За блокираните emails

zaaron

New Member
Току що се регистрирах и си очаквах мейл за активация, но такъв нямаше логнах се направо, но се зачудих все пак по принцип освен ако не е казано изрично друго повечето форумни софтуери пращат пощи ... та зарових се във логовете и какво да видя ... блокиран мейла от предприемач amavis-a нещо не харесва хеадерите ако някой го интересува ето какво връща spam daemona:

X-Amavis-Alert: BAD HEADER Non-encoded 8-bit data (char C4 hex): Subject:
\304\356\341\360\345 \344\356\370\353\350 \355\340 \364...
X-Spam-Flag: YES
X-Spam-Score: 6.741
X-Spam-Level: ******
X-Spam-Status: Yes, score=6.741 tag=2 tag2=6.31 kill=6.31

p.s. Извинявам се запостинга тук, но не видях друго место подходящо да пиша ... а може и пак по диагоналната система да съм чел :(
Ако е така моля да ме извините.
 
Според мене може да е само от енкодването на майл-а, как ги забъркваш?

Edit:
Глей к'во намерих по темата:
$subject = preg_replace('/^(.*)$/m', "=?windows-1251?B?\\1?=", base64_encode($subject));
Дали ще помогне?
Ако не, не се смейте че пхп ми омразен език, аз си плющим на перл баце.
 
/
Код:
/ Build header
	.....
 charset=" . $this->encoding . "\nContent-transfer-encoding: 8bit\nDate: " . date('r', time()) . "\nX-Priority: 3\nX-MSMail-Prior............

и аз не съм експерт по пхп ама се оправям :)

викаш да пипна енкодинга ще взема да му задам ръчно утф-8 да видим ко ще стане
 
бате сори но ще те помоля още веднъж да тестваш че фтп софтуера беше зациклил и не беше ъплоуднал новата версия на имеила с утф 8

Мерси за съдеистието което отказваш ако доидеш на среща на форума бирата е от мен :)
 
Ми ... има някакво развитие сега минават, но още не е много чиста ситуацията:
amavis[20482]: (20482-02) Passed BAD-HEADER, [xxx.xxx.xxx.xxx] <[email protected]> -> <boris@domain>, quarantine: badh-DveZX3la6JF5, Message-ID: <[email protected]>, mail_id: DveZX3la6JF5, Hits: 6.156, queued_as: 6782134008245, 7181 ms
Т'ва си е доста висок spam score. :(

п.с. Изтрий пак testancho.
 
Че трябва да се барне това е сигурно :) Но имеила доиде в поща на годеди което е доста учудвасхто защотот при тях не ми идват половината меили от Генбъкс (понякога идват понякога не) Заплетена история... какида е ще го мисля по нататък..

Биричката е от мен :) само да направим среща на форума
 

Горе