За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
С политици като ХараКиро не се очервата скорошно влизане в еврозоната, колкото и да се пънат и да правят съмнителни сглобки.
 
Айде не остана... шангена чука на вратата, бизнИсъ ши тръгни.. налзвайте.. вече висенето по летищата - мираж. Спестява се цял паспортен контрол.. който отнемаше ехеее.. цели 10 минути..

Важна информация

България в Шенген
От 31 март 2024 България е пълноправен член на Шенгенското пространство по въздух и вода. Ето какво е важно да знаете, когато пътувате през летище София.

Ако сте заминаващ пътник:

Пътувайки до страна-членка на Шенген, регистрирате багажа си, след което предстои само проверка сигурност и се отправяте към Вашия изход за излитане, без да преминавате паспортен контрол. Задължително остава изискването да носите в себе си документ за самоличност.

Ако Вашата дестинация е до страна извън Шенгенското пространство, то процедурата по пътуване остава същата, както е до този момент – регистриране на багаж, проверка сигурност и паспортен контрол.

Ако сте пристигащ пътник:

Ако кацате на летище София от страна-членка на Шенген, след кацането на самолета се отправяте директно за получаване на Вашия багаж, ако имате регистриран такъв, без да преминавате паспортен контрол.

Ако пристигате от дестинация извън Шенгенското пространство, то процедурата по гранична проверка преди получаването на регистрирания Ви багаж остава същата, както е до този момент.

Ако ше плувате до Руманеско, без проверка, само загащете личната карта у плувките.

Иначе кво яко звучи.. пълноправен член... ма по въздух и вода. Хаахаха
 
Прогрес 😁 😁 😁

Александър Николов: Енергетиката е в тежко състояние, България вече е вносител на ток


"За електроенергия от нетен износител в огромни мащаби България се превърна в нетен вносител на ток. Първо заради забавена инвестиционна програма на много от дружествата, забавяне на средства по Плана и трето неефективно управление на дружествата. Поради това и в резултат на либерализацията на цените на етапи, цените на тока ще се повишат", заяви Николов.
 
Честито на всички и тъжна вест за други. ;)
Аз лично не съм кой знае колко впечатлен, този частичен шенген, но пак е нещо. Поне няма да цикля на допълнителни гишета, на които са маймун и кратун там. ;)
 
Прогрес 😁 😁 😁

Александър Николов: Енергетиката е в тежко състояние, България вече е вносител на ток


"За електроенергия от нетен износител в огромни мащаби България се превърна в нетен вносител на ток. Първо заради забавена инвестиционна програма на много от дружествата, забавяне на средства по Плана и трето неефективно управление на дружествата. Поради това и в резултат на либерализацията на цените на етапи, цените на тока ще се повишат", заяви Николов.
И от написаното кой точно ни е виновен за това? Ооо, чакай, ЕС. :) Сетих се..... :D
 
И от написаното кой точно ни е виновен за това? Ооо, чакай, ЕС. :) Сетих се..... :D
3-ти и 4-ти реактори на АЕЦ-а...?
АЕЦ Белене?

ЕС и евроатлантическите ни партии май имаха нещо общо с въпросните енергийни липси...? Не знам, ти и ерудираното ти обкръжение вероятно знаете нещо по въпроса :D
 
3-ти и 4-ти реактори на АЕЦ-а...?
АЕЦ Белене?

ЕС и евроатлантическите ни партии май имаха нещо общо с въпросните енергийни липси...? Не знам, ти и ерудираното ти обкръжение вероятно знаете нещо по въпроса :D
Отиди пред парламента да питаш. В Гърция си ги уредиха нещата, тук клякат явно. По-добри са да си уреждат нещата.
 

Е тва.. е. Колко е висял преди шангена на опашката за паспортна проверка на частното му летище.. добре, че дойде шангена, че да си пие кафето спокойно...
Добре, че някой олигофрен се разписа. Нямаше да ми е добре. :D
 
Добре, че някой олигофрен се разписа. Нямаше да ми е добре. :D

Стратегията на дебилът - знае, че нема кво да каже.. ма все пак да са изкаже.
 
Щото ти имаш, глупако. Хората правят някакви неща, смотаните хейтят....ето, казах ти го като не се сети сам. ;)

Именно, аз тъкмо си правих нещо, а ти реши да ме нахейтиш. Сам са самоопределяш.
 
Да, а ти сипа на човека. Добре се самоопределям. Гледай си живота и не се занимавай с хората. ;)
Кво съм му сипал? Радвам се за него.., отпаднал е паспортния контрол и на частното му летище. Кое ти е трудно да схванеш?

Живота си го гледам, ма от веме на време изкача по некой дебил да ми обяснява колко добре са самоопределял.
 
 
Хм, нещо се разсъхва зелената енергия. Яко планове за нови АЕЦ-из "цивилизования" свят. Хамериканците ще строят някаква централа за 35 млрд. В Шибанистан ловят тока с ветропоказатели и огледала.....
 
Още "цивилизация":

Група възрастни жени от Швейцария осъди страната си в Европейския съд за правата на човека (ЕСПЧ) за това, че не прави достатъчно за да опази живота и здравето им във връзка с промените в климата.


Делото е историческо. Това е първият спечелен иск в ЕСПЧ, свързан с климатичните промени, като решението на съда може да повлияе върху политиките и съдебната практика в 46 европейски държави.




Делото е заведено от асоциацията KlimaSeniorinnen, или Възрастни жени за климата. В нея членуват 2500 жени над 64 годишна възраст.


Те съдят Швейцария за това, че не се старае да ограничи въглеродния си отпечатък и да забави климатичните промени.
 

Горе