Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

Desisslava Dimitrova

Active Member
Този месец 4 човека добавиха в количката, но не поръчаха.
Явно нещо не правя както трябва.
Дайте идеи как да ги накарам да си поръчат продуктите, които им харесват.
Става въпрос за сайта за ръчна изработка на бижута.
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

Може би очакват спад на цената и тогава ще поръчат.
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

Има много голяма вероятност защо не са поръчали. При онлайн магазините един голям % от добавените поръчки в кошницата, не биват закупени. Може да са намерили в друг сайта друго, което повече да им харесва, както казаха по-горе да чакат да спадне цената. Да са се отказали, защото са решили, че не го искат. Вариантите са много.
За да завършат поръчката трябва да ги накараш да закупят продукта още в началото. До колкото виждам в сайта ти липсват описания на продуктите или твърде кратки. Направи хубави, качествени претставяня на продуктите, които да накарат клиента да ги закупи.
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

Какво повече да напиша в описанието от това?

Има много голяма вероятност защо не са поръчали. При онлайн магазините един голям % от добавените поръчки в кошницата, не биват закупени. Може да са намерили в друг сайта друго, което повече да им харесва, както казаха по-горе да чакат да спадне цената. Да са се отказали, защото са решили, че не го искат. Вариантите са много.
За да завършат поръчката трябва да ги накараш да закупят продукта още в началото. До колкото виждам в сайта ти липсват описания на продуктите или твърде кратки. Направи хубави, качествени претставяня на продуктите, които да накарат клиента да ги закупи.
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

пробвах да направя поръчка и падащото меню с кошницата има бъг. не можах да кликна на бутона "плащане"

чак после намерих отделно линк към "плащане"
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

Добавих продукта от линка в кошницата и когато се опитам да дам на "Плащане" прозореца изчезва... :) Предполагам това ти е проблема.
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

Добавих продукта от линка в кошницата и когато се опитам да дам на "Плащане" прозореца изчезва... :) Предполагам това ти е проблема.

Не успя да завършиш поръчката, нали?
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

След като добавя продукта в количката и кликна на "Кошница 1 артикул(а) - 37.50 лв" се отваря прозорец с артикула в количката и долу в дясно пише Кошница и Плащане, нали така. След това, като преместя курсора надолу към Плащане и прозореца се скрива. Според мен прозореца на кошницата се застъпва с менюто ти и от там идва проблема.
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

Какво повече да напиша в описанието от ?

Явно съм гледал продукти, където просто са описани от какво са направени. Тези не съм ги видял. Така е добре. :)
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

При добавяне не продукт в кошница е добре да излиза попъп, който да насочва към плащане или да продължи с пазаруването.
Отделно - махни тоя зелен цвят - отвратителен е. :)
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

Сайта ти има проблем с очакваното поведение. Многото посетени сайтове са възпитали определени навици в хората, които пазаруват от интернет.
В случая има объркване с това, че като мина с мишката над продукт и излиза бутон "Добави", а няма бутон "Виж". Ако искам да разгледам продукта, ще кликна на бутона "Добави".
 
От: От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

След като добавя продукта в количката и кликна на "Кошница 1 артикул(а) - 37.50 лв" се отваря прозорец с артикула в количката и долу в дясно пише Кошница и Плащане, нали така. След това, като преместя курсора надолу към Плащане и прозореца се скрива. Според мен прозореца на кошницата се застъпва с менюто ти и от там идва проблема.

Прав беше. Наистина категориите пречат на количката. Ще ги оправя.
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

При добавяне не продукт в кошница е добре да излиза попъп, който да насочва към плащане или да продължи с пазаруването.
Отделно - махни тоя зелен цвят - отвратителен е. :)

Ще видя какво мога да направя. Още съм начинаеща с платформата.
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

На мен ми е направило впечатление ,че много от българските магазини не са направени добре.По някой път не мога да завърша поръчката.Ако не стане поръчвам през пощата или се отказвам.
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

Значи, в общи линии проблемите са технически.
Махнах една категория и вече количката се достъпва нормално.
За другите ви съвети - ще се постарая да направя каквото ме посъветвахте.
За съжаление, зеленото не може да се смени от настройките на темата. Май ще трябва да се забавлявам с кода.
Ако се сетите нещо друго, пишете.
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

Това е като в мола... обикаляш, пробваш нещо (не ти хареса/стане), пък го върнеш... С тази разлика, че в магазина ти не е нужно да го подава на персонала, а си го зарязва в количката. Ти ако си мислиш, че във физическия ти магазин квото пипнат ще го отнасят... ехее...

Вече, ако имаш непоръчани поръчки на последната страница преди потвърждаването може да е защото пробват колко ще им струва всичко с доставката (много малък процент от всички непоръчани колички).
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

За съжаление, зеленото не може да се смени от настройките на темата. Май ще трябва да се забавлявам с кода.
Ако се сетите нещо друго, пишете.

Няма какво да се забавляваш.
Не е в отделен CSS файл, а ти е в самия код (не знам темплейта как ти се зарежда), но ако погледнеш сорса на страницата ще видиш зеления цвят вкаран css на ред 312.
Това е гадния зелен цвят: #00ff00

<div id="content"><style type="text/css">
.toplinks ul li a, .jcarousel-item .hidediv .name a, .product-info .review .share a, .breadcrumb a, .htabs a.selected, .box .box-heading, #content .box .box-heading, .product-list .wishlist a, .product-list .compare a, .product-grid .wishlist a, .product-grid .compare a, .product-info .price .reward, .footlinks .column a, #menu > ul > li > a, .product-info .description a, .product-info .cart div a, .product-list .name a, .box-category > ul > li a.active, .product-compare a, .product-grid .name a, #review-title, #tab-information .description a { color: #00ff00!important;}
.jcarousel-item .hidediv .price, #tab-information .price, a.button {background-color:#00ff00!important}
</style>
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

Намери някой да ти оправи кода на кошницата , работа за 10 минути
Като кликне на кошницата да се отваря директно страницата на кошницата .

А и ако може махни изкачащия прозорец с лайкове за фейса . Все пак това е магазин :)
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

Благодаря на всички.
Ще се постарая на изпълня съветите ви.
 
От: Защо клиентите добавят в количката, но не правят поръчка?

Може ли някой да ми каже в кой файл да бръкна, за да променя текста на началната страница?
 

Горе