Защо се разцепиха PayPal и Ebay?

xyz1

New Member
Ако сте чели новините, то Ebay планира да отдели PayPal като отделна компания. Но какъв е смисълът от всичко това? Според официалните изявления твърдят, че така ще могат да оперират по-добре. Те и без да се разцепват могат да оперират все едно са самостоятелни компании. Всичко дали се дължи само на това да може на борсата да имат отделни акции?
 
От: Защо се разцепиха PayPal и Ebay?

На кого му пука? Акции ли ще си купуваш?
 
От: Защо се разцепиха PayPal и Ebay?

HP също се разделя. По-тесният фокус на отделните нови компании води до по-голяма ефективност.
 
От: Защо се разцепиха PayPal и Ebay?

На кого му пука? Акции ли ще си купуваш?
Няма да си купувам, но се интересувам от правилата на бизнеса.
Иначе мнението ти е някак себеотхвърлящо се. Веднага бих ти казал: "На теб пука ли ти за какво питам, че ми отговаряш?".

По-тесният фокус на отделните нови компании води до по-голяма ефективност.
Това им е официалното обяснение. Но каква им е по-голямата ефективност? Те вътре в самата компания могат да си се управляват напълно независимо - никой не може да ги спре!

По-вероятно на xyz1 му трябват мнения :lol: не аксии
И за какво ми са мнения? Аз съм регистриран днес, така че със скоростта с която пиша мнения ще ми дойдат в супер излишък докато минат 6-те дена период!!!
 
Последно редактирано:
От: Защо се разцепиха PayPal и Ebay?

По-вероятно на xyz1 му трябват мнения :lol: не аксии
 
От: Защо се разцепиха PayPal и Ebay?

Няма да си купувам, но се интересувам от правилата на бизнеса.
Иначе мнението ти е някак себеотхвърлящо се. Веднага бих ти казал: "На теб пука ли ти за какво питам, че ми отговаряш?".


Това им е официалното обяснение. Но каква им е по-голямата ефективност? Те вътре в самата компания могат да си се управляват напълно независимо - никой не може да ги спре!
Фокус. Фокусът има своите редица аспекти - на стратегическо ниво, на организационно, финансово и личностно дори. Например, аз работя в момента в консултантска компания, която е дъщерна фирма на инвестиционен фонд /не е отдел/. Ние имаме още две сестрински фирми, собственост на въпросния фонд - едната за енергия, другата за e-mobility. Всички ние сме отделни фирми и имаме официални отношения помежду си - плащаме си за услугите, ако си ги продаваме помежду си, и т.н. А имаме едно и също име, с наставка накрая - energy/business services/e-mobility.

Ето някои примери, защо това разделяне е нужно, според мен:
1. Ясност в стратегическите цели и пълна свобода на собствениците да преследват тези стратегически цели. Ако са отдели, няма да имат пълна свобода, а ще следват бюрокрация и правила - прочети надолу.
2. Две отделни компании имат separate liabilities, което води до различни характеристики на техните финанси - възможности за взимане на заеми, кредитни рейтинги, спрямо това, ако биха били една компания.
3. Борба за ресурси. Редица "вътрешни компании" както ти ги наричаш в една компания се борят от един инвестиционен pool. Далеч по-ефективно е, ако имат различни бизнес модели, както горните две, да са си самостоятелни компании, и да си финансират разделно своите различни нужди.
4. Тромав decision making. Как Пейпал да взима бързо и ефективно важни стратегически решения, ако трябва да следва дългите организационни процеси вътре в Ибей?
5. Организационен хаос - каква е ефективността на всички стотици отдели, кой я наблюдава, кой на кого е длъжен, т.н. Колкото по-голяма е организацията, толкова по-тромава е, като правило.
 
От: Защо се разцепиха PayPal и Ebay?

Сега ще ти го обясня по нагледно - Говорят си двама психиатри и единият вика аз съм му хванал цаката - Като дойде пациент го питам дали играе шах - ако играе му казвам да спре ако не играе да почне да играе.
- И какво помага ли ???
- Да в 90% от случаите.

Същата работа е в големите компании - Плащат луди пари на СЕО-то и очакват някакви извънземни решения - а те чудеса не могат да направят - ако няма какво да придобият - решават да се цепят.

Преди около месец най големият им конкурент АлиБаба излезна на борсата и сега се чудят какво ново да направят та да се говори за тях - На първо време за пореден път смениха дизайна на Пайпал - абсолютно безсмислено - разликата е че сега са омазали връзката с куриера ПарселФорс и не може един етикет да разпечатиш като хората.
 
От: От: Защо се разцепиха PayPal и Ebay?

Сега ще ти го обясня по нагледно - Говорят си двама психиатри и единият вика аз съм му хванал цаката - Като дойде пациент го питам дали играе шах - ако играе му казвам да спре ако не играе да почне да играе.
- И какво помага ли ???
- Да в 90% от случаите.

Същата работа е в големите компании - Плащат луди пари на СЕО-то и очакват някакви извънземни решения - а те чудеса не могат да направят - ако няма какво да придобият - решават да се цепят.

Преди около месец най големият им конкурент АлиБаба излезна на борсата и сега се чудят какво ново да направят та да се говори за тях - На първо време за пореден път смениха дизайна на Пайпал - абсолютно безсмислено - разликата е че сега са омазали връзката с куриера ПарселФорс и не може един етикет да разпечатиш като хората.
Това с дизайна го направиха за да намалят фишинга (заради видеото което зарежда на самия логин пейдж). По трудно се прави фишинг на така страница.
 
От: Защо се разцепиха PayPal и Ebay?

PP Upcoming User Agreement Updates @ Effective Date: November 18, 2014 (важи за всички държави извън ЕС excl. UK, проверено засега; на бъдещ етап може и да го въведат в ЕС, сигурно имат някакви затруднения/препятствия; също да се има на предвид, че ВСЕКИ buyer/trader/seller, с който deal-вате след 18 ноември и той НЕ е с европейски PP acc, то за тях ще са влезли в сила новите промени, и ще има право да връща кинти до 6 месеца; за UK важат промените от 17 юни 2014);
PayPal expanding return window to six months;
PayPal reports another strong quarter;
PP Returns @ One less thing to worry about. Your return costs refunded.

…и не на последно място, няма нужда да се „преразказва“ написаното във връзките.
 
Последно редактирано:
За английските си клиенти го въведаха отдавна това, т.е. те могат да оспорят плащането до 6 месеца след датата му.
 
От: Защо се разцепиха PayPal и Ebay?

Тея 27 и те вече са „в кюпа“ считано от 25.01.2015г. 180 дни и за тях.

От 29.12.2014г. също влизат някои.

Пълните промени и новости.

Както винаги изумен оставам като проверявам някои от компаниите, с които споделят информация, с какво се занимават и какъв им е продукта. И вече разбирам защо при дадени лимитации или perm такива ДОРИ и PP reps не могат да ти кажат за какво е била или какво е провинението, а пишат онова default-ското за „риска“ и „security reasons“, а отговорът е, че просто интегрираните компании с техните системи, с които работят, им „писука“ и има червени знаци/flags, което не говори добре за използването на даденият акаунт и/или информацията, extract-ната от него. И на базата на този риск вече следват тея пишман забрани.
 
От: Защо се разцепиха PayPal и Ebay?

Кофти пост, нямащ нищо общо с темата, но пък и за сметка на това не отговарящ и на истината.

Yeah, може да имаш множество eB accs, но един изгърми си, останалите, тъй като са linked, СЪЩО изгърмяват, така че е безсмислено.
Legally, може да се имат 1 x Personal (само за плащания) и 1 x Premier/Business (за получаване на плащания и разплащания), both linked. Не и по два от всеки вид, иначе бананец.

---

Ако не друго, то поне може да се драсне, че вече в целия свят buyers могат да raise-нат dispute до 180-тия ден. Като update.
 

Горе