За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
Да, ЕЦБ и сега може да ни оказва влияние, но не е като да сме изцяло подчинени.
Няма особена разлика, и в двата случая ако е зле еврото сме зле и ние, самоче сега сме много по-зле, защото сме периферия.

Сега като прочетох и писанието на искащия да пътува с белите, който също смята, че лева ще падне утре.. въврим към следващия въпрос:

Как така хем сме достатъчно икономически стабилни да покрием изискванията на еврозоната, хем имате страх, че лева ще зачезне за ден?
Някъде да съм казал, че ще е утре? Ако тенденцията на задлъжняване в борда продължава не просто мисля, то ще се случи. Прочети какво се случва, когато задлъжняваш в борд и ще разбереш, аз даже съм го написал по-горе.

Дания също са вързани към еврото, а преди туй към дойче марката и доколкото ми е известно също обезпечават с Юро, за тяхно щастие те си имат клауза, която не ги задължава да са в зоната и нямат тоя натиск от ЕЦБ.

Реално по-примера по-горе, това, че не сме в зоната на "спаси" за да не сме в кюпа на Италия, Гърция и Португалия, когато ЕЦБ реши да помага на немската икономика.
Честно ли ни сравни с Дания? Разликата е, че тяхната икономика е 3-4 пъти по-голяма от нашата. Малките икономики задлъжняват много по-бързо и много по-лесно могат да се сринат. Дания не трупа дългове всяка година и не е на такива дефицити, има стабилна икономика. За сметка на това за да покрива разходите и социалните плащания има много високи данъци. Тва почваме да го виждаме и тука, лека полека започват да се вдигат данъците, щото няма от къде да дойдат пари. Ако и ние не задлъжняваме и вадим бюджети с 0,7% дефицит и ние нема да имаме проблем и мое си седим... обаче случая е друг. Борда не те пази сам по себе си, пази те финансовата дисциплина на управляващите.

Италия, Гърция и Португалия положението е на същия принцип, нацоцаха се сами, техните правителства са решили да цоцат и се се набарбалякали с дълг, а не заради това, че са е еврозоната.
 
Няма особена разлика, и в двата случая ако е зле еврото сме зле и ние, самоче сега сме много по-зле, защото сме периферия.
Тва вече няколко пъти го повтаряш без да е ясно що сме много по-зле.

Някъде да съм казал, че ще е утре? Ако тенденцията на задлъжняване в борда продължава не просто мисля, то ще се случи. Прочети какво се случва, когато задлъжняваш в борд и ще разбереш, аз даже съм го написал по-горе.
Под утре, имам предвид - ден. Нали каза, че си днес си 10к, а на следващия ден с 5...
Четох за задлъжняването, за съжаление ми излиза предимно мнение на човек с диплома, но май е член на Възраждане и причините, които изтъква за задлъжняването на борда през последните години не мога да преценя дали са "политически" или наистина се изкава като експерт.

Честно ли ни сравни с Дания? Разликата е, че тяхната икономика е 3-4 пъти по-голяма от нашата. Малките икономики задлъжняват много по-бързо и много по-лесно могат да се сринат. Дания не трупа дългове всяка година и не е на такива дефицити, има стабилна икономика. За сметка на това за да покрива разходите и социалните плащания има много високи данъци. Тва почваме да го виждаме и тука, лека полека започват да се вдигат данъците, щото няма от къде да дойдат пари. Ако и ние не задлъжняваме и вадим бюджети с 0,7% дефицит и ние нема да имаме проблем и мое си седим... обаче случая е друг. Борда не те пази сам по себе си, пази те финансовата дисциплина на управляващите.
Примера с Дания не е да си ги мерим, а, че и те като нас са в "еврото без евро", с фиксиран курс и обезпечени с резерви в евро.

Италия, Гърция и Португалия положението е на същия принцип, нацоцаха се сами, техните правителства са решили да цоцат и се се набарбалякали с дълг, а не заради това, че са е еврозоната.

Ми не точно:
След икономическата криза през 2008 г., Европейската централна банка (ЕЦБ) предприе редица мерки, включително повишаване на лихвените проценти. Тази стъпка беше предприета, за да се справи със заплахата от инфлация и да се стабилизира икономическата обстановка.
Проблемът се появи, когато повишаването на лихвените проценти оказа различно въздействие върху различните страни в еврозоната. Германия, като най-голямата икономика в зоната, се справи по-добре след кризата и имаше силни инфлационни налягания. ЕЦБ повиши лихвите проценти, за да контролира инфлацията в Германия.
Въпреки това, по-слабите икономики като Италия, Гърция и други страни се намираха в по-трудно положение. Повишаването на лихвите проценти засегна тези страни по-силно, като затрудни растежа и повиши разходите за заеми. Те се бореха със сериозни икономически предизвикателства, които включваха нисък растеж, безработица и дългови проблеми.

През периода след икономическата криза през 2008 г., България се справи относително добре в сравнение с някои други страни в Европа. Един от ключови аспекти на икономическото положение на България през този период е, че страната не е в еврозоната и не използва еврото като своя валута. Това й предоставя по-голяма гъвкавост в управлението на своята монетарна политика.

Дано само мнението на тоя от Възраждане да не е експерно, а чисто политическо, щото ше е ебати гаврата.
 
Италия, Гърция и Португалия положението е на същия принцип, нацоцаха се сами, техните правителства са решили да цоцат и се се набарбалякали с дълг, а не заради това, че са е еврозоната.
Какво доказва, че ако бяха извън еврозоната нямаше да са по-добре? И след като нешата в еврозоната така и така ще ни докарат до подобен момент защо тогава да се занимаваме след като и без нея имаме равен шанс нещата да са по-добре или по-зле. Без нея поне ще имаме повече възможности да сме гъвкави. Влезем ли край... никави свободни ходове ;)
 
Какво доказва, че ако бяха извън еврозоната нямаше да са по-добре? И след като нешата в еврозоната така и така ще ни докарат до подобен момент защо тогава да се занимаваме след като и без нея имаме равен шанс нещата да са по-добре или по-зле. Без нея поне ще имаме повече възможности да сме гъвкави. Влезем ли край... никави свободни ходове ;)
Коя точно държава е докарана до беднотия от влизането в еврозонтата, дай ми една която е по-зле от нас? Глупаците си говорят техните глупости. Щяло да се срине, не знам си какво, те и русофилите от 20 години говорят за разпада на САЩ. Докато не е факт е само болно прогнозиране. А като гледам как ви се е стекъл живота, не сте много силни в прогнозите си. ;)
 
Постовете му са произведения на изкуството, а изкуството не се "разбира", а просто му се отдаваш и директно го приемаш с чувствата и душата си... Интимно и субективно преживяване е, неподлежащо на анализ и класифициране.
Да взема и аз да се намажа и да ти дам една имотка след този велик пост. Виж за нандито знаем, търси дабъл пенетрейшъна. ;)
 
Думата е пропаганда. Що с .ru ще ни даваш "истината".

Леле, вие четете руски? И си мислите, че и ние го правим. Според мен сте готови да ви стегнем багажа и към Сибира. ;)
 
Коя точно държава е докарана до беднотия от влизането в еврозонтата, дай ми една която е по-зле от нас? Глупаците си говорят техните глупости. Щяло да се срине, не знам си какво, те и русофилите от 20 години говорят за разпада на САЩ. Докато не е факт е само болно прогнозиране. А като гледам как ви се е стекъл живота, не сте много силни в прогнозите си. ;)
Нищо общо с това което попитах, но за теб е нормлано да няма връзка с това коеот четеш и това коеот разбираш 🤭
 
Думата е пропаганда. Що с .ru ще ни даваш "истината".

Леле, вие четете руски? И си мислите, че и ние го правим. Според мен сте готови да ви стегнем багажа и към Сибира. ;)
Викаш тя пропагндата е или руска или комунистическа 🤭 европейската дето е на гола кука и сите шарани сте се навървили на нея не е пропаганда а свят истина :love:
 
Викаш тя пропагндата е или руска или комунистическа 🤭 европейската дето е на гола кука и сите шарани сте се навървили на нея не е пропаганда а свят истина :love:
Да си виждал случайно някой да шери наляво надясно колко е кофти рублата? Валута, която не прави впечатление, на никой не му дреме за нея. Но виж винаги се налива на популярните неща (долар, евро), защото касаят повече хора.

Какво доказва, че ако бяха извън еврозоната нямаше да са по-добре?
За това ли ти е великото питане? Мисля, че има по-големи мозъци от теб, които са преценили, че членството ще им донесе повече ползи. Виждам как се справяме ние и тия извън ЕС. Лесно може да се направи сравнение. Какво точно трябва да отговорим на тъпи въпроси?
 
За това ли ти е великото питане? Мисля, че има по-големи мозъци от теб, които са преценили, че членството ще им донесе повече ползи. Виждам как се справяме ние и тия извън ЕС. Лесно може да се направи сравнение. Какво точно трябва да отговорим на тъпи въпроси?
До сега се вижда не само, че не са по-големи мозъците им от моя ами дори и по-малки от твоя. Проследиш ли нещата са само схемаджииски истории. Пък и всеки с елементарни познания по математика е наясно, че няма как да с по-добре.

И тамошната рая като вас тука са били отворили устенца за лапачка ама са се набълбукали само с дългове.
 
До сега се вижда не само, че не са по-големи мозъците им от моя ами дори и по-малки от твоя. Проследиш ли нещата са само схемаджииски истории. Пък и всеки с елементарни познания по математика е наясно, че няма как да с по-добре.

И тамошната рая като вас тука са били отворили устенца за лапачка ама са се набълбукали само с дългове.
Пак ти казвам, ще ви стегнем багажа и ще ви изпратим, а ако си там, ще ги посрещаш. ;)
 
Що с .ru ще ни даваш "истината".

Първо, не съм казала ''ето истината'', а ''некви отговори''. Обикновено се търси отговор в първоизточника на събитието, а в статията се дават и то доста обективни такива - хората си връзват спестяванията с по-устойчиви валути, защото рублата пада - кое му е пропагандното???
Бързаш да се изфърлиш, без дори да си видял какво се шерва - класическото поведение на дурака.

Леле, вие четете руски? И си мислите, че и ние го правим.

Позабравила съм го от училищните години, затова понякога ползвам Google translate - има едно такова приложение, но явно не си чул за него. Всъщност, за теб е видно, че не четеш на никакъв език. Дори собствените си дришни не четеш преди да ги плеснеш. Затова ние, четящите ги, изпадаме в потрес.
 
Последно редактирано:
Понеже тук често некви ''западняци'' ни питат що не дръпнем към мада Раша, та отговорът е прост - засега тук не е много по-различно от Русия, затва си кютим на родна земя. Виж, като се сбъркат тотално нещата, както в сащ и Канада, ще се наложи да дърпаме към Сибир. Ей като тия двамата.

Американец и канадец, емигрирали в Русия със семействата, си споделят позитивни впечатления от новата си родина. Единият с 9 деца, другият с 5 (тия хора не знаят кога да спрат). Отиват в Русия, щото там на жените все още им викат жени, а не ''a menstruating person''.


п.с. Контрича го пусна тоя канадец и се зарибих яко. :)
 
 
Позабравила съм го от училищните години, затова понякога ползвам Google translate - има едно такова приложение, но явно не си чул за него. Всъщност, за теб е видно, че не четеш на никакъв език. Дори собствените си дришни не четеш преди да ги плеснеш. Затова четящите ги изпадаме в потрес.
Еми припомни си го русороб, като ти казват нещо, да вдяваш бързо. А нали ще ви изпращаме или пак се отказахте? :D

Ходенето ми в чужбина е вързано с познанието на това, което знам: английски и немски малко. Като затръгвам към кочината, ще се образова, за сега не мисля. Мисля испански да видя също. Но лайно като теб трудно ще го разбере.

Колкото до това което смяташ, не смяташ за истина, защо тогава ни занимаваш като ти не го намираш за вярно? Но при вас всичко против Европа се води "ценно" да се знае. ;)
 
Понеже тук често некви ''западняци'' ни питат що не дръпнем към мада Раша, та отговорът е прост - засега тук не е много по-различно от Русия, затва си кютим на родна земя. Виж, като се сбъркат тотално нещата, както в сащ и Канада, ще се наложи да дърпаме към Сибир. Ей като тия двамата.

Американец и канадец, емигрирали в Русия със семействата, си споделят позитивни впечатления от новата си родина. Единият с 9 деца, другият с 5 (тия хора не знаят кога да спрат). Отиват в Русия, щото там на жените все още им викат жени, а не ''a menstruating person''.


п.с. Контрича го пусна тоя канадец и се зарибих яко. :)
Това само олигофрен го мисли. Много по добре сме от там. А това, че сте само задклавиатурни лайна, и не сте хора на действията, е друг въпрос. Не чакайте да се объркат, направо вземете тръгвайте сега.

Колкото до този идиот, явно обича екстремни неща, знам един дето яде хлебарки във Виетнам и казва, че е нищо повече от въглехидрати.... С две думи, откачалки навсякъде. Малко съмнително е какво точно си е взел за жена щом така се обръщат към нея, не съм срещал някой да е почнал с подобни обръщения на запад. ;)
 

Горе