За Производители

partytime

Well-Known Member
Здравейте,
с тази тема, искам да поканя всички производители на физически продукти в България да се представят, включително и хенд мейд производители на малки продукти и подаръци направени в къщи.
Идеята ми е да срещнем производители с търговци
Благодаря на всички :)
 
Здравейте, аз съм Атанас Зайков. Предлагам и правя печат на текстил(тениски, възглавнички, кройки на дрехи и др), керамични чаши, ключодържатели и други. Предлагания печат от мен е ситопечат, трансфер, сублимация, стикери и щампи от фолио.

Поздрави!
 
Хобито ми е да правя козметика:

IMG_20200924_124214.jpgIMG_20200924_124525.jpgIMG_20200924_124902.jpg

Балсами, лосиони, олия, кремове за лице и т.н.
Първоначално ги правих за жена си, ама ми хареса.
Всичко е с натурални продукти и качествени съставки(пример: ползвам истинско розово масло, дето е 50 кинта на милилитър) и Витамин Е.
Не съм узаконил още нищо, все още ми е хоби това, продавам от уста на уста дето се вика.
 
Продуктите на @alexkuzmov са топ топ. Отношението му също. Много силно препоръчвам да зарадвате половинките си с нещо от него.

5JZ0ods.jpg
 
Продуктите на @alexkuzmov са топ топ. Отношението му също. Много силно препоръчвам да зарадвате половинките си с нещо от него.

Здравейте, Виктор.

Това, което правите е страхотно, но за съжаление трябва да Ви информирам, че е напълно възможно да създадете много сериозни проблеми на Алекс.

При продажбата им в търговската мрежа козметичните продукти трябва да имат върху опаковката неизтриваема и лесна за четене информация за продукта. Тя трябва да съдържа данни за наименованието и адреса на производителя или вносителя, предпазните мерки при употреба, предназначението, начина на употреба, списъка на съставките, както и минималния срок на трайност на продукта. Когато размерите на първичната и вторичната опаковка не позволяват върху нея да бъде изписана необходимата информация, тя може да бъде поднесена под формата на листовка, етикет, лента или картичка. В този случай върху първичната и вторичната опаковка се посочва информация в съкратен вид или се изписва символ. Информацията се изписва задължително на български език. При продажба на козметични продукти от внос се допуска тя да бъде изписана на отделна брошура, етикет, лента или картичка, придружаваща единичната опаковка.

При етикетирането, рекламата и предлагането за продажба на козметичните продукти не се допускат текстове, наименования, изображения, търговски марки, фигури и други знаци, сочещи характеристики, които продуктите не притежават, включително за профилактика и лечение на болести. Съгласно европейското и българското законодателство т.нар. медицинска козметика не съществува – т. е. един продукт може да бъде или само „козметичен”, или само „лекарствен”, но не и двете едновременно.

Всеки козметичен продукт има т. нар. досие. Най-важната част от него е оценката на безопасността. Тя се основава на токсикологичната характеристика на всяка съставка, нейната химична структура и ниво на експозиция. Оценката на безопасността на произвежданите у нас козметични продукти се извършва само от лица с висше образование по медицина и призната специалност по токсикология или кожни и венерически болести или висше образование по фармация и призната специалност. Освен това оценителите трябва да имат професионален опит в областта на козметиката. Те носят пълна отговорност за достоверността и изчерпателността на оценката.

За извършване на оценката на безопасността не е необходимо да се провеждат клинични изпитвания върху хора.
На практика те могат да се извършват по желание на производителя, главно с цел доказване на определен ефект, за който претендира козметичният продукт (напр. „антикариесна” паста за зъби, „противопърхотен” шампоан, крем „против бръчки”, „слънцепредпазни” продукти и т.н.) и същевременно обективизиране на безопасността му за здравето.

Пускането в търговската мрежа на козметичните продукти местно производство или от внос се извършва след предварително уведомяване на съответната Регионална инспекция по опазване и контрол на общественото здраве (РИОКОЗ) от производителя или вносителя. Информацията се събира в изградения в МЗ национален регистър на уведомленията за пускане на пазара на козметични продукти.

Контролът по спазване на нормативните изисквания към козметичните продукти е възложен на органите на държавния здравен контрол. Основните дейности, които извършват регионалните инспекции за опазване и контрол на общественото здраве по отношение на козметичните продукти, са контрол на продукта на пазарна, на производствените предприятия, на складовете за търговия на едро и обектите за търговия на дребно. РИОКОЗ вземат и проби за анализ и лабораторни изпитвания на козметичните продукти по химични и микробиологични показатели. На контрол подлежат и местата на използване на козметичните продукти за професионална употреба - бръснаро-фризьорски и козметични салони.

Източник:

 
Толко ли не можеш да дадеш само линка.. Всеки път едно и също - джаска се целото ДУБЛЕ директно в темата, амън бре, баси ината..
Ти верно 100% гаранция си жена, ама СИГУРАЦИЯ отсекъде :) Поне хубава ли си, да търпиме, мамка му :D
 
Продуктите на @alexkuzmov са топ топ. Отношението му също. Много силно препоръчвам да зарадвате половинките си с нещо от него.
Дай линк от шопа да направиме оборот, и аз съм фен на натурале интеграле, въпреки, че чак устните нема си мажем де :)
 
ЗАКОН ЗА ЗДРАВЕТО

Чл. 210.
(1) (Изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Който извършва дейност в нарушение на здравните изисквания по този закон и нормативните актове по прилагането му, се наказва с глоба от 100 до 1500 лв., а при повторно нарушение - от 500 до 5000 лв.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Когато нарушението по ал. 1 е извършено от едноличен търговец, се налага имуществена санкция в размер от 200 до 3000 лв., а при повторно нарушение - от 1000 до 8000 лв.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Когато нарушението по ал. 1 е извършено от юридическо лице, се налага имуществена санкция в размер от 1000 до 5000 лв., а при повторно нарушение - от 3000 до 12 000 лв.

Защо създавате проблеми на Алекс?
 
Моля те спри, бе човек. Той ако поиска ще помоли да се модерира темата. Освен това никой никъде не е писал за покупки, продажби, цени и тн.
 
ЗАКОН ЗА ЗДРАВЕТО

Чл. 210.
(1) (Изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Който извършва дейност в нарушение на здравните изисквания по този закон и нормативните актове по прилагането му, се наказва с глоба от 100 до 1500 лв., а при повторно нарушение - от 500 до 5000 лв.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Когато нарушението по ал. 1 е извършено от едноличен търговец, се налага имуществена санкция в размер от 200 до 3000 лв., а при повторно нарушение - от 1000 до 8000 лв.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Когато нарушението по ал. 1 е извършено от юридическо лице, се налага имуществена санкция в размер от 1000 до 5000 лв., а при повторно нарушение - от 3000 до 12 000 лв.

Защо създавате проблеми на Алекс?

дискусии относно закона са в друга тема, не у**рай тази, моля!
 
Длъжен съм да предупредя, че с поведението си, промотирането и закупуването на опасни, или неразрешени продукти от този форум, създавате юридически проблеми за собствениците на тази платформа.

Темата не е създадена да се рекламират продукти без надлежни разрешителни.

Модераторите знаят какво ще последва при една проверка.
 
Длъжен съм да предупредя, че с поведението си, промотирането и закупуването на опасни, или неразрешени продукти от този форум, създавате юридически проблеми за собствениците на тази платформа.

Темата не е създадена да се рекламират продукти без надлежни разрешителни.

Модераторите знаят какво ще последва при една проверка.
Съгласен съм. @Blinky za ko6a.
 
Проблема е, че единствения, който създава проблем тук за Алекс (ако изобщо може да възникне проблем) е точно датата с нейните "знания" и "практика", защото текста, който изджаска тук, след няма и седмица ще е на първа страница у бота, точно след резултатът от говнамента..
Освен това, принцесата изобщо не се замисли, че Алекс сам си е дал данните, дори Виктор няма грам вина...
Амън бе, амън от палячовци!
 
Длъжен съм да предупредя, че с поведението си, промотирането и закупуването на опасни, или неразрешени продукти от този форум, създавате юридически проблеми за собствениците на тази платформа.

Темата не е създадена да се рекламират продукти без надлежни разрешителни.

Модераторите знаят какво ще последва при една проверка.
Благодаря ти за ценната информация, оценявам го.

Проблема с узаконяването във България, е че един прозиводител няма лесен начин да тества пазара без да му дишат във врата РИОКОЗ, НАП, НСБОП, ГДБОП, МВР, КАТ, БДЖ, ЕВН и т.н. безброй съкращения.

Звучи страхотно, но преди да похарча 5 цифрена сума за узаконяване, сертификати, токсикология, помещение, счетоводство и какво ли не още, искам първо да знам дали някой иска да купи това което правя.
Ако никой не го иска или продукта ми е скапан, не само че ще съм си загубил времето, парите, но и ще се чуствам двойно по зле от провала, ще трябва да чакам 5 години да закрия фирма с нула продажби.

Нека да не сме раци в кофа.
Надявам се че предупрежденията ти са написани с добра умисъл, но с оглед на тях, призовавам, никой да не рекламира, промотира или закупува каквито и да са опасни, неразрешени, нерегламентирани, ненадлежни, непозволени произведени продукти от мен.

Както @Victor R никой не е писал за покупки, продажби, цени и тн.

Каквото правя, го правя като хоби.
Ако потвърдя нужда на пазара ще направя нужното узаконяване така че всяка продажба да е законна.
 
Абе нема грижа.. един продаваше измислени илачи с тонове по форумите, даже в буркани от 800мл, и никой нищо не му каза с години..
 

Горе