акаунти там, защото в тази социална мрежа е бъкано със заможни лелки от Щатите с кредитни карти, които са особено активни.

Това важи ли още към днешна дата :)
 
От: Защо бизнесът ни се нуждае от Pinterest

:D Браво!
Ако повече се пишеше във форума по темата....
 
От: Защо бизнесът ни се нуждае от Pinterest

Хмм ... как стои въпроса там? Има ли страници пак като фб,трупат ли се фенове и т.н.Може ли да се използва за трафик на сайт с адсесн,а за адълт сайт ?
 
От: Защо бизнесът ни се нуждае от Pinterest

Пинтерест е предимно женски сайт.А жените са в пъти по-склонни да пазаруват онлайн.
Така че Пинтерест има огромен потенциал, ако промотираш правилните продукти (т.е продукти по които жените си падат и са склонни да ги купят онлайн).
 
От: Защо бизнесът ни се нуждае от Pinterest

Хмм ... как стои въпроса там? Има ли страници пак като фб,трупат ли се фенове и т.н.Може ли да се използва за трафик на сайт с адсесн,а за адълт сайт ?

Там всеки потребител има много страници(дъски), в които качва постове(пинове). Може да качваш пинове от сайт, картинки от твоя компютър и от самия пинтерест(репинване). Можеш да трупаш последователи на самата дъска, може да трупаш и последователи на самия профил. Може да се използва за трафик на адсенес, за адулт не съм сигурен(мисля, че не).

Проучи системата, доста е интересна, и доста лесно се докарва приличен трафик. Прочети тази тема: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=41439 - ще ти помогне доста. Също има доста хубави теми в BHW :)
 
От: Защо бизнесът ни се нуждае от Pinterest

Търся англоезична реклама в пинтерест - темата - домашни любимци, по-специално кучета. Пращайте на лично ако имате много дъски, трафик и т.н.
 
От: Защо бизнесът ни се нуждае от Pinterest

Търся англоезична реклама в пинтерест - темата - домашни любимци, по-специално кучета. Пращайте на лично ако имате много дъски, трафик и т.н.

Имаш ЛС :)
 
От: Защо бизнесът ни се нуждае от Pinterest

В България си знаят Facebook :) Pinterest и Twitter за Американците... ефект има като социален сигнал за google но продажби и трафик няма да отчетем скоро :D тази статистика горе е абсолютно нереална за български проекти.
 
От: Защо бизнесът ни се нуждае от Pinterest

В България си знаят Facebook :) Pinterest и Twitter за Американците... ефект има като социален сигнал за google но продажби и трафик няма да отчетем скоро :D тази статистика горе е абсолютно нереална за български проекти.

Разбира се, че не става въпрос за БГ потребители.
 

Горе