За еконт нещо. Бедна фирма е това

testkiwi

Well-Known Member
Колеги, вчера ми стана смешно - един човек ми прати пари по еконт да си ги взема. Отивам в офиса им да ги взема и кво мислите - нямат 600 лв в наличност :-o Ебаси офиса, ебаси фирмата... Да им дам един бърз кредит ли или кво? Тва сериозно ли е според Вас?
Хем тъпо, че се разкарвах, ем супер смешно за някаква фирма да нямат оборотни пари в офисите си. Повече даже няма и да се занимавам с тях, щом нямат някакви смешни пари, разбираш ли :lol:
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

Както искаш да изтеглиш 600 може да искаш да изтеглиш и 6000 или повече. Винаги има риск да искаш повече от колкото имат в момента - То по тази логика да викам че Прокредит са бедна банка щото веднъж в клона в Надежда нямаха 500 паунда та ми се наложи за остатъка да ходя до този на Ботев

За да нямаш проблеми преди да поискаш да ти преведат парите е хубаво да се обадиш в съответният офис и да попиташ дали имат кеш в момента, защото винаги е възможно да мине някой онлайн търговец да си прибере парите от наложените платежи за една седмица назад и да изпразни касата.

Освен това самите офиси мисля че са франчайз и нещата опират до това съответният франчайзер колко държи кеш - ако е някое забутано офисче може и да не смеят да държат по много пари. Когато бачках в БГ работех с един от най оборотните им офиси там шефа всяка сутрин минаваше да тегли пари от банката редовно над 10к и се е случвало да мина следобед и да са свършили за наложените платежи.

ПП
То в Кипър от банка не може да изтеглиш 5 долара ти за Еконт си се притеснил :)
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

Всеки офис има определени оборотни пари, това число е следствие на дневните им операции и са решили колко ще е. Ако са решили 5к значи толкова им стигат за дневните операции, за какво им е да държат още толкова ликвидни средства за да не правят нищо. Разбира се, че няма как да имат определана сума пари ако са минали този лимит. Затова е добре се обадиш предварително да знаят. Във клоновете особенно малките на повечето финансови институции има лимити и в много случаи за големи суми пари просто ти казва не може :) изчакайте 1-2 часа и ще имаме или предварително се обадете. Света така работи :)
Дето вика Мантата, те Кипър в момента целият им бизнес е зле - нямат свободни кинти за нищо!
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

Сега даже се сещам че в този офис с който работех когато някой изпращеше пари винаги звъняха на другият офис да ги питат дали имат налични. Явно да се проверява не е редовна практика за всички офиси
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

Еми не знам, аз съм свикнал като вестерн юнион - получавам си ги от кеш експрес (некакъв франчайз също) и не по 600 лв и винаги си имат.
еконт мислех, че са по-голяма работа, освен че и трябва да ги чакаш да ти пратят смс, пък по вестерна 5 минути след превода може да ги изтеглиш...
Както и да е, явно съм се впечатлил много :Д
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

Те на ВЮ това им е бизнеса ако нямат кеш могат да затворят и да си ходят - освен това предполагам че ако се изтърсиш и в ВЮ да теглиш 20к може и да изпрегнат - всеки си държи толкова пари колкото обикновено му трябват, на еконта това не им е основният бизнес и е възможно да останат къси дори и да е голям офис никога не можеш да предвидиш какво ще се случи.
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

Е не бъркай бе колега, уестърна са финансова институция :) Еконта са спедиторска компания :)

Иди в някой клон банка и изтегли в кеш 20к и виж какво ще стане - или елата след малко или утре или ако имат ще те орежат с някой друга таксичка :) В местните клонове на до нас исках да обменя долари за левове, мацката ми кажа само долари имаме идва инкасото да зареди с левове. Всяка компания средно има определен брой и до там, от там на сетне иде и логистиката за зареждане.

Хайде сега виж кво ще ти кажа, да не се ошашавиш - ако всички депозитантни на която и да е банка отидат в един ден си изтеглят парите - максимум 10% ще могат си вземат други 90% ще чакат доста време. Но в същия ден ако това се случи банката е във фалит :)
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

Работя основно с Еконт и имам доста познати из разните им офиси в няколко града. както каза mantaman повечето са франчайзери и са малки офиси. Ако някой не е си е взел наложените платежи каквито пари имат в повечко тичат да ги внесат в банката още в 14-15 часа наиситна не смеят да държат големи суми
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

В повечето офиси звънят, за да попитат дали отсрещния има пари, за да изплати. Ако нямат, на следващия ден си ги взимаш без проблем. Нормално е по-малките офиси да не държат големи суми. В офиса София Обеля са ме връщали за някакви 300 лева, в този на Илиенци и 10к да им поискаш, няма проблем.
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

Иди в някой клон банка и изтегли в кеш 20к и виж какво ще стан

ДСК, клон с над 10 каси. Една наточена кака дойде да си дръпне кинти, вероятно да си харчи в МОЛ-а. Поиска им 5к кеш. почти всички каси започнаха дружно да събират сумата, за да я изплатят на госпожицата. В крайна сметка след 10-15 минути суетене на 1 маса хора успяха да закърпят сметката.

+1 mantaman
Освен това самите офиси мисля че са франчайз и нещата опират до това съответният франчайзер колко държи кеш - ако е някое забутано офисче може и да не смеят да държат по много пари.
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

Е разбира се като отидеш в централния офис няма проблем, до сега с моята банка с големи суми проблем няма.
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

То зависи какво разбират под големи суми че в повечето банки такива суми се теглят само след заявка
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

Да прав си едната ми банка си взима над 3к в лв неква си таксички - ако за тях това е голяма сума не знам - за 5 цифрените :D

Но и те са си прав както писах по-горе банките не обичат да дават в кеш, колкото по-малко кешови резерви имат толкова по-добре! Но цялата концепция на банковото дело е именно такава, не трябва се бъркат бизнесите :)
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

Еми не знам, аз съм свикнал като вестерн юнион - получавам си ги от кеш експрес (некакъв франчайз също) и не по 600 лв и винаги си имат.
еконт мислех, че са по-голяма работа, освен че и трябва да ги чакаш да ти пратят смс, пък по вестерна 5 минути след превода може да ги изтеглиш...
Както и да е, явно съм се впечатлил много :Д
Уестърна обикновено са или в банки или в чейндж бюра. Обаче съм 100% сигурен, че ако отидеш и се пробваш да вземеш 10 000 евро примерно, ще видиш зор :)

За това с ЕКОНТ е най-добре да звъннеш на офиса и да ги питаш. Иначе трябва да ходиш до централния офис, който е някъде в Редута май (не съм сигурен).
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

Централният им мисля че е в Хаджи Димитър като идваш от орландовци на следващият светофар след Балканстар - пада се в ляво под ъгъл улицата върви почти успоредно на главният път който продължава на право - Някъде в дъното се пада в ляво. Това им е централният за пратки офисите може и да са им някъде из центъра
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

За над 200лв обикновено след 10:30. Тогава зареждат пари от банката. Реално не е голям проблем. Освен това пращат СМС със подробностите, кога и къде можеш да си изтеглиш парите.
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

Принципно при тях е така: Наложени платежи за пратки доставени днес се изплащат утре, парични преводи изпратени днес се изплащат утре. Всяка вечер се заявяват сумите необходими за следващия ден и сутрин се вземат от банка. Тоест просот си прибързал да си вземеш сумата
 
От: За еконт нещо. Бедна фирма е това

Аз също съм имал проблеми с взимане на пари. Обаждам се на hot line и ми пренасочват парите в който офис може или аз поискам. На мен не са ми изплащали и 20 лв. Причини бол..може да им е на минус касата, заради ред причини, липси и т.н и чакат да съберат.

ПС Мисля, че Централният офис на фирмата е в Русе, а не в София. Имам предвид по управление. Поне, като се обадя вдигат от Русе.
 

Горе