За Хостинг Компаниите и Лимитите

gunshot

Active Member
Грозната тайна на хостинг компаниите е овърселинга - предлагат голям ресурс, често "неограничен" и тайно се надяват да не го използваш, както и най-често става.
От там идва и втората им грозна тайна - хостинг компанните обичат неуспешните сайтове, тези които правят 100-200 посещения на месец, а тези които пратят гигабайти трафик и десетки хиляди посещения изобщо не ги обичат, защото те им струват стотици пъти по-скъпо. Затова и понякога помагат на потребителите си сайтовете им да бъдат неудачни и непопулярни.
Примери за това са:
- ограничен брой едновременни заявки,
- ограничен брой процесорни минути, mysql минути,
- ограничен трафик,
- ограничен брой файлове в акаунта,
- ограничен размер на базите данни,
- забрана за hotlink,
- забрана за хостване на файлове,
- забрана за хостване на видео,
- забрана на определени типове сайтове,
- деактивиране на акаунти без нарувашане на определена забрана, или най-често поради "затрудняване на работата на сървъра, които е споделен"
- деактивиране на акаунти, защото използват webmail
- деактивиране на акаунти, защото изпращат имейли
- ограничение или забрана на cron job
- налагане на персонални ограничения на акаунтите, когато не нарушавате конкретно правило от общите условия
- учтива покана до седмица да се прехвърлите на VPS (на-често с подарък - деактивиран акаутн)
и т.н. :D

PS: нямам предвид конкретен хостинг доставчик и разбирам ограниченията на хостинг услугите, но смятам, че те трябва ясно да се комуникират с клиента, вместо да остават скрити в 15та страница на общите условия. Тогава и очакването на клиента, и начина по който използва услугата ще бъдат по-реалистични.
 
Последно редактирано:
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Много точен пост

Овърселинга си е нормална практика

От известно време хоста на едни познати почна много да бави и на няколко пъти да умира направо - На въпросният хост те имат реселърски акаунт с право на 100 акаунта от които изоплзват не повече от 10 а ресурсите като трафик и диск под 10% от това за което плащат

Обаждам се на компанията да ги питам какво става и момчето от поддръжката ми вика съжалявам ама този сървър е много натоварен и ще трябва да му увеличаваме паметта ???

Последва качествен скандал и нещата се оправиха
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Не знам какви практики имате, има само две причини за това - или вие сте прави а от хостингкомпаниите, където сте правят номера или вие не можете и не знаете какво да правите.
Моята опитност е друга. Аз съм доволен от "моята" хостинг компания, където ми е сайта. И не съм съгласен, че хостингите ограничават, и че искат само сайтове с трафик няколко стотин посещения. Та моя сайт прави над 115 000 на месец с над 310 000 отворени страници, няма да споменавам трафика колко е. И въпреки това за ваша изненада съм на споделен хостинг и се справям. Примерно, преди няколко дни имах около 7 500 дневен трафик и над 22 600 отворени страници и само 51.98 мин. CPU. Обаче аз знам как да си оптимизирам сайтовете! И не, не ползвам никакви кеширащи плъгини, а сайта ми е на така мразената от всички система Уордпрес.

Разбира се, аз не съм показател за трафик, има и други сайтове на същия хостинг, с много по-голям трафик от мен и пак нямат проблеми. Щом за едни може - значи и за други може.

Така, че медала си има две страни!
 
Последно редактирано:
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Абе то и на vps, си цакан, там първо те удрят в дисковото пространство после се почва с другото :D, така, че освен ако си нямаш собствен сървър няма как. Говоря за Бг. за Ен. не знам. Примерно аз сега държа един ВПС, и един суперхостинг, споделен, ако преместя всичко на впс, няма да ми стига мястото, иначе впс, ще работи много по-добре и бързо, а ако преместя това от впс на споделения, споделения ще клекне за процесорно време. :D
Така, че цирка си е пълен.
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Странник ние сме балъци и такива големи сайтове нямаме и не сме имали- за това си ревем не ни обръщай внимание
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Странник ние сме балъци и ...

Интересно ми е защо го казваш, защо се самообиждаш така, толкова ниско мнение ли имаш за себе си? Не е хубаво човек така да говори за себе си и да се самообижда.
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

На мен пък ми е интересно що не можеш да схванеш сарказма в написаното, ама както и да е то не всеки може и от хостинг да разбира и от сарказъм
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Грозната тайна на хостинг компаниите е овърселинга - предлагат голям ресурс, често "неограничен" и тайно се надяват да не го използваш, както и най-често става.
От там идва и втората им грозна тайна - хостинг компанните обичат неуспешните сайтове, тези които правят 100-200 посещения на месец, а тези които пратят гигабайти трафик и десетки хиляди посещения изобщо не ги обичат, защото те им струват стотици пъти по-скъпо. Затова и понякога помагат на потребителите си сайтовете им да бъдат неудачни и непопулярни.
Примери за това са:
- ограничен брой едновременни заявки,
- ограничен брой процесорни минути, mysql минути,
- ограничен трафик,
- ограничен брой файлове в акаунта,
- ограничен размер на базите данни,
- забрана за hotlink,
- забрана за хостване на файлове,
- забрана за хостване на видео,
- забрана на определени типове сайтове,
- деактивиране на акаунти без нарувашане на определена забрана, или най-често поради "затрудняване на работата на сървъра, които е споделен"
- деактивиране на акаунти, защото използват webmail
- деактивиране на акаунти, защото изпращат имейли
- ограничение или забрана на cron job
- налагане на персонални ограничения на акаунтите, когато не нарушавате конкретно правило от общите условия
- учтива покана до седмица да се прехвърлите на VPS (на-често с подарък - деактивиран акаутн)
и т.н. :D

PS: нямам предвид конкретен хостинг доставчик и разбирам ограниченията на хостинг услугите, но смятам, че те трябва ясно да се комуникират с клиента, вместо да остават скрити в 15та страница на общите условия. Тогава и очакването на клиента, и начина по който използва услугата ще бъдат по-реалистични.
Докато хостинг компаниите витаят в Средновековието, така ще е. Както е и градския транспорт: една спирка пътуване - един лев, петнайсет спирки пътуване - пак един лев.
Тока се плаща според потреблението. Водата, хляба, кебапчетата и бирата също. Но хостинга се плаща по таблица?! А какво е една таблица? Субективно-икономическа преценка от хора, които будят изумление с напъните си да се правят на търговци.
Единствената практика, сходна на хостинга, е шведската маса на закуска в хотелите, където по същия начин има субективна такса преспиване с "безплатна" закуска на корем.
За всеки сайт се водят стотици статистики. Какво пречи таксата да е плаваща и да се начислява според потреблението?
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Вискяр специално за ценообразуването на хостингите мисля че си е ок

Хостинг компаниите трябва да могат да си предвиждат ресурсите както го прави енргото например - всеки си плаща каквото потребява но неможе някой да черпи 200 Ампера щото му е скимнало - Същото донякъде е и при хостинга - плащаш за да можеш да разполагаш с ресурс

Освен това хоста не е като водата да се смята на кубик там има доста променливи като почнеш от трафик та свършиш до процесорно време накрая става така че не можеш да разбереш какво са ти начислили все едно си гледаш сметката за ток.
 
Re: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Аз съм на мнение, че хостинга трябва да се отчита по същия начин какво и водата! Защо хората, които знаят как се пише софтуер и не изразходват безумно много ресурси трябва да плащат същите такси, като хора, които товарят цели сървъри с ужасно написания си код?
 
От: Re: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Аз съм на мнение, че хостинга трябва да се отчита по същия начин какво и водата! Защо хората, които знаят как се пише софтуер и не изразходват безумно много ресурси трябва да плащат същите такси, като хора, които товарят цели сървъри с ужасно написания си код?

Отдавна има такива хостинг компании. Никой не те спира да ги използваш.
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Ако не се лъжа вече има такава услуга. Плащаш каквото изразходваш (Cloud Hosting). Съмнявам се повечето от вас които са на това мнение да ползват тази услуга...
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Ако не се лъжа вече има такава услуга. Плащаш каквото изразходваш (Cloud Hosting). Съмнявам се повечето от вас които са на това мнение да ползват тази услуга...

За клауд хостинга в цената не се включва системна администрация, или ако се включва, цената и многократно по-висока от тази при споделения хостинг.
При администрацията на споделения хостинг има икономия от мащаба - решаването на техническия проблем на сървъра го решава за 500 хостинг акаунта, за разлика от клауда, където проблемите се решават персонално за теб.

Така, че често решението опира до това, че освен желязото, и трудът си има цена.
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

То това малко е като "сърби, боли, драго ми е" хем да се плаща за изразходени ресурси, ама ако може и да е за 2 лева. Пък ако може и съпорта да ни оправя сайтовете и т.н.
 
Re: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Това с клауда изобщо не вярно - цената там е раздута! Първо всички клауд компании са си харесали един параметър и удрят там. Например казват ти че можеш да ползваш най-малко 1GB място и за него си плащаш без значение дали го ползваш или не - примерно на мен ми трябват 10мб, но задължително плащам 1GB.

Същото е и с паметта - на мен може да ми стигат 128, но те казват НЕЕ ние предлагаме минимално 256. Е аз искам да ползвам и плащам за точно 184! Всяка клауд компания има поне един (а понякога и повече) параметър с който те подхлъзват и в крайна сметка плащаш за неща, които не ползваш и не ти трябват. Нищо по-различно от споделените компании.
 
От: Re: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Това с клауда изобщо не вярно - цената там е раздута! Първо всички клауд компании са си харесали един параметър и удрят там. Например казват ти че можеш да ползваш най-малко 1GB място и за него си плащаш без значение дали го ползваш или не - примерно на мен ми трябват 10мб, но задължително плащам 1GB.

Същото е и с паметта - на мен може да ми стигат 128, но те казват НЕЕ ние предлагаме минимално 256. Е аз искам да ползвам и плащам за точно 184! Всяка клауд компания има поне един (а понякога и повече) параметър с който те подхлъзват и в крайна сметка плащаш за неща, които не ползваш и не ти трябват. Нищо по-различно от споделените компании.

Примери за компании, които нямат минимум, а плащаш за това, което използваш - много. В Амазон и Rackspace са от по-полулярните. В Гошо можеш да намериш още доста други.
 
клауда е добра услуга ако ти трябва точно ползване според потреблението или ако очакваш сайта да има пикове който трябва да понесе....

От недостатъците IO то става много скъпо например (то там им е ботълнека) например като стигнеш да си на план за около $100 - 100 евро може да получиш много повече IO от дедикейдед машина... отделно трябва да си предценяваш как доставчика ти цепи vcpu-та и къде ти става по изгодно да хардуерни ядра...
 
От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

На мен пък ми е интересно що не можеш да схванеш сарказма в написаното, ама както и да е то не всеки може и от хостинг да разбира и от сарказъм

Еееех, manta, manta.... сарказъм казваш...не сме разбирали от него... Интересно, а ти самият, като си знаещ и разбиращ, защо не видя сарказма в думите ми? Мислиш се за много знаещ и умен? Ще те разочаровам - има и по-знаещи и умни от теб.

Сега с твоята реакция показа, че е вярно това, което другите казват - хората с голямо его им е трудно да видят другите около тях, те са заслепени, мислят се за най-знаещите и можещите, за безгрешни.
 
От: От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Не знам какви практики имате, има само две причини за това - или вие сте прави а от хостингкомпаниите, където сте правят номера или вие не можете и не знаете какво да правите.
Моята опитност е друга. Аз съм доволен от "моята" хостинг компания, където ми е сайта. И не съм съгласен, че хостингите ограничават, и че искат само сайтове с трафик няколко стотин посещения. Та моя сайт прави над 115 000 на месец с над 310 000 отворени страници, няма да споменавам трафика колко е. И въпреки това за ваша изненада съм на споделен хостинг и се справям. Примерно, преди няколко дни имах около 7 500 дневен трафик и над 22 600 отворени страници и само 51.98 мин. CPU. Обаче аз знам как да си оптимизирам сайтовете! И не, не ползвам никакви кеширащи плъгини, а сайта ми е на така мразената от всички система Уордпрес.

Разбира се, аз не съм показател за трафик, има и други сайтове на същия хостинг, с много по-голям трафик от мен и пак нямат проблеми. Щом за едни може - значи и за други може.

Така, че медала си има две страни!
Аз пък съм против оптимизирането и не мога да разбера хората които си губят времето за да доизстискат процесорните секунди. Виж оптимизирането на скоростта на зареждане е ОК. Но за сайт като твоя ако прави до 200 процесорни минути аз не бих си мръднал пръста да го оптимизирам (и не защото не мога).
 
От: От: ПРОБЛЕМ със СУПЕРХОСТИНГ !

Аз пък съм против оптимизирането и не мога да разбера хората които си губят времето за да доизстискат процесорните секунди. Виж оптимизирането на скоростта на зареждане е ОК. Но за сайт като твоя ако прави до 200 процесорни минути аз не бих си мръднал пръста да го оптимизирам (и не защото не мога).

Това говори лошо за теб!
Когато се оптимизира един сайт, той става много по-добър, по-хубав, по-сигурен, скоростта му на зареждане е по-бърза, даже оптимизацията оказва влияние и в класирането в серпа.

Но ти защото много "разбираш", по твоите думи, не би си мръднал пръста да го направиш?!
Това говори лошо за теб!
 

Горе