Защо така подскачам в SERP-а?

lqllqlq

Well-Known Member
Здравейте,
интересува ме защо домейна за видеонаблюдение така си скача в СЕРП-а на дневна база?
Домейна е на 7-8 месеца, съдържание/продукти се добавят, но не всеки ден, по-коректно е да се каже на 10тина дни. Към него има под-домейн с блог на WP. По някои от думичките, за които проверявам си подскача на дневна база с +-10 до 30 позиции. В същото време блога, в който се пише 2 пъти месечно е непоклатим. Не стига това, ами се класира в пъти по-добре от магазина.
Дайте малко акъл защо така се мята магазина и по каква причина блога, които не е толкова активен и с толкова страници като магазина се класира по-добре?
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Здравей

Разгледах внимателно сайта ти и всички линкове дето си сложил
излиза на 21 място на видеонаблюдение на другите места още по назад
много си се постарал браво на теб
защо не излиза е ясно нали сега нещата се объркаха с този анхор текст
т.е. ако сложиш целевия анхор примерно видеонаблюдение
гугъл няма да ти го изкарва защото ще го вземе за лоша практика
а ако не сложиш анхор текст видеонаблюдение гугъл пак няма да го изкара защото нямаш такъв
Разбра ли ме????
:)
Аз правих един сайт който сега има ПР3 а го няма никъде
нещо нещата се объркаха на глобално ниво
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Горе-долу схванах, но ме дразни другото - това подскачане и лошото класиране спрямо блога. Към магазина има линкове и тн, а към блога нищо, а въпреки това резултата е точно обратно пропорционален на вложените усилия
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Ами може би защото ВП се оптимизира по-лесно от системата на сайта. И аз четох някъде че анхор линковете вече нямат същата тежест, някой има ли повече информация за това ?
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Ами може би защото ВП се оптимизира по-лесно от системата на сайта. И аз четох някъде че анхор линковете вече нямат същата тежест, някой има ли повече информация за това ?

Колко по-лесно от това да не правиш нищо? Говорим за 1, до максимум 2 статии на месец. Това не е много оптимизация, да не кажа никаква. А се получава, че да кажем за "видеонаблюдение цена" блога излиза на 5-7ма позиция, а магазина в най-добрият случай на 21. Другото, което забелязвам са тия скокове с по 10,20,30 позиции нагоре или надолу. Тоест днес проверявам и по дума е на 30 позиция, след ден е с -35, а след още ден е с +34, после -20, след това +22 и така...

Пропуснах да кажа, че съм внимавал до колкото това е възможно, по отношение добавяне на линкове, споделяне на линкове и тн. Старах се да са разтеглени във времето - сайта е на 7-8 месеца, дадох му да диша първите 3-4 и го карах супер леко, като след 4тия месец започнах добавяне. Едва на 6тия си позволих малко да засиля темпото, като под засилване имам предвид 2-3 пакета с линкове от офертите тук, но пуснати за около 45 дни с поне 7-10 дни между всеки пакет.
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

...сайта е на 7-8 месеца, дадох му да диша първите 3-4 и го карах супер леко, като след 4тия месец започнах добавяне. Едва на 6тия си позволих малко да засиля темпото, като под засилване имам предвид 2-3 пакета с линкове от офертите тук, но пуснати за около 45 дни с поне 7-10 дни между всеки пакет.

Мисля, че това ти е грешката. 3-4 месеца си го оставил на самотек, без поддръжка, едва след това си се заел да работиш по него. Като се направи графика веднага излиза, че се помпат линкове изкуствено, без да има повишаване на другите параметри на сайта.
Моята практика е друга - като взема сайт и веднага почвам да работя по него, не го оставам да "отлежи" или да диша, отлежава само виното и ракията :).
Мисля, че си загубил много време работа по сайта.

И да, Kreayshawn е прав - Гугъл харесва Уордпрес.
 
От: От: Защо така подскачам в SERP-а?

Моята практика е друга - като взема сайт и веднага почвам да работя по него, не го оставам да "отлежи" или да диша, отлежава само виното и ракията :).
Мисля, че си загубил много време работа по сайта.

И моя опит беше такъв ама това май сега не важи аз направих сайт за 2 месеца вкарах страшно много инфо и линкове и труд и нищо
май е по добре да го оставиш да отлежи или поне първите месеци да е по слаба опитмизацията
Според мен идеята е такава ако гугал прави чести беклинк упдейта трябва да се прави бърза оптимизация ако са на рядко бавна
не съм сигурен просто предполагам
ако някой е по в час да го поясни това
Най лошото в цялата работа е че ако правиш оптимизация за клиент и нещата се бавят и той започва да не ти вярва и т.н.
а бе зае.......
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Не натискайте нови сайтове - наблюденията ми са че за ЕН сайтовете в повечето случаи ако е на по малко от 6 месеца натискането води до пропадане - За БГ сайтовете като чели този срок е по малък.

Всеки иска като направи нещо и веднага да го види на парахода - е да ама вече все по трудно става Г само това и чака някой да почне да натиска та да го удави - единственото натискане на нови сайтове е добавяне на съдържание и само натурални линкове от където си хване докато не почне по дадени думи да ви вади до към трета страница - появите ли се трайно в първите три страници можете да почнете лекичко да подбутвате.

Това не е универсална рецепта знам че сега поне десет човека могат да ми донесат от десет кладенеца вода как чисто нов сайт са го класирали на първа страница за една седмица но това е по скоро изключение от колкото правило и все по рядко ще става а резултата в дългосрочен план ще е отрицателен.

Даже както вчера коментирах с ТЕО имам чувството че тези дето ги удари пингвина миналата година и не е пипано по тях ги реабилитира леко по леко. Дето се вика времето лекува.
 
От: От: Защо така подскачам в SERP-а?

И моя опит беше такъв ама това май сега не важи аз направих сайт за 2 месеца вкарах страшно много инфо и линкове и труд и нищо
май е по добре да го оставиш да отлежи или поне първите месеци да е по слаба опитмизацията
Според мен идеята е такава ако гугал прави чести беклинк упдейта трябва да се прави бърза оптимизация ако са на рядко бавна
не съм сигурен просто предполагам
ако някой е по в час да го поясни това
Най лошото в цялата работа е че ако правиш оптимизация за клиент и нещата се бавят и той започва да не ти вярва и т.н.
а бе зае.......

Не би се съгласил с теб. Значи, по отношение на клиентите - обяснява му се, че това е дългосрочна работа, не става от днес за вчера, първите резултати ще ги види след няколко седмици, месец в най-добрия случай, а след около 2-3 месеца ще се покажат първите резултати, и след около 4-6 месеца вече ще се знае каква е тенденцията. Горе-долу в такъв период от време са резултатите. Ако е съгласен - да почва, ако не - да отива в рекламна агенция и да взема реклама.

Според мен идеята е такава ако гугал прави чести беклинк упдейта трябва да се прави бърза оптимизация ако са на рядко бавна
не съм сигурен просто предполагам

И с това не съм съгласен. За мен е лесно и просто - играй по правилата, прави всичко когато и както трябва и няма да те хване никакъв ъпдейт на Гугъл, няма да се интересуваш и да трепериш от тях. Забележи по форумите, включително и в тоя, кои постоянно говорят за някакви ъпдейти на Гугъл - само тези, които са пострадали и не успяват да си класират сайтовете!

И моя опит беше такъв ама това май сега не важи аз направих сайт за 2 месеца вкарах страшно много инфо и линкове и труд и нищо
май е по добре да го оставиш да отлежи или поне първите месеци да е по слаба опитмизацията

Когато казвам "като взема сайт и веднага почвам да работя по него", това не означава да го наливам от първия ден с линкове и съдържание. Тук се иска огромна работа, най-вече аналитична - да се следят показателите на брояча, и най-вече на Аналитикса и да се реагира спрямо тях. Ако едно нещо е направено навреме - спестява много работа и усилия в бъдеще време. Ако знаете как и пуснете навреме 1 статия, 1 връзка, 1 линк - това в бъдеще време ще ви спести десетки статии, десетки линкове и връзки, и в немалко случаи и много пари.
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

mantaman напълно съм съгласен с теб лошото е че клиентите искат все по бърз и по бърз резултат и трябва да се върви по ръба на бръснача и да се рискува страшно много иначе губиш клиента
Миналата година имах два случая сайтовете излязоха на първо място един месец след като ми избягаха клиенти
а най лошото е че един от тия сайтове е все още на първо място 6 месеца след като клиента се отказа
:D

Някой може ли да хвърли малко светлина по въпроса за анхор текста че нещо там стана голяма боза
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Миналата година имах два случая сайтовете излязоха на първо място един месец след като ми избягаха клиенти
а най лошото е че един от тия сайтове е все още на първо място 6 месеца след като клиента се отказа

И значи съм прав в предния си коментар, и смятам, че не само клиента, но и ти сам си виновен. Не знаеш кое, какво, как да правиш - носиш си последствията!
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Да по принцип си прав
трябва да се намери някакъв баланс между едното и другото
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Не натискайте нови сайтове - наблюденията ми са че за ЕН сайтовете в повечето случаи ако е на по малко от 6 месеца натискането води до пропадане - За БГ сайтовете като чели този срок е по малък.

Всеки иска като направи нещо и веднага да го види на парахода - е да ама вече все по трудно става Г само това и чака някой да почне да натиска та да го удави - единственото натискане на нови сайтове е добавяне на съдържание и само натурални линкове от където си хване докато не почне по дадени думи да ви вади до към трета страница - появите ли се трайно в първите три страници можете да почнете лекичко да подбутвате.

Това не е универсална рецепта знам че сега поне десет човека могат да ми донесат от десет кладенеца вода как чисто нов сайт са го класирали на първа страница за една седмица но това е по скоро изключение от колкото правило и все по рядко ще става а резултата в дългосрочен план ще е отрицателен.

Даже както вчера коментирах с ТЕО имам чувството че тези дето ги удари пингвина миналата година и не е пипано по тях ги реабилитира леко по леко. Дето се вика времето лекува.

Може би не се изразих правилно по-горе. Не съм го зарязал, а след много питане стигнах до схемата описана от mantaman. Хвана си линкове по форуми, малко споделени линкове в социалки, ритмично добавяне на нови продукти, периодични промени по текст на заглавна и извадени там продукти, редуване на до колкото е възможно по-дълги и кратки изцяло авторски описания, снимки на продукти, които са обработени, а не взети директно от мрежата...
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Може би не се изразих правилно по-горе. Не съм го зарязал, а след много питане стигнах до схемата описана от mantaman. ...

Е, вече го разбра - тази схема е погрешна, а хората които са ти я препоръчали са се направили на големите разбирачи.

Та... да си дойдем на думата: Такива теми винаги ги завършвам с въпроса:

Абе защо се наемате да вдигате сайтове и да вземате пари на клиенти, след като не разбирате?
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Абе странник що говориш като последна инстанция да не са ти дали диплома от последната СЕО конференция та се правиш на тежък.

Ако искаш да споделиш нещо полезно давай ако ще се фалиш колко си голем покажи некой твой сайт дето е на водещо място в тежка ниша и тогава се пеняви
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

mantaman - винаги говоря от собствен опит. Това, кое какво ще покажа си решавам само и единствено аз. Знания свободно не раздавам! Вече достатъчно написах по тази тема - ако четете и правите това което написах няма да се провалите.
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Кое написа бе оптимизатор - прочети си постовете в тази тема и ако в тях има пет полезни приказки ела ми кажи.

Ако целият ти опит е в оптимизирането на турски сериали дето зорлем ги добутваш до първа страница езък ти за надуването.
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Горе-долу схванах, но ме дразни другото - това подскачане и лошото класиране спрямо блога. Към магазина има линкове и тн, а към блога нищо, а въпреки това резултата е точно обратно пропорционален на вложените усилия
Ти обикновено не слушаш, но това си е твое право.
Имам един извод - гошо класира според софтуера, според типа сайт. В конкретния случай: блог платформата е с предимство пред софтуера на онлайн магазина.
Освен това.
http://blog.video-nabliudenie.com/ptz-kamera-kontroler-kak-nastroika/#more-168 - В тази страница видеонаблюдение е водещата дума. Думите са плавно разпределени.
http://www.video-nabliudenie.com/ - Тук водещата дума е камери. Разпределението на думите е много стъпаловидно. Н тагове нямаш. В блога поне има някакви.

Ако нещо скача непрекъснато в SERP-а, то гошо не е съвсем наясно с него - какво е това нещо и за какво служи. По едни правила в алгоритъма трябва да го избута по-напред, ама по други не трябва.
 
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Да, mantaman, точно така, турските сериали са ми силата, както си личи и от подписите ми, а ти чак едва сега ли го забеляза? Браво на теб!

lqllqlq - държа на мнението си, за това което написах в предните постове.
Сега заради mantaman погледнах сайта ти, досега не бях го гледал, говорех единствено по твоите думи. Та, след като погледнах основния сайт - въобще не съм изненадан откъм подскачането на сайта. Считам че онпейдж seo-то е зле. А то е много важно. Онпейдж seo-то ти го няма, постигаш класирането с линкове и Гугъл се чуди какво да прави. Освен това и както сам каза, "периодични промени по текст на заглавна" - смятам, че е грешно поведение. Промениш ли текста на началната страница - променяш всичко, основно, и Гугъл отново класира сайта по новите данни.

И на базата на това, което описах се съгласявам с Вискяр Бг:

В конкретния случай: блог платформата е с предимство пред софтуера на онлайн магазина.
 
Последно редактирано:
От: Защо така подскачам в SERP-а?

Странник радвам се че може да пишеш и конструктивно

Ляля както казаха и другите имаш малко работа по самият сайт

Имаш 4 Н1 тага

<H1>: Най-продавани
<H1>: Видеонаблюдение - Добре дошли в магазина за видеонаблюдение!
<H1>: Топ оферти
<H1>: Етикети

Виждал съм добре класирани магазини с по два ама с четири Н1 тага не съм виждал - Намери къде им слага тия тагове и ги направи Н3 - само заглавието си остави Н1
- Категориите си ги направи Н2

Ако бях на твое място щях да разкарам доста неща от първа страница - Флаша за безплатната доставка и Въртележката на продуктите горе над текста, Хвалбите на клиентите, чата и етикетите.
 

Горе