За Гугъл + или защо не може да ползвате рел=аутор в Предприемач

От: Re: За Гугъл + или защо не може да ползвате рел=аутор в Предприемач

то не може в подписа да се използва :) Във форума може.... който отваря нова тема може да си го слага ръчно в първи пост ...

за да илзезе в серпа трбява да добавите и линк наобратно от гугъл +

@ Полтъгайса това с изчезването от на рекламате от аякс едитора някакъв мишмаш и само за този който едитва докато рефрешне не му го показва коректно

Аз съм се линкнал в +Predpriemach още преди да сложа подписа. Наистина обаче пробвах rich snippet testing tool-а и на моя тема дори не хваща rel=author, камоли да го визуализира в SERP-а.
Сега погледнах, че и в темата липсва ?rel=authro (умишлено е сгрешено) в края на линка. Явно филтрацията освен в подписите - хваща и темите. Т.е. не може да се ползва тук в момента, освен ако не се сложи като атрибут в <a href, но не ми е ясно как ще стане. Не съм ровичкал из IPB-то.

EDIT: Тестване на rel=author: [SUP]
+Ангел Порязов - Профил в Google+​
[/SUP]
 
Последно редактирано:
От: За Гугъл + или защо не може да ползвате рел=аутор в Предприемач

Нищо не си сбъркал в темата. Единствено си сбъркал линкването към предприемач от личната ти г+ страница.
сложи му www.predpriemach.com, а не без дубалветата, както е сега и ще ти излиза в рич снипетса.
Въпроса е друг, че някой след теб си линкне към профила, то тогава ще го показва него, а не теб.
 
От: За Гугъл + или защо не може да ползвате рел=аутор в Предприемач

"4.1 Изполването на rel=author към Г+ не е разрешено в подписите поставяйте такива линкове ръчно под / над текста на тема на която сте автор!"
Това правило за неможенето в подписите май не е въведено, ама карай
 
Re: От: За Гугъл + или защо не може да ползвате рел=аутор в Предприемач

Нищо не си сбъркал в темата. Единствено си сбъркал линкването към предприемач от личната ти г+ страница.
сложи му www.predpriemach.com, а не без дубалветата, както е сега и ще ти излиза в рич снипетса.
Въпроса е друг, че някой след теб си линкне към профила, то тогава ще го показва него, а не теб.

аз не ползвам гугъл+ ама си мисля доколкото разбрах че не директно предприемач ами към конктетната тема :) трябва да се линкне (например http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=42074 , а и най ме устройва да е така) някой от писалите в темата може да го пробва
 
От: За Гугъл + или защо не може да ползвате рел=аутор в Предприемач

Тъкмо тествах в инструмента на Google - темата SEO Olympics 2012 - хваща от раз, че аз съм автора (въпреки, че не се визуализира в SERP-а). Линкнал съм www.predpriemach и само predpriemach. Хваща го, без да се линква към всяка тема поотделно. coolice, направено е да се линкне само домейна, за да не се налага нон-стоп да потвърждаваш отделни URL адреси от профила си. :) Прегледах source-а и видях, че в темата за SEO Olympics, както и тук - независимо, че не е в подписа ми - форума пак игнорира и филтрира rel тага. Нали уж беше забранено само в подписа?

Колкото до тази тема - редактирах едно от мненията си по-горе и добавих rel=author, но не го хваща никъде:
Имейл адресът в домейна predpriemach.com е потвърден в този потребителски профил: Не
Връзка на обществен сътрудник от потребителски профил в Google+ към predpriemach.com: Да
Име на автора, автоматично открито на уеб страницата: Не е намерено.

В случая обаче като първа връзка открива adx.bg, дори и да не е верифицирана двустранно. :)

Първа връзка „rel=author“ от тази уеб страница: http://www.adx.bg/
Връзка (директна или недиректна) от уебсайта към потребителски профил в Google+: Да
Връзка на обществен сътрудник от потребителски профил в Google+ към www.predpriemach.com: Не
 
Re: От: За Гугъл + или защо не може да ползвате рел=аутор в Предприемач

на дефултната тема първата която е Predpriemach.com и която се вижда от търсачката не го игнорира смени на нея :) за да видиш
 
От: За Гугъл + или защо не може да ползвате рел=аутор в Предприемач

Няма смисъл да спорим по тази тема. Просто приемаме, че собственика иска така и това са правилата. Пък който иска да ги спазва, който не просто не ги спазва и така.
 
какво се получава и колко бъгаво работи :D

значи ето я темата колегата от пост номер 6 има линк до г+ в подписаси без рел аутор :shock:

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=36397

върпеки всичко този излиза като автор на темата във серп (форума не е пуснат да се индексира като отделни постове само като теми се индексира писах че ще има проблеми но си мислех че без рел=аутор няма да го захапва.... а то такам бъгаво....

Screenshot from 2013-08-29 23:21:38.jpg

какво се получава освен автора на темата да се сърди... са възможни и други обърквания :) ако например сте за оставка и пишете в тема която в подкрепа може като нищо да цъфнете като автор на темата в серп... после обяснвявайте че нямате сестра на по малко технически щом Г казва че сте автор значи сте автор :) медиите това и чакат

махнете ги тези плюсове от подписите ако не искате да има грешки...
 
От: За Гугъл + или защо не може да ползвате рел=аутор в Предприемач

Моето мнение - не го натрапвам на никой. В случая горе потребителя не е сложил rel=author в подписа си. Явно наистина, както казваш има някакъв бъг и гугъл го приема за автор въпреки това. Според мен най-простото е човека да махне обратния линк от г+ страницата си и няма да има проблем.
Иначе тази тема дето си дал линк към нея по-горе, ако я сложиш в rich snippets toola за да я тестваш не излиза, че е автор....
Та на истина има някакъв бъг май. Може пък гугъл като я е индексирал тогава същият потребител да е бил с rel=author тука в подписа.
 

Горе