За Колко Бихте Продали Линк във Ваш Сайт?

Green Bars

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
21   0   0
Ако темата не е в подходящата категория, моля да бъде преместена!

Та значи за колко бихте продали линк в статия във ваш сайт/блог.

Пр-2 , тематика финанси, бизнес, инвестиране и прочее

Цена в рамките на $150-$200 /година струва ли ви се нормална ?
 
От: За Колко Бихте Продали Линк във Ваш Сайт?

Аз продавам за 20 лева на година.
ПР 3- малко повече.

Ако предложиш на хора, които не са запознати, може да им предложиш и за 150 долара.
 
От: За Колко Бихте Продали Линк във Ваш Сайт?

Цена в рамките на $150-$200 /година струва ли ви се нормална ?

Даже е супер според мен :) Най-често съм продавал за $65 на година за еденичен линк, веднъж и за $170 на година :) Има много агенции, които само с това се занимават - реално се явяват посредници между крайни клиенти и собственици на сайтове. Хубавото е, че когато се разбереш за един линк с някои и му пратиш списък с другите сайтове, които притежаваш може да договорите и за друг линк. И все пак съм на мнение, че сериозни пари от продажби на линкове трудно се изкарват, горе-долу колкото за покриване на разходите за домейни и хостинги, но и това е нещо :)
 
От: За Колко Бихте Продали Линк във Ваш Сайт?

Цена в рамките на $150-$200 /година струва ли ви се нормална ?

За DP цената е нормална, но на мен ми се вижда много и не бих дал толкова.
По-добре повече линкове, отколкото 1 тематичен...
За тези пари ще си поръчам сателитки и пак ще съм на далавера.
 
От: За Колко Бихте Продали Линк във Ваш Сайт?

Доста премиум цена даваш за ПР-а си - може и да стане аз от ДП съм взимал ПР4 около 100 на година за форекс нишата.

Това за мен е глупост с линковете, към текстови реклми с линк сайдбара се ориентирам - там вече си е дебелата парата - 50 думи с един линк и при много индексирани страници тези пари на дето на година си ги дал на месец ги взимам
 
От: За Колко Бихте Продали Линк във Ваш Сайт?

Цена в рамките на $150-$200 /година струва ли ви се нормална ?

Важно е да се разграничи търговията с линкове от рекламата.
Ако линка е самоцел, то цената е висока. Ако търсиш популяризация и съответният сайт може да ти генерира посещения чрез този линк - зависи от посещаемостта на сайта.
Наскоро не помня кой от форума ме изуми, като ми рече, че цената за линк в един мой сайт с 500 000 импресии месечно би трябвало да е 2-3 лева /!/. Любопитно защо да продавам тогава, като само текстови линк/не банер/ от адСенс носи по около 15-20лв. в същия сайт...
 
  • Like
Реакции: Brad
От: За Колко Бихте Продали Линк във Ваш Сайт?

Калос е прав, навсякъде е така - ние искаме да продадем скъпо а купувача иска да купи на безценица, ако може и подарък да е, а най-добре ние сами да му платим за да му сложим линк :)
irgy.net - мисля, че цените ти са добри, реални за тематични линкове в статии, но много хора ще гледат да минат "тънко" и няма да се възползват.
 

Горе