За важността от броя и качеството на изходящите линкове.

Мисля че ако един сайт дава разнообразни и надеждни източници на информация това повишава доверието към домейна.
Качествени външни връзки не само към други Ваши сайтове а просто полезни информативни източници като Mashable например.
Линк е задължително да бъде в тематиката на статията, иначе няма смисъл.
Вашите наблюдения по въпроса, забелязвате ли промяна в SERP позициите, когато и ако прилагате подобна стратегия?
 
От: За важността от броя и качеството на изходящите линкове.

Качествени външни връзки ... Mashable например.

Ако Mashable ми платят ще им сложа връзка, ако не ми платят - няма да им сложа. Сиренето е с пари.

Вашите наблюдения по въпроса, забелязвате ли промяна в SERP позициите, когато и ако прилагате подобна стратегия?

Не съм прилагал подобна стратегия и не мога да се оплача от позициите си в SERP, напротив - по поставените цели съм в топ-10 и гоня първите места!
 
От: За важността от броя и качеството на изходящите линкове.

Със сигурност квалитетните външни препратки са важни, особено в контекста на симулирането на липсата на сео. Още преди време се говореше за ползата от тях, макар че много хора ги избягваха поради изтичането на линк джуса от страницата. Не съм забелязвала обаче да носят някакви ползи към серпа - те са по-скоро част от стратегията за замаскиране на изкуствения линк билдинг. При по-агресивният такъв, такива детайли са определящи за сайта при евентуална ръчна проверка.
 
От: За важността от броя и качеството на изходящите линкове.

Много добре го каза за замаскиране на изкуствения линкинг. Мен не ме бърка да ми изтича линковия сок стига да може да се работи по новите правила за линкване, които се налагат.
 
От: За важността от броя и качеството на изходящите линкове.

Има положителен резултат определено. Даже е задължително да сложиш една връзка към тръстед сайт (ноуфолоу). Само можеш да спечелиш от това.
 
От: За важността от броя и качеството на изходящите линкове.

Даже е задължително да сложиш една връзка към тръстед сайт (ноуфолоу). Само можеш да спечелиш от това.

Какво се печели от това? Връзката е нофолоу, Гугъл не я посещава и не разбира за нея (нали не бъркам?), от друга страна линка си стои, което означава изтичане на посетители от твоя сайт?
 
От: За важността от броя и качеството на изходящите линкове.

ГУгъл ги посещава ноуфолоу връзкте, не знам кой ви пълни главите с такива неща ... Правиш го да отваря нов прозорец и така ;)
 
От: За важността от броя и качеството на изходящите линкове.

ГУгъл ги посещава ноуфолоу връзкте, не знам кой ви пълни главите с такива неща ... Правиш го да отваря нов прозорец и така ;)

Аз си държа на мнението - макар и в нов прозорец, това все пак си е изтичане. А щом Гугъл ги посещава, а и още повече е линк, то както вече споменах: "Ако ми платят ще им сложа връзка, ако не ми платят - няма да им сложа. Сиренето е с пари."

Не ви знам практическите seo практики, които практикувате, и дали сте правили опити и имате доказателства за това, но както споменах - не съм го правил и не съм забелязал да имам негативни резултати, а и не смятам да го правя в бъдеще. Но това разбира се, си е моя опит.
 
От: За важността от броя и качеството на изходящите линкове.

Аз го казвам от опит, пък който както иска да практикува. Щом резултатите са добри, средствата не са важни.
 
От: За важността от броя и качеството на изходящите линкове.

Гугльо наистина ги посещава (макар че преди твърдяха обратното) и дори от 2-3 години влияят на пр, така че всичко опира до какви приоритети има тактитката която си си избрал. Ако целта е запазване на посетителя, джуса или каквото и да е както каза колегата отгоре ги избягваш, ако държиш преди всичко на диверситет и оптимален "естествен" изглед пускаш по някоя тук и там.

Моето лично мнение, е че тези връзки имат смисъл само в комбинация с други превантивни мерки които човек взима за да не изглежда сайта му спамерски/оптимизиран (пр. имаш не особено изпипани микронишови сайтове - тук тия препратки са излишни, щото ако единия сайт рейзне флаг и дойде ръчна проверка те няма да засенчат еднаквите темплейти, и линковете един към друг, и шернатия хост и общия изглед на суперспамърски сайт )
 

Горе